Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Marek_Spy napisał:

Z tobą logika ?

Kolejny skok w bok?

Innymi słowy widzisz, ze jak argumentujesz w taki sposób, to ja mogą w ten sam sposób dowieść Ci czegokolwiek.

 

Teraz, Marek_Spy napisał:

 

A powiedz mi co robią te antyciała jak nie ma źródła infekcji ?
 

 

To samo co robią wszelkie inne przeciwciała gdy nie ma obecnego patogenu - czyli nic,

Tyczy się to MASY innych przeciwciał które śmigają Ci po krwiobiegu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mocny temat na czasie i niech pozostanie w sferze kulturalnej dyskusji a nie opcji zamknięty ...

Tak naprawdę uj..a wiemy na 100 % jednak starajmy się patrzeć z optymizmem w przyszłość .

I to każdego osobista decyzja czy przyjmie tą szczepionkę czy nie, czy wierzy w jej skuteczność czy szuka dziury w całym lub spisku.

Czas pokaże co ogólnie z tym światem będzie...

Z moich prywatnych "analiz" ( rozmów ze znajomymi, rodzicami) kto przyjmie szczepionkę jasno wynika, że tak do wieku ok. 50 lat prawie wszyscy, powyżej nikt wietrząc spisek na emerytów i rencistów, domy starców itp itd

 :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

Pojęcia nie mam i nie mam skąd mieć pojęcia.

Nie wiemy tego i nie ma żadnego wstydu w przyznaniu się do niewiedzy

i to jest kluczowe, dla części Twoich Patryk  rozwazań....."  Pojęcia nie mam i nie mam skąd mieć pojęcia."

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To samo co robią wszelkie inne przeciwciała gdy nie ma obecnego patogenu - czyli nic,
Tyczy się to MASY innych przeciwciał które śmigają Ci po krwiobiegu.
 
 
A to jest naukowo udowodnione ? A co to jest autoagresja ? Nie odpowiedziałeś odnośnie wiary w naukę

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Panowie, mocny temat na czasie i niech pozostanie w sferze kulturalnej dyskusji a nie opcji zamknięty ...
Tak naprawdę uj..a wiemy na 100 % jednak starajmy się patrzeć z optymizmem w przyszłość .
I to każdego osobista decyzja czy przyjmie tą szczepionkę czy nie, czy wierzy w jej skuteczność czy szuka dziury w całym lub spisku.
Czas pokaże co ogólnie z tym światem będzie...
Z moich prywatnych "analiz" ( rozmów ze znajomymi, rodzicami) kto przyjmie szczepionkę jasno wynika, że tak do wieku ok. 50 lat prawie wszyscy, powyżej nikt wietrząc spisek na emerytów i rencistów, domy starców itp itd
 
Ale co z tego wynika ?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Shock napisał:

Panowie, mocny temat na czasie i niech pozostanie w sferze kulturalnej dyskusji a nie opcji zamknięty ...

Tak naprawdę uj..a wiemy na 100 % jednak starajmy się patrzeć z optymizmem w przyszłość .

I to każdego osobista decyzja czy przyjmie tą szczepionkę czy nie, czy wierzy w jej skuteczność czy szuka dziury w całym lub spisku.

Czas pokaże co ogólnie z tym światem będzie...

Z moich prywatnych "analiz" ( rozmów ze znajomymi, rodzicami) kto przyjmie szczepionkę jasno wynika, że tak do wieku ok. 50 lat prawie wszyscy, powyżej nikt wietrząc spisek na emerytów i rencistów, domy starców itp itd

