Skocz do zawartości

Zamówiłem sobie EDF...


Dj.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule zamówiłem w hobbyking naped EDF. Wybrałem sobie przesyłke 3-10 dni za posrednictwem  "firmy Dokąd H... Lecisz " (DHL)..., i tu był mój błąd. Nie dosc, że zapłaciłem za express 21euro, to jeszcze wspomniana "firma" kazała podać: co jest w przesyłce, screen'y zamówienia ze sklepu, paragon z Pay Pal, wyciag transakcji z konta, tłumaczenie faktury (co tam jest i po co). Na koniec cło 63zł..., nie wiele ale, upierdliwosc DHL, i moja frustracja siegneła zenitu. Nigdy juz nie skorzystam z usług tej "firmy"... Teraz pytanie: czy to jest normalna procedura? Zamawiam sporo na alliexpress, banggood -  nigdzie nie spotkałem sie z taka durna polityka. No i jeszcze ostrzeżenia - jak nie odesle emaila z informacjami, które chcą, to po 4 dniach zaczna naliczac "magazynowe"..., nie zdzierżyłem, zadzwoniłem - magazynowe to 50zł za dobe... - absurd jakis...

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to praktyka większości firm "kurierskich", najgorzej jest w przypadku paczek z USA, łoją oporowo.

Ale ostatnio też zaczęła się nagonka na chińskie paczki i cło.

Nie zamawiam drogich przedmiotów to mi się upiekło, ale kolega do silnika z Ali dopłacił prawie 30% jego wartości.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakoś chyba z rok temu, nasi panowie władcy rządowi, chwalili się, nowymi magazynami celnymi PP, do obsługi celnej paczek z Chin i zapowiadali duże wpływy do budżetu.

Dlatego wiele firm chińskich wysyła albo pocztą albo przez inpost. Choć i tu bywa różnie, bo mnie odprawiają w ich urzędzie celnym mała paczkę wartości =50 zł od 28.04 :) i do dziś nikt nie wie co z nią po ocleniu zrobili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z chin (aliexpress) zamawiałem radio 2 DIN do samochodu z androidem samo radio kosztowało około 750 zł przesyłka darmowa DHL-em chyba też była to także miałem zapytanie o to co jest w środku przedstawienie dowodu zakupu i od tej kwoty naliczono mi 234 zł cła i vat-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 lipca c2021 r. wchodzi cło na paczki z Chin: Adresat przesyłki będzie uiszczał stosowne opłaty naliczone przez KAS oraz opłatę pocztową przy odbiorze przesyłki u kuriera lub w placówce pocztowej...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu fragment korespondencji od DHL...

screen.png

 

 

 

...i dalszy kawałek tego bełkotu. Cene za przechowanie podano mi telefonicznie - tego juz nie przytocze, bo zaraz znajda sie sprawiedliwi i prawi...

 

 

screen2.png

16 minut temu, FockeWulf napisał:

Od 1 lipca c2021 r. wchodzi cło na paczki z Chin: Adresat przesyłki będzie uiszczał stosowne opłaty naliczone przez KAS oraz opłatę pocztową przy odbiorze przesyłki u kuriera lub w placówce pocztowej...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Szkoda, a tak fajnie było, pinokio z geniuszami połozył łape na wszystkim. tu tylko kasa, kasa, dla lepszego sortu"panów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysyłam standardową pocztą to mało kiedy paczka idzie na cło. W sumie ostatnio nie pamiętam kiedy mi się to przytrafiło.

Tylko biorę taka wysyłkę z trackingiem

Dane chcą takie jak poczta jak pójdzie na cło. Skan paypala, czyli w sumie płaci się od wartości przedmiotu z przesyłką.

21 minut temu, FockeWulf napisał:

Od 1 lipca c2021 r. wchodzi cło na paczki z Chin: Adresat przesyłki będzie uiszczał stosowne opłaty naliczone przez KAS oraz opłatę pocztową przy odbiorze przesyłki u kuriera lub w placówce pocztowej...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Cały czas tak jest, tylko nie od każdej przesyłki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dj. napisał:

Szkoda, a tak fajnie było, pinokio z geniuszami połozył łape na wszystkim. tu tylko kasa, kasa, dla lepszego sortu"panów"

masz racje szkoda...ale te przepisy wymyśli "geniusze "  brukselscy, więc  pretensje  kiepsko skierowane.... przepisy które podałes obowiązują we wszystkich krajach Unii

 

ps.

na eBay.uk też wg ciebie  , jak żeś nazwał ,'pinokio " miesza co by kasa  dla lepszego 'sortu"? była ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, d9Jacek napisał:

 

na eBay.uk też wg ciebie  , jak żeś nazwał ,'pinokio " miesza co by kasa  dla lepszego 'sortu"? była ?

 

 

Dobra, dosyc zaczyna sie gównoburza. Dziekuje wszystkim za rady i porady. Zwykle zdania nie zmieniam : co i kto, ale to juz inna opowiesc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 lipca już nie będziesz narzekał na DHL czy inną firmę kurierską. Przynajmniej dla zakupów do 150 Euro. Zapłacisz od razu robiąc zakupy. Poniżej wyjaśnienie:

 

"W przypadku przesyłek dla konsumentów unijