Skocz do zawartości

EXTRA 300 K.S 2,7m amatorska budowa modelu


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Shock napisał:

No dokładnie... Strzykawka jeszcze prostsza ?

Bardzo śmieszne.

Nie rozumiem podtekstu.

6 minut temu, Artur Lis napisał:

Zawsze można zdjąć ramie korby , pozostanie prosta oś którą  można napędzić wkrętarką akumulatorową .

 

No zarąbisty pomysł.

Podziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Takiej jak Rafała nie znalazłem , ale są jakieś takie

spacer.png

 

I chyba sobie taka zafunduję , raptem 40zł.

Co do modelu to druga lotka posklejana , dostała komplet wzmocnień i na chwilę obecną schnie poszycie z jednej strony.

Jutro tylko przykleję poszycie z drugiej strony i mam drugą lotkę.

Niby łatwa to robota te lotki ,ale upierdliwa , ale i tak sa szybsze w wykonaniu niż w Mx-sie.

Ja tam tak jak Krzysztof nie lubię robić lotek bo zajmuje to za dużo czasu , nie wiele więcej czasu potrzeba na zrobienie skrzydła.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z modelem stanąłem i nie z mojej winy , wpuściłem do modelarni dwóch kretynów bo mieli być hydraulikami i mieli przeprowadzić modernizację rur.

Na szczęście przewidziałem to że do pracy przyjdą ofiary losu , więc pozabierałem wszystko co delikatne , co można ukraść itp.

Prace dziś skończyli ale co z tego jak modelarnia pływa , najgorsze jest to że ponalewali wody tam gdzie nic nie robili , tam gdzie nic dla nich nie było , ani rur ani zaworów kompletnie nic , i właśnie tam został jedynie model i tam jest wody po kostki.

Nie wiem kiedy to teraz wyschnie, będę wietrzył , robił przeciągi.

Ale mam obie lotki zrobione bo zdążyłem przed nalotem hydraulików.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu , nie jesteś odosobnionym pechowcem w tym przypadku . Moją modelarnię zalewa po każdym obfitym opadzie deszczu , przynajmniej dwa razy w roku. Nie jest to czysta woda , to fekalia. Możesz sobie wyobrazić jaki to odór. Wietrzenie  to masakra , nie mamy wentylacji ani okien . Jest to pomieszczenie w piwnicy MDK ze studzienką ściekową . Wilgoć i grzyb , ale kasy na poprawki instalacji ściekowej szkoda. Przy każdej burzy kiedy jestem na miejscu z sercem na ramieniu jadę ratować co się da. Wilgoć , wszystko koroduje , szlak mnie trafia na taką obojętność ze strony dyrekcji MDK u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okno i nawet się otwiera.

Wodę zebrałem reszta wyschła , ale po wejściu czuć wilgoć , jeszcze trochę muszę poczekać nim wniosę tam gołe drewno, jak nie patrzeć balsa chłonie wilgoć z powietrza i zaraz coś mi się powichruje.

Moim błędem było to że pozwoliłem wejść obcym bez mojej obecności , ale inaczej się nie dało , w pracy mam nawał roboty i nie ma szans abym się urywał kogoś nadzorować.

Ale są i dobre wieści , nic mi juz do modelu nie brakuje, ostatnich braków co prawda jeszcze nie mam w przyszłym tygodniu dotrą , ale kanistry z kolanami są już u Marcina, serwa lotek będą savoxy 1270TG, a śmigło będzie Falcon 28x10.

No nie mam jedynie przedłużaczy serw lotek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 21:43, Shock napisał:

Zrobię fotkę mojego baniaka to zmajstrujesz coś podobnego i tankowanie będzie z innej bajki ;)

 

 

2OztZ2b2OrqvlL3gKtqxCL3fPs9pX8VnHdZ3_Chd

 

 

 

 

 

Rafał zdjęcia są niedostępne, widać tylko to co powyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Shock napisał:

Nie widać fotek ? 

U mnie widać 3 fotki karnistra z każdej strony

Nic zero, tak jak wrzuciłem zdjęcie 

Chyba że to co zacytowałem to ty widzisz zdjęcie 

 

Zdjęcie mojego ekranu 

 

167380536_Beztytuu.thumb.jpg.89443c0311db17da16c864e9deeab58a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to kogoś interesowało to skrzydło do poprawki wylądowało już na stole.

Mam wycięte poszycie i całość jest oczyszczona i oszlifowana z nadmiaru kleju itp.

Teraz dopasowanie wzmocnień , wklejenie wzmocnień i zamknięcie skrzydła.

Cały zabieg zajmuje około 5 godzin , z czego jakieś 1,5godziny juz za mną , na darmo zresztą lub przez głupotę jak kto woli.

Jak się z tym uporam to , wycinam otwory na zawiasy , kilka pasków balsy na żeberka pod folię , klin do wypełnienia luki pomiędzy skrzydłem a kadłubem i trzeba oszlifować krawędzie natarć.

Jak to zrobię to , folia na skrzydła i koniec budowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darkarll napisał:

Moja Extra już po oblocie , całość nadzorował główny konstruktor Krzysztof :)

 

 

IMG_20210509_173433.jpg

No piękna. Moje gratulacje.

Ładne malowanie , jak jest widoczna w locie , dużo niebieskiego koloru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Cybuch napisał:

No piękna. Moje gratulacje.

Ładne malowanie , jak jest widoczna w locie , dużo niebieskiego koloru.

Malowanie skopiowane z oryginalnego Extremeflight ,nie powinno być problemu z widocznością , na razie latam wolno i nisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.