Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, 302_Osh napisał:

........ skutki uboczne są wykrywane w fazie badań i gadki o "zobaczymy za 5 lat" to bzdura, bo te skutki można wykryć już w momencie badań......

Bartosz, proszę Cię , nie opowiadaj takich rzeczy, bo to co głosisz to czysta herezja..

Wyscig , miedzy firmami trwa  bo a/ pandemia

                                                             b/ presja społeczństw , rządów itd

                                                            c/ gigantyczna  kasa w tle

a dla Twojej wiadomości, bo pewnie Cię o tym Twój kolega fizyk z Oxfordu nie poinformował.....istnieje  tzw procedura rejestracyjna leku, która trochę trwa ale bez której nie ma możliwości wprowadzenia do obrotu żadnego medykamentu i nie pomoże tu żadne zaklinanie , obietnice i podawanie terminu, że już za minutkę już za momencik

 

 

 

6 minut temu, mjs napisał:

wyświechtany marketingowo koronawirus zamieniony na tajemniczy covid-19, a teraz próba zastąpienia go nowym sars cov.2... [CoronaVirusD - 19].

ejj......nie ma tajemniczego COVID 19, jest choroba COVID19 spowodowana przez wirusa  Sars cov-2...

więc nik niczego nie zastepuje ..mylisz pojęcia

Edytowane przez d9Jacek
uzupełnienie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumniem, że będziesz podważał, to co napisałem i sugerował, ze wyssałem sobie z palca kumpla doktora?  

   https://www.southampton.ac.uk/chemistry/about/staff/jd12g09.page

 

Rozumiem, że możesz się pochwalić równie mocnym cv w dziedzinie fizyki, chemii i informatyki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mjs napisał:

Po dziewięciu miesiącach "grypy" medialnej, która zwykle trwa dwa tygodnie (leczona lub nie), po wygenerowaniu tzw. pierwszej fali, później zapowiadanej drugiej, a teraz już kreśli się falę trzecią, warto wspomnieć takie fakty, jak: eksperyment 5G w Wuhan, wypowiedź ministra zdrowia o maseczkach, które "nic nie dają i nie trzeba ich nosić", i zaraz potem o zaleceniu ich noszenia powszechnie, w tym czasie blokada rządowa na prywatny import maseczek z Chin do Polski i dystrybucja sygnowana przez premiera na lotnisku, rozporządzenie (które nie jest ustawą) z furtkami do obejścia zalecenia, egzekwowanie wysokich kar pieniężnych za przebywanie w strefie publicznej bez zakrytych ust i nosa, oświadczenie premiera przed wyborami: "tego wirusa nie ma, nie ma się czego bać, myśmy go zwalczyli", zapowiadane wcześniej obostrzenia jesienne (które pokrywały się z terminem wielkich protestów ulicznych), zamknięcie cmentarzy przed świętem na 2 godziny przed strajkiem kobiet, maskarada w sejmie i przyłapani dygnitarze bez maseczek, werbalne nagłaśnianie przez megafony o epidemii: "Tu Policja, mamy stan epidemii, prosimy nie wychodzić z domów.", napisy na mównicach oficjeli: "#zostań w domu" zamiast swojego nazwiska, no i codzienne naloty dywanowe w mediach - bombardowanie telewidzów i radiosłuchaczy tajemniczymi słowami epidemia i koronawirus, wyświechtany marketingowo koronawirus zamieniony na tajemniczy covid-19, a teraz próba zastąpienia go nowym sars cov.2... [CoronaVirusD - 19].

A w zamian ani słowa o współczuciu, o trosce, o pomocy.

Szpitale puste, lekarze w strojach kosmicznych a kamerzyści bez maseczek, wizyty u lekarzy przez telefon (jak się uda), ludzie przestali chorować!

 

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Koncerny farmateutyczne odnotowują gigantyczne obroty, minister zdrowia & Co zarobili na epidemi 629 mln zł. (wg prezydenta 2RP), żona Szumowskiego parę dni temu sprzedała akcje jednej z firm rodzinnych za 5 mln zł. (wg NPTV) a ich cena na giełdzie w ciągu m-ca skoczyła z 20 na 50 zł...

 

O czy tu mówić?

 

PS. Rok 2009, po kryzysie finansowym 2008, próba zastraszenia świata świńską grypą, ptasią grypą i szczepienia, i szczepienia...

 

To jest epidemia strachu wypływającego z ekranów telewizorów i głośników radiowych. Statystyki liczb podawane w pośpiechu, manipulacja percepcją.

Świat ciemności, który w ten sposób żegna się z nami bezpowrotnie.

