Skocz do zawartości

I 16 Rata drukowany


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że Przemek rozhulał się z projektami na drukarkę zostałem testerem wydruku prototypu. Czynię to z wielką przyjemnością, bo Rata to mój ulubiony myśliwiec WWII.

 

Na dziś mam gotowe wszystkie wydruki.

 

Model będzie trochę hybrydą, bo zdecydowaliśmy, ze stateczniki będą z balsy.

 

Na dzień dzisiejszy złożony na sucho wygląda tak

 

 

142490485_1700307173482175_5989322593517362064_n.jpg

 

 

To co na zdjęciu waży 315g

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Cytat

... bo Rata to mój ulubiony myśliwiec WWII.

 

WOW !!

Super wygląda, nie jest to mój ulubiony myśliwiec ale lubię nim latać w aircombacie - gratuluje projektu i testowego wydruku ?

Bardzo lekko to na tą chwilę wychodzi, może zamiast balsy na ogon zastosować poliwęglan.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiałowo to chyba dość podobnie wychodzi ale jak doliczysz laminatowe wzmocnienie balsy i zawiasy to poliwęglan wychodzi lepiej.

Po zmianie statecznika pionowego w Tempeście z balsy na poliwęglan zyskałem na ogonie 9g a to na nosie dało ok 40g .... rata jest krótka to pewnie współczynnik będzie mniej korzystny ale i tak warto o gramy powalczyć.

ms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem żeby zrobić stery z poliwęglanu lub z coroplastu, ale ostatecznie w prototypie pozostanę przy balsie. Zobaczę co z tego wyjdzie jak będzie wychodził SC i wtedy powstanie produkcyjna :) . Może jak nie będzie problemu z wyważeniem to Przemek da się namówić na stery z PLA :)  

Setup ma być na 4S, ale zamiast Lipol będą LIliony, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Jak dobrze pójdzie to może na przyszły weekend będzie gotowy do oblotu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarda balsa 4mm daje radę bez laminowania, zobaczymy co wyjdzie z testów ... "gonienie króliczka" i poszukiwanie najlepszego rozwiązania jest najbardziej ciekawe ?Czesi od dawna nie stosują już balsy na ogony i moim zdaniem taka decyzja była czysto praktyczna.

 

Na dziś nie bardzo wiem jak łączyć druk z poliwęglanem czy coroplastem .... nasza drukarka też robi brrrrrrrrr ?

-klej polimerowy?

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PETG i PLA dobrze kleją się CA. Jakby zmatowić poliwęglan to pewnie też dobrze złapie. Tylko te otwarte kanały vs idealnie odwzorowana geometria kadłuba... trochę jak pięść do nosa.

 

Na stateczniki drukowane dam sie namówić. Podobny myk zrobiłem dla ki87. Miały być balsowe ale Marcin namówił mnie na drukowane. Zrobię symulację ile by ważyły takie stateczniki to się porowna do balsowych.

 

Gdyby drukować model w całości z LW-PLA to byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marek rokowski napisał:

Przemo podsunę Ci jeszcze jeden pomysł: stateczniki a la konstrukcyjne/drukowane/ plus pokrycie folią -choćby ta którą mam w ofercie :)

 

Swoją drogą: Gratulacje! projekty rewelka!  :)

 

Ciekawa alternatywa - zobaczę co da się zrobić. Takie micro żeberka - nanizane na 2 pręty węglowe. I to przyłapać żelazkiem i obciągnąć suszarką :) - może być ciekawie.

 

Następne projekty w toku:

Obiecany Adamowi PZL-23 Karaś - do tego czeska siostra Avia B35 - też z kapciami. I wiele wiele innych...

Mam nadzieję że Marcin wrzuci oficjalne fotki Nakajimy Ki87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będą drukowane:) niestety sekcji kadluba się dostanie,  bo usterzenie nie może być w postaci płaskiej płytki- bo będzie sie paskudnie zapadać- trzeba dac profil - nawet najzwyklejszy naca0005 lub 0010 dla sztywności. Czyli bedzie całkiem nowy ogon...

 

A jak Ci idzie Kawasaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem na skrzydłach bo w S3d podostawały dziur. Wczoraj ściągnąłem Superslicera i przygotowałem testowy wydruk w LW. Ale drukarka na razie zajęta bo drukuję zwykłego. Kadłub jest naprawdę super. Warstwa 0.3 i żadnych błędów nie widać na wydruku mimo, że były widoczne w programie. Nie poszły karabiny, kołpak, wydechy no i skrzydła. Kołpak z LW może być ciekawą opcją (podstawa ze zwykłego).

 

Na zdjęciu komplet poziomego do Ki z LW. Stery warto zamknąć z obu stron. Zwiększa to sztywność wydruku. W LW nie ma problemów z zapadaniem się. A tak się rozpędziłem z tym zamykaniem?.

A wszystko przez to, że szykuję nalot na Tokyo.

 

16116124797831955749343526267723.jpg

1611614026841699555671825839955.jpg

20210125_232240_HDR.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.