Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze spróbuję wycisnąć wodę z tego kamienia, może się uda.

 

Marku , pytam szczerze, bo chcę zrozumieć Twój światopogląd.

Dlaczego rzeczy które znalazłeś na ePrudniku są dla Ciebie pewne i oczywiste, a Galaktyczna Federacja Światła jest dla Ciebie absurdalna?

Co konkretnie powoduje, że odróżniasz jednego bloga od drugiego, czym są te rzeczy które ja dla Ciebie różnicują.

 

Odpowiedz szczerze i bez uników, może dzięki temu znajdziemy jakąś platformę porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marek_Spy napisał:

Wątpię czy znajdziemy oprócz modelarstwa jakąkolwiek platformę a co do reszty nawet dokładnie nie przeczytałem i stwierdziłem że odlot

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Dobrze, ale wciąż zadaję to samo pytanie:
Dlaczego stwierdziłeś, że to jest odlot, a rzeczy na ePrudniku są wiarygodne?

Jakie tu jest rozróżnieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

 

Ta...

 

W tę dyskusję, to całkiem nie chcę wchodzić, ale tu racji też nie masz.

Problemem nie jest ilośc ludzim problemem jest beznadziejność calego systemu. Masz kraje o nędznym przyroście naturalnym, a dużo lepszym systemie emerytalnym, jak i masz kraje o olbrzymim przyroście i totalnym żadnym systemie emerytalnym

 

Poza tym od tego stwierdzenia mi trochę mózg stanął w poprzek.

To znaczy, że powinniśmy być biedni i niewyedukowanie, z dupowatą opieką zdrowotną (bo polska nie jest taka zła w skali światowej), bo dzięki temu będzie duży przyrost naturalny, a to nam zapewni lepszą emeryture? WTF...

Może to rzuci Tobie i innym nieco światła na kompleksowy ogląd sytuacji. Nic nie dzieje się na świecie w oderwaniu od reszty. Materiał pokazuje powiązania aspektów medycznych, finansowych i demograficznych.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany ty z uporem maniaka, to są inne punkty widzenia a jeszcze raz napiszę że jeżeli horyzont się zawęża to mamy punkt widzenia. To coś w rodzaju krzywej gausa gdzie są skrajności ok wartość średnia, akurat jesteś w jako zwolennik wierzący ślepo w naukę w której są ludzie czasem głupi czasem chciwi ale mający za sobą kasę. Chętnie się zaszczepisz dasz sobie wszczepić mikroprocesor tak że będą wszystko o tobie wiedzieć i cię kontrolować

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomasz D. napisał:

Może to rzuci Tobie i innym nieco światła na kompleksowy ogląd sytuacji. Nic nie dzieje się na świecie w oderwaniu od reszty. Materiał pokazuje powiązania aspektów medycznych, finansowych i demograficznych.

 

Chiny to totalnie inny przykład. Tam dzietność była ograniczona prawnie. Więc tak - Chiny będą miały problem demograficzny na własne życzenie.

Więc absolutnie to nie ma nic wspólnego z tym co Gates proponuje

 

Poza tym  nie dyskutuj ze mną o poglądach Gatesa, bo nie mam interesu w ich obronie, niech sam się broni.

Ja tylko sprzeciwiam się mowieniu, że nawołuje do depopulacji, bo to kłamstwo.

 

(Jak już musisz wiedzieć - ja uważam, że obecny system społeczno-gospodarczy zwyczajnie nie działa)

24 minuty temu, Marek_Spy napisał:

Rany ty z uporem maniaka, to są inne punkty widzenia a jeszcze raz napiszę że jeżeli horyzont się zawęża to mamy punkt widzenia.

 

Dobrze, ale - dlaczego Twój punkt widzenia jest jaki jest?

Co Cię skłoniło do przyjęcia swoich poglądów (na bazie serwisów pokroju ePrudnik), a co powoduje, że ten inny punkt widzenia (czyli Galaktyczną Federację Światła) uznajesz za absurdalny?

Jakie są to powody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marek_Spy napisał:

Moje doświadczenie życiowe. emoji1.png I mój punkt widzenia emoji1.pngemoji1.pngemoji2.png

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

No dobrze, to w jaki sposób byś przekonał kogoś dlaczego Galaktyczna Federacja Światła to bzdura?

Załóż, że ta osoba bardzo chce żebyś jej to wyjaśnił i czeka na argumenty w których jej wyjaśnisz dlaczego to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Patryk Sokol napisał:

 

Chiny to totalnie inny przykład. Tam dzietność była ograniczona prawnie. Więc tak - Chiny będą miały problem demograficzny na własne życzenie.

Więc absolutnie to nie ma nic wspólnego z tym co Gates proponuje

 

Poza tym  nie dyskutuj ze mną o poglądach Gatesa, bo nie mam interesu w ich obronie, niech sam się broni.

Ja tylko sprzeciwiam się mowieniu, że nawołuje do depopulacji, bo to kłamstwo.