 

Ta wypowiedź ma więcej bzdur niż zdań...

Ale masz rację, ja już nie chce szczepionki, chyba wolę umrzeć, niż próbować prostować te bzdury

 

22 minuty temu, d9Jacek napisał:

Bartosz, proszę Cię , nie opowiadaj takich rzeczy, bo to co głosisz to czysta herezja..

 

 

Półprawda, albo i ćwierćprawda.

Tzn. Długofalowe skutki obserwujemy raczej przy preparatach z którymi styczność ma się przez długi czas i/lub mających długi czas półtrwania w organizmie.

W przypadku czegoś tak chemicznie prostego jak szczepionka na COVID, kiedy czas półtrwania jest bardzo, bardzo krótki, lista efektów bardzo krótka, a dodatkowo wiemy w jaki sposób to działa.

Tutaj wstrzykują Ci RNA, produkujesz nieco prostego białka, Twój organizm rozkłada białko i umie już to zrobić w przyszłości.

Tylko tyle i aż tyle. To są procesy bardzo ładnie modelujące się przez dynamikę molekularną

 

Mimo tego nikt nigdy nie powie, że nie będzie żadnych problemów, bo nie tak działa nauka i badania. Dowiesz się po prostu, że skutków ubocznych się nikt nie spodziewa.

Tak jak nie spodziewasz się zginąć dzisiaj pod prysznicem. Obie rzeczy są możliwe, obie skrajnie nieprawdopodbne i od obu COVID jest bardziej niebezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 302_Osh napisał:

niczym nie poparte teorie o pochodzeniu wirusa, celu wirusa, szczepionkach, depopulacji, 5g, czapkach z folii, masowym zniewoleniem i czipem w tyłku? 

czy ja gdzieś o czymś takim pisałem???

to są Twoje niczym nie poparte insynuacje..

w odpowiedzi na Twój poprzedni post napisałem o procedurach rejestracyjnych o których byc może nie miałeś pojęcia...

a co do reszty  rewelacji zawartych w twoim poście  to  nie ustosunkuję się...wybacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, d9Jacek napisał:

czy ja gdzieś o czymś takim pisałem???

to są Twoje niczym nie poparte insynuacje..

w odpowiedzi na Twój poprzedni post napisałem o procedurach rejestracyjnych o których byc może nie miałeś pojęcia...

a co do reszty  rewelacji zawartych w twoim poście  to  nie ustosunkuję się...wybacz?

 

Ty w każdym temacie robisz to samo, insynuacje, bzdury, a potem to nie ja , wycof, nie mam dowodów, to się zawijam. Nie dam się wciagnąć w twoje szambo i stylistykę. Ty piszesz w ten sposób "prawdopodobnie d9 jacek to kompletny cymbał", potem mowisz, ze napisałeś "prawdopodobnie", a potem, ze w zasadzie, nie wiesz, skąd się to wzięło. Już niejeden ci to tutaj pisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel, doktor fizyki stosowanej, pracuje w grupie informatyków, którzy wspomagają Oxford w badaniach nad szczepionką. Nie jest jakimś randomem z internetów, czy innym wieszczem typu Morawiecki, wiedzę czerpie z opracowań naukowych, a nie z fejsbuka. W pierwszym miesiącu pandemii był przerażony, bo nikt nie wiedział, jaka będzie śmiertelność. A teraz mówi, że trzeba sie szczepić, że skutki uboczne są wykrywane w fazie badań i gadki o "zobaczymy za 5 lat" to bzdura, bo te skutki można wykryć już w momencie badań. Podsumowując, oczywiście, że się zaszczepię. Macie doskonały przykład świata bez szczepionek, trwa od stycznia. Rura wszystkim zmięknie, jak w cywilizowanych, nie zacofanych, niedouczonych krajach jak Polska, gdzie u władzy są ludzie z IQ 70 (pomyślcie o IQ ludzi, którzy ich wybrali), będą wymagane paszporty ze szczepieniami i będziecie mogli jedynie fantazjować o Norwegii, Szwecji, Niemczech czy innych emiratach i pracy w tych krajach. O wycieczkach nie wspomnę. Wyjdziemy z Unii, nie bedziemy sie szczepić, wszyscy wrócą do sadzenia buraków cukrowych i będzie Gierek druga edycja.    
Brednie

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, d9Jacek napisał:

celu wirusa, szczepionkach, depopulacji, 5g, czapkach z folii, masowym zniewoleniem i czipem w tyłku

no więc niemiły kolego  udowodnij mi i pokaż proszę  gdzie cos takiego napisałem.. gdzie pisałem o czapkach z folii, 5G, masowym zniewoleniu , czipach  czy depopulacji...