 :)

no i w prostych  żołnierskich  słowach Rafał ??podsumował  temat.....tak naprawdę  ch....y wiemy i ch...y  wiemy co się wydarzy,, czyli wypijmy za zdrowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mocny temat na czasie i niech pozostanie w sferze kulturalnej dyskusji a nie opcji zamknięty ...
Tak naprawdę uj..a wiemy na 100 % jednak starajmy się patrzeć z optymizmem w przyszłość .
I to każdego osobista decyzja czy przyjmie tą szczepionkę czy nie, czy wierzy w jej skuteczność czy szuka dziury w całym lub spisku.
Czas pokaże co ogólnie z tym światem będzie...
Z moich prywatnych "analiz" ( rozmów ze znajomymi, rodzicami) kto przyjmie szczepionkę jasno wynika, że tak do wieku ok. 50 lat prawie wszyscy, powyżej nikt wietrząc spisek na emerytów i rencistów, domy starców itp itd
 
A co z tego wynika ?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika że jak tak dalej będziesz się tak podniecał to będziesz miał kwarantannę na pisanie na forum - proste czy rozpoczynamy analizę tematu ? Jeśli nie potrafisz doczytać między wierszami mojego posta że nie dobitnie ale dyplomatycznie jako moderator staram się obniżyć rosnącą temp. dyskusji to pytaj dalej co z tego wyniknie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, d9Jacek napisał:

i to jest kluczowe, dla części Twoich Patryk  rozwazań....."  Pojęcia nie mam i nie mam skąd mieć pojęcia."

No nie...

Dlatego, ze człowieka mamy pod ręką, horyzont zdarzeń wszechświata zaś nie...

 

W przypadku Pfizera ok. 35 000 osobników przystąpiło do testów. Jakby szczepionka miała śmiertelność jak COVID (3%), to dałoby to około 1 000 trupów...

A nie ma ani jednego potwierdzonego...

 

To, że nie wiemy wszystkiego nie znaczy, że nie wiemy nic. Znowu sprowadzasz do absolutu

 

3 minuty temu, Marek_Spy napisał:

A to jest naukowo udowodnione ? A co to jest autoagresja ? Nie odpowiedziałeś odnośnie wiary w naukę emoji23.pngemoji23.png

 

W naukę się nie wierzy, naukę się sprawdza.

Wszelkie badania maja publikowaną metodykę, każdy inny zespół może to powtórzyć.

Jak się nie uda powtórzyć to badania są wycofywane i tyle. Więc tu wiary nie ma, jest ciągla niewiara i ciągle sprawdzanie

 

Poza tym masz na myśli problemy autoimmunologiczne. Które się zdarzają niestety, ale to Cię może spotkać niezależnie od szczepienia.

3 minuty temu, Marek_Spy napisał:

Ale co z tego wynika ?

 

Że Twoja argumentacja jest użyteczna jak gąbka do wbijania gwoździ, bo tak dowodzić można dowolną tezę jaką sobie uwidzisz.

 

14 minut temu, Shock napisał:

I to każdego osobista decyzja czy przyjmie tą szczepionkę czy nie, czy wierzy w jej skuteczność czy szuka dziury w całym lub spisku.

 

Rafał, przykro mi, ale nie. Jak już parę razy pisałem:

 

Cytat

Nie szczepiąc siebie (bądź swoich dzieci) ryzykujesz zdrowiem innych. A Twoje zdrowie nie jest ważniejsze niż moje (i vice versa). Rezygnując ze szczepienia według własnego mniemania zarządzasz zdrowiem kogoś

 

Pamiętaj, że nie wszyscy mogą się szczepić (też o tym pisałem).

W efekcie o ile dowolne inne leki, to sprawa osobista (chcesz cierp, co mi do tego), tak nieszczepienie się to sprawa społeczna, tak jak palenie oponami w piecu.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Rafał, przykro mi, ale nie. Jak już parę razy pisałem:

Wiesz dobrze że w jednym z pierwszych postów potwierdziłem że ja jak najbardziej przystępuję do szczepienia.

I zgodzę się że fajnie było by by większość tak zrobiła jednak nie widzę opcji by ktoś czuł się winny w jakikolwiek sposób że tego nie zrobił.

Wolność wyboru mimo wszystko to podstawa w mojej ocenie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Shock napisał:

Wiesz dobrze że w jednym z pierwszych postów potwierdziłem że ja jak najbardziej przystępuję do szczepienia.

I zgodzę się że fajnie było by by większość tak zrobiła jednak nie widzę opcji by ktoś czuł się winny w jakikolwiek sposób że tego nie zrobił.

Wolność wyboru mimo wszystko to podstawa w mojej ocenie

Wiesz, tak naprawdę podstawowym problemem jest to, że w ogóle są takie problemy.

I ja tu winię od sytemu edukacji, przez sensacyjne media, po władzę (każdą władzę, nie tylko polską) która kipi hipokryzją i niewiarygodnością.

 

Niemniej - jeśli ktoś się nie szczepi bez prawdziwych powodów - to moim zdaniem winny się czuć powinien.

Nie odmówię mu opieki zdrowotnej, leczenia na wypadek choroby, ani niczego takiego, bo to się powinno należeć każdemu człowiekowi, ale jednak nie powinno się zostawiać złudzeń i tłumaczyć, że to głupie i szkodliwe

Plus - powinien być jasno przygotowany na problemy z prywatnym sektorem gospodarki, bo jestem przekonany, że czeka nas okres odmawiania lotów bez szczepienia, czy odmawiania edukacji bez szczepienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kurcze ten film z otwarcia olimpiady jest rzeczywiście bardzo dziwny - ten pomysł na takie a nie inne przedstawienie. Z teoriami spiskowymi to jest pewnie tak, że to nie są teorie chyba, tylko świat odkąd są ludzie to jest cała masa większych lub mniejszych spisków. Ciężko odróżnić co jest teorią a co prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grzegor napisał:

Ale kurcze ten film z otwarcia olimpiady jest rzeczywiście bardzo dziwny - ten pomysł na takie a nie inne przedstawienie. Z teoriami spiskowymi to jest pewnie tak, że to nie są teorie chyba, tylko świat odkąd są ludzie to jest cała masa większych lub mniejszych spisków. Ciężko odróżnić co jest teorią a co prawdą.

Tak, problem polega na tym, że to nie teoretycy spiskowi, walczący w internecie z Sorosem i Gatesem. to odkrywają...

Ostatni przykład ze Snowdenem, który ujawnił praktyki inwigilacyjne. To nie teoretycy spiskowi to odkryli...

 

A co do openingu, to szybki fact check:
 

Cytat

The first part of this sequence celebrated the National Health Service ("the institution which more than any other unites our nation", according to the programme), which had been founded in the year of the previous London Games in 1948. Music was by Mike Oldfield. 600 dancers, all of whom were NHS staff, along with 1,200 volunteers recruited from British hospitals, entered along with children on 320 hospital beds, some of which functioned as trampolines. They started a short jive routine. Watching from the tor were specially invited hospital staff and nine child patients from Great Ormond Street Hospital.[69] The blankets on the beds illuminated and the beds were arranged to depict a child's face with a smile and a tear (the Hospital Children's Charity's logo). The acronym 'GOSH' then changed into the initials 'NHS', turning into the shape of a crescent moon as the children were hushed to sleep and read books by the nurses.

 

Ot nawiązanie do historii brytyjskiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grzegor napisał:

Jetem jednak zacofany strasznie.

nie sądzę?

ja tam wiem , bo tak mnie uczono , że są  dwie gamety...męska i żeńska....jak dla mnie może być 125 "pci", ale roznażajcie się między sobą jak wam Matka natura pozwoli...

szpitale pełne są Napoleonów i Wałęsów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak się w to wolę nie wgłębiać, przeczytałem, przyjąłem ?. Wyedukowałem się i dlatego zmieniłem odpowiedź jak Kolega pisał. Spoko. Z tymi Napoleonami to jest trochę tak, że to tak przedstawiają w filmach. Ludzie chorzy na te choroby niezbyt często twierdzą że są Napoleonami. To są ciężkie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.