 

 

To niemożliwe, żebyś w kwadrans wysłuchał materiału trwającego ponad 26 minut. Poza tym skąd wnosisz, że materiał ten dotyczy poglądów Gatesa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznawałem się z tym materiałem wcześniej (bo nie wiem czy wiesz mam YT i znam ludzi którzy linkują mi rzeczy czasem)

 

Podstawowe założenie się rozmija, bo jedyne kraje które są bogate obecnie to kraje północy, a nie mamy żądnych konkretnych statystyk o krajach które z biedy i wielkiego przyrostu, przeszły do statusu kraju wysokorozwiniętego o małym przyroście (tzn. w kontekście tego argumentu na który użyłeś tego filmu).

Poza Chinami właśnie, a Chiny to inny przypadek bo Chiny narzuciły niższy przyrost naturalny prawnie (o i status Chin jako kraju wysokorozwiniętego jest hmm... specyficzny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marek_Spy napisał:

On i tak się lepiej więc nie słuchał

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

 

Marku, ale poważnie odpowiedz mi na pytanie.

Bo ciągle robisz unik i nawet nie próbujesz uzasadnić swojego poglądu, tak jakbyś to tłumaczył nieświadomej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, robertus napisał:

Powinieneś odświerzyć informacje na temat Chin bo sądzę, że ciągle kręcisz się koło stoiska "wszystko za 5 zł".

Nie, ja wiem, że technicznie są daleko przed Europą.

Ale są też krajem, gdzie nagminnie łamie się prawa człowieka.

Stąd jego status jest specyficzny i trudnoporównywalny z resztą świata.

W sumie z powodu systemu społeczno-gospodarczego też trudno to gdziekolwiek porównać.

Ogólnie - Chiny są specyficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

Jerzy Zięba nie powiedział w życiu jednej ciekawej rzeczy. To kłamliwy hochszpatler żerujący na ludzkiej krzywdzie. 

 

To taki Rydzyk "medycyny" ?

Polknac 10  witamin C  i popic plynem Lugola ( jego kolega poleca picie profilaktyczne ). Kiedys obejrzalem ich spotkanie z "fanami" ( jest gdzies na YT ) i jest to kopia spotkan z Rydzykiem. Ta sama narracja , nazywanie tych biednych ( jednak ) ludzi KOCHANY , KOCHANA ,  pokazanie im ze sa wyjatkowi ( no w sumie to sa , bo to oni bula Ziebie za jego ksiazki i "lekarstwa" ) .

To jest klasyczny syndrom oblezonej twierdzy .

 

2 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Co Cię skłoniło do przyjęcia swoich poglądów (na bazie serwisów pokroju ePrudnik), a co powoduje, że ten inny punkt widzenia (czyli Galaktyczną Federację Światła) uznajesz za absurdalny?

 

Musze az zajrzec w ten ePrudnik .   W GFS juz zajrzalem ?

 

 

 

Moim zdaniem , czytanie miesiecznika WIEDZA I ZYCIE  ( zamiast "periodykow" typu WROZKA ITP ) powinno byc OBOWIAZKOWE !

Wtedy czesc "oszolomow" daloby sie uratowac , ale jak znam zycie , powstalaby zaraz grupa "alternatywna" twierdzaca , ze to jest "ICH" wiedza i "ICH" zycie ..........

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, qpa napisał:

 

Po jednym dniu wiemy że alergicy źle reaguj, zobaczymy co będzie dalej. 

 

Z tego co czytałem u całych dwóch osób na kilka tysięcy szczepień.

Niefajne (bo oczywiście, że niefajne), ale to wciąż bezpieczniejsze jak COVID.

 

12 minut temu, jarek996 napisał:

 

To taki Rydzyk "medycyny" ?

Polknac 10  witamin C  i popic plynem Lugola ( jego kolega poleca picie profilaktyczne ). Kiedys obejrzalem ich spotkanie z "fanami" ( jest gdzies na YT ) i jest to kopia spotkan z Rydzykiem. Ta sama narracja , nazywanie tych biednych ( jednak ) ludzi KOCHANY , KOCHANA ,  pokazanie im ze sa wyjatkowi ( no w sumie to sa , bo to oni bula Ziebie za jego ksiazki i "lekarstwa" ) .

To jest klasyczny syndrom oblezonej twierdzy .

 

To jest to samo podejście co u wszelkiej maści leczących energią, wróżek, mediów itp.

Pierwsze od czego się zaczyna to skrócenie dystansu.

Tu jest całkiem fajna analiza tego sposobu prowadzenia dialogu::

 

 

Ale to tak obok, fajnie znać te zabiegi językowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Z tego co czytałem u całych dwóch osób na kilka tysięcy szczepień.

Niefajne (bo oczywiście, że niefajne), ale to wciąż bezpieczniejsze jak COVID.

 

No nie każdy to szczepiony to alergik :) ale jakaś informacja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.