nie prosze ale rządam tego, bo to co napisałes to są pomówienia

nie wycofuję się z tego  co napisałem a zapewniam cię ,że mam większą na ten temat wiedze niz ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, d9Jacek napisał:

no więc niemiły kolego  udowodnij mi i pokaż proszę  gdzie cos takiego napisałem.. gdzie pisałem o czapkach z folii, 5G, masowym zniewoleniu , czipach  czy depopulacji...

nie prosze ale rządam tego, bo to co napisałes to są pomówienia

nie wycofuję się z tego  co napisałem a zapewniam cię ,że mam większą na ten temat wiedze niz ty

 

Masz rację,  przepraszam, nie pisałeś nic takiego.  Wywaliłem to, co napisałem wcześniej, bo faktycznie mnie poniosło. Podsumowując, może i nie mam takiej wiedzy (w twoją tez nie wierze, bo niczym mi tego nie udowodniłeś), ale mój kumpel ma i jest o wiele bardziej wiarygodnym źródłem informacji, niż cokolwiek, co jest napisane w internecie. Kończę tą jałową dyskusję. I tak nikogo nie przekonam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 302_Osh napisał:

 

Rozumiem, że szczepienie na gruźlicę i odrę to tez było znakowanie? Czy tylko covid?

 

Powiedz, mi czy znasz jakieś uwarunkowania w związku ze szczepieniem na gruźlicę lub odrę, które powodowały, że nie mogłeś gdzieś pojechać, coś zrobić, coś załatwić?

To Ty wspomniałeś o paszportach ze szczepieniami, jak to nazwiesz jak nie znakowaniem ludzi? To czy jesteś zaszczepiony czy nie ma warunkować że gdzieś pojedziesz lub nie? Może nie będziesz mógł wyjść z domu na zakupy jak nie okażesz dowodu zaszczepienia się - dla "wygody nas wszystkich" w wersji elektronicznej w dowodzie biometrycznym. Nie sądzisz, że sytuacja zmierza w dziwną stronę, a ludzie jeszcze temu przyklaskują?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Półprawda, albo i ćwierćprawda.

przyjmujesz model matematyczny a tu masz doczynienia z żywym organizmem..

dam  Ci przykład. ..szczepionka przeciwko grypie, czyli deaktywowany wirus grypy..szczepionka bepieczna, znana itd , nie powinno  być  zadnych powikłań czy powazniejszych objawów  ubocznych ,,a jednak, po zaszczepieniu się przeciwko grypie pacjent  w trybie wręcz  natychmiastowym na  nia zachorował....i co na to powiesz  ?

6 minut temu, 302_Osh napisał:

przepraszam, nie pisałeś nic takiego. 

przeprosiny przyjęte, ale zanim napiszesz ponownie coś takiego  to przeczytaj na spokojnie co napisałeś a dopiero pózniej "enter"

 

6 minut temu, 302_Osh napisał:

w twoją tez nie wierze,

to uwierz , ja nie zamierzam  niczego tu odowadniać

dziele się swoją  wiedzą jeżeli są osoby zainteresowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

I znów ten sam błąd.

Bo wirusa już wdrożyliśmy i on już psuje życie milionom ludzi.

Gdyby nie to, że wirus już jest na miejscu to też bym twierdził,ze prób nigdy zbyt wiele.

A tymczasem ludzie na wirusa JUŻ umierają, JUŻ ciężko chorują, JUŻ musieli zmienić swoje życie przez niego.

 

Dlatego argument wyciągnięty jest wprost z dupy, bo niezależnie jak bardzo byś nie zakłamywał rzeczywistości to wybór nie jest między brakiem wirusa i szczepieniem, a jest między wirusem, a szczepieniem.

 

Innymi słowy w koło Macieju, wciąż nie masz racji i wciąż wolisz na sobie testować coś wielokrotnie bardziej niebezpiecznego, niż coś wielokrotnie mniej niebezpiecznego.

 

Sam robisz błąd. Każdy patch ma na dzień dobry instrukcję "known errors" i tak wychodzi z fabryki. Dopiero kolejny patch naprawia sytuację ale ten również ma swoje "known errors" inne niż ten pierwszy. Mówi się "new patch implemented - old bugs fixed and new implemented".

Robisz błąd logiczny i łączysz istnienie wirusa z istnieniem szczepionki. Jak sam napisałeś ludzie już chorują na wirusa, ciężko chorują i nawet umierają. To jest fakt nie do podważenia. Natomiast szczepionka na niego to zupełnie inny temat.

