Skocz do zawartości

PZL 38 Wilk 1/12 - ACES


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale masz tempo :)

Kolejny super projekt :) przewidujesz update do zagospodarowania gondoli chowanym podwoziem?

ceiakwe czy mechanizm chowania dało by sie wydrukować żeby był w maire lekki i trwały...

 

Ja postanowiłem zrobić An-tka :)  - i chyba przyjmę skalę 1/10

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek rokowski napisał:

Ale masz tempo :)

Kolejny super projekt :) przewidujesz update do zagospodarowania gondoli chowanym podwoziem?

ceiakwe czy mechanizm chowania dało by sie wydrukować żeby był w maire lekki i trwały...

 

Ja postanowiłem zrobić An-tka :)  - i chyba przyjmę skalę 1/10

 

Jak robić podwozie to i ster kierunku. W tej skali raczej jest to nie wykonalne. Tzn jest - ale niepotrzebnie będzie zwiększać masę. I tak wyjdzie ok 800-850g do lotu.

Żeby te zabiegi miały konkretny sens - to rozmiar musiałby być właśnie 1:10 - 1:8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepiękny!

Dzięki projektom Przemka, zaraz będziemy mieć lotną całą historyczną flotę polskiego lotnictwa. I super.

Ja co prawda rozpocząłem druk P63 - w "eksperymentalnej technologii" LW z grubymi ścianami. Na razie jest to 140% ale jak to wyjdzie to spokojnie będzie można wydrukować dwumetrówkę przy odpowiednim polu.

To co na zdjęciu 114 g. Ścianka 1.2. Jakość jest bardzo ok. Dużo lepsza niż na PLA czy Petg. 

Taki Wilk...2m....ech...znowu ?

Ps. Przemek ja czekam na Irydę - Mam trochę materiałów. Jestem gotów rzucić wszystko i ją druknąć i ulotnić. Jakbyś znalazł czas ;). Zajmę się podwoziem jakby co...

p63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iryda powiadasz??? Stoi u nas w Instytucie taka. Miałbym ją codziennie na oglądanie szczegółów. Chociaż Iskra bardziej mi sie podoba i ona też jest dostepna. No i koledzy na aircombat.pl wiercą dziurę w brzuchu o P.11 i PZL 50 Jastrząb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina też wydrukowana. 

Pora na stery i stateczniki.

 

Przeprojektowalem też sam nosek aby zmieścić w nim karabiny ? no i będą też tylne karabiny.

 

Problem tylko w tym ze beda w pozycji bojowej przy zamkniętej tylnej szybie - czyli trochę nie fizycznie. Zrobienie tylnej szyby uchylonej jest trochę upierdliwe. Nie mówię że nie możliwe -moze jak model zostabie oblatany to dodam taką opcję. 

 

20210622_190523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik prezentuje się tak

20210623_184131.jpg

 

PS. Tak to jest - najpierw napisałem że kabiny nie zrobię - ale wczoraj usiadłem i sprawdziłem czy się da - i zrobiłem :D Więc będzie druga wersja owiewki z uchyloną szybą i sterczącymi karabinami.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.