Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem sam, do czego to prowadzi, ale ci co walczą, kłada kasę na utrzymanie gospodarki, nie chcą u siebie niezaszczepionych tłumów z Indii czy Bangladeszu, czy Polski, którzy przywiozą covid z powrotem. Wietnam do przedwczoraj notował 88 dni pod rząd bez jednego zakażenia, bo się pozamykali całkowicie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2008, kryzys finansowy w Ameryce. W kraju radia komercyjne co godzinę podawały histeryczne komunikaty walutowe i giełdowe. Po paru godzinach mówiono wprost o załamaniu kursu złotego i zagrożeniu krachem na giełdzie warszawskiej. To było coś nowego, nigdy wcześniej tego u nas nie było. Kampania wywoływania paniki bankowej trwała przez tydzień. Chodziło o wypłaty pieniędzy z banków, celem stworzenia prawdziwego kryzysu...

Miałem psa. Podczas pierwszej wizyty u weterynarza otrzymał książeczkę zdrowia i metalowy numerek do zawieszenia na obroży. Po kilku latach nakazano wszczepić psom czipy. Od tamtej pory pies zaczął chorować. Wizyty u pana weterynarza stały się częstsze. Za każdym razem standardowa opłata 30 zł. I kilka zastrzyków. Pies dochodził szybko do siebie i za pół roku nawrót dolegliwości. Kolejna wizyta itd. Za którymś razem w poczekalni spotkaliśmy panią z młodym Wyżłem, który ledwo stał na nogach. Na pytanie co się stało, odpowiedziała: został zaczipowany... Przez 15 lat nikt nigdy nie sprawdzał psu numerka, ani czipa. Po kilku latach w lokalnych mediach kopmetentna kobieta w stopniu doktora ujawnila, że czipy są nielegalne, gdyż nie miały atestu, nie były sprawdzone, ale ktoś je wdrożył do realizacji na tkance biologicznej...

Przez kilkanaście lat, co roku jesteśmy szantażowani emocjonalnie przez media o nadchodzącej grypie i szczepionkach, jako panaceum na te grypy. Później okazywało się, że szczepionki nie zabezpieczały przed chorobą, a nawet powodowały jakieś skutki uboczne. te ostatnie sprowadzały pacjenta do lekarza z powrotem i zaczynała się kuracja.

Jan Taratajcio opowiadał taki przypadek, jego znajomy chwilowo źle się poczuł, lekko osłabł. No i szybko zawitał u lekarza. Ten zbadał poziom cukru i stwierdził, że jest za niski. Przepisał glukozę na wzmocnienie. Po dwóch tygodniach zbadał cukier ponownie i ze zdziwieniem stwierdził cukrzycę! Przepisał insulinę. A gdyby pacjent ponuflał sobie słodkiego cukierka , to by go wzmocniło i nie musiałby iść na terapie...

 

Tak to działa. Jesteśmy przedmiotami w obiegu starego systemu, który właśnie dobiega końca...

 

PS. Kiedyś były Ośrodki Zdrowia, później Kasy Chorych, a teraz NFZ i wydawanie recept przez okna, bo drzwi są zamknięte.

Słowo lekarz kojarzy się z lekiem i apteką, czyli z kasą.

 

 

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zszedł na psy (i koty) i pewnie za chwilę zostanie zamknięty ;)

 

A ja chcę się jeszcze zapytać o jedną rzecz. Jest wiele innych wirusów i chorób nimi spowodowanych i nikt nie mówi o bezobjawowym chorowaniu. Ktoś chorował np. na grypę albo nie chorował, a nie, że przeszedł ją bezobjawowo. W sumie to o co chodzi z tym bezobjawowym chorowaniem na COWID?

 

I skoro większość osób przechodzi tę chorobę bezobjawowo to czy przed ewentualnym szczepieniem nie powinno się robić testów na przeciwciała?  I chyba ewentualny wymóg posiadania szczepienia np. przy wjeździe do jakiegoś kraju powinien być równoważny posiadaniu pozytywnego testu na przeciwciała.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co bezobjawowo to nie wiadomo co... Ale kilku ludzi znam co chorowali i rzeczywiście mieli jakieś gorączki podwyższony cukier, słabości, niewydolność oddechową. Coś ich trapi, jakieś skutki, powikłania. Tylko czy to jest nowa choroba czy pod to jest włączane wszystko to bądź mądry.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek_Spy napisał:

A moja żona swego czasu wymyśla wyjazd z psem za granicę, PiS został zaszczepiony i po około pół roku nowotwór i odszedł mając 6 lat . Przypadek ? Nie sądze emoji3.png

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja z kolei nie zaszczepiłem kiedyś psa, i też zdechł po pół roku, Przypadek? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg choroby bez objawowy to chyba przełom w medycynie. Pretenduje do odkrycia 2020r. Zgon na Covid ale pacjent miał 80 lat i choroby współistniejace, to w końcu na co zmarł ?

Nie neguję COVIDA ale trochę to nie pasuje.

A tak w ogóle to w tym roku medycyna "posunęła" się naprawdę do przodu. Zapewne widzieliście memy ze zdalnym  badaniem ginekologicznym oraz z zastosowaniem kamerki internetowej przy zdalnej kolonoskpii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonił znajomy i pochwalił się, że jest już po wirusie. Objawy miał takie: gorączka przez pół dnia, osłabienie organizmu, ospałość, bóle mięśni i stawów. Na domowej kwarantannie przeleniuchował 3 tygodnie. Czyli objawy zwykłej grypy. Ale zakwalifikowano go jako kowidowca. Od razu przypomniały mi się grypy sprzed kilkunastu lat, które potocznie dzielono na: górnych dróg oddechowych i żołądkowe. I nie było ogłaszanej epidemii...

Świeży film o zastrzykach, przed którymi przestrzegają lekarze. Przestrzegają władzę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjenci z którymi pracowałem wiele lat mieli lepsze rozeznanie o otaczającej ich rzeczywistości niż niektórzy ...

Ten film w prosty, może zbyt dosadny sposób tłumaczy pewne zjawiska ( jakby ktoś z targowicy podczas oglądania niezdrowo się podniecił to niech spojrzy na datę zamieszczenia )

Jeśli ktoś nie jest jego bohaterem tytułowym to niech nie bierze tego do siebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegor napisał:

Pacjenci z którymi pracowałem wiele lat mieli lepsze rozeznanie o otaczającej ich rzeczywistości niż niektórzy ...

Ten film w prosty, może zbyt dosadny sposób tłumaczy pewne zjawiska ( jakby ktoś z targowicy podczas oglądania niezdrowo się podniecił to niech spojrzy na datę zamieszczenia )

Jeśli ktoś nie jest jego bohaterem tytułowym to niech nie bierze tego do siebie.

nie  mogę Ci dać  "like" bo Kuba  prowadził  blokadę ale masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.