I myślę, że bez powodu tak się spinasz to, że czujesz potrzebę zaszczepienia się jako pierwszy, proszę bardzo, zaszczep się i zdaj relację, na podstawie tego podejmę decyzję kiedy sam się zaszczepię. Bo może nie zauważyłeś w swoim zaślepieniu, że ja też chcę się zaszczepić, ale w momencie który uznam, że będzie dla mnie bezpieczny.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna być nudne bo jeden z uczestników snuje wizje buraków po wysciu z unii ( akurat odpuszcza kolonii ) i z agresj mnie pyta o moje przekonania polityczne, inny walą linkami z netu poprawnymi politycznie i przekonani sa o slusznosci swoich tez a wszedzie sa przeslanki o restrykcjch dla niezaszczepionych itp. itd. Nie chce mi się pisac elaboratów jak inni ani udowadniac niczego bo kopac sie z koniem nie zamierzam ... rupta co tam chceta a ja poczekam na wyniki.

d9Jacku nie jest bezpieczna ta szczepionka tylko tak się wydaje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 

3 minuty temu, robertus napisał:

Powiedz, mi czy znasz jakieś uwarunkowania w związku ze szczepieniem na gruźlicę lub odrę, które powodowały, że nie mogłeś gdzieś pojechać, coś zrobić, coś załatwić?

To Ty wspomniałeś o paszportach ze szczepieniami, jak to nazwiesz jak nie znakowaniem ludzi? To czy jesteś zaszczepiony czy nie ma warunkować że gdzieś pojedziesz lub nie? Może nie będziesz mógł wyjść z domu na zakupy jak nie okażesz dowodu zaszczepienia się - dla "wygody nas wszystkich" w wersji elektronicznej w dowodzie biometrycznym. Nie sądzisz, że sytuacja zmierza w dziwną stronę, a ludzie jeszcze temu przyklaskują?

Jakby ludzie się nie szczepili na odrę, to prędzej czy później miałbyś pandemię odry i te same obostrzenia z zakazem wjazdu do kraju, który sobie z tym radzi lepiej. Odry nie ma, bo są szczepionki, a nie dlatego, ze zniknęła sama. Sytuacja generalnie jest dziwna, bo tak doinformowany świat jeszcze nie przerabiał pandemii czegokolwiek. W czasach hiszpanki było radio i ksiądz na ambonie. Może w dobie szybkiego informowania szybciej się to ścierwo zwalczy. Ten paszport to dla mnie nic dziwnego, nie musisz sobie go wyrabiać, szczepić się, ani nigdzie jeździć. Może specjalnie dla podejrzliwych zrobią takie kwity, jak kiedyś były na demoludy, będziesz mógł podróżować bez szczepionki do krajów, które się nie szczepią. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marek_Spy napisał:

d9Jacku nie jest bezpieczna ta szczepionka tylko tak się wydaje.

Marku,

odpowiem wprost. nie wiem. dlatego też napisałem  , mogąc zaszczepić się w pierwszej kolejności  to jednak zaszczepię się w drugiej..

Chciałbym , aby pewna, bezpieczna szczepionka powstała jak najszybciej, bo ta Pfizera jest  ale jej jeszcze nie ma,  tak jak napisałem ,  podano ,ze firma ma kłopot z dostawcami.

Wiele lat trwaja poszukiwania szczepionki przeciwko HIV   a efekty mierne..Wynaleziono skuteczne leki  a szczepionki wciąz brak...Oby z Sars-Cov-2  nie było podobnie...

edit

Rosjanie podobno mają swoją  skuteczną szczepionkę , "Sputnik " ją nazwano....ochotników wojsko dostarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 302_Osh napisał:

Bo 

Jakby ludzie się nie szczepili na odrę, to prędzej czy później miałbyś pandemię odry i te same obostrzenia z zakazem wjazdu do kraju, który sobie z tym radzi lepiej. Odry nie ma, bo są szczepionki, a nie dlatego, ze zniknęła sama. Sytuacja generalnie jest dziwna, bo tak doinformowany świat jeszcze nie przerabiał pandemii czegokolwiek. W czasach hiszpanki było radio i ksiądz na ambonie. Może w dobie szybkiego informowania szybciej się to ścierwo zwalczy. Ten paszport to dla mnie nic dziwnego, nie musisz sobie go wyrabiać, szczepić się, ani nigdzie jeździć. Może specjalnie dla podejrzliwych zrobią takie kwity, jak kiedyś były na demoludy, będziesz mógł podróżować bez szczepionki do krajów, które się nie szczepią. 

 

Smuci mnie to, że tak lekko przyjmujesz pomysł powiązania szczepień i paszportów uprawniających do czegoś (bez względu czy to paszport czy inny identyfikator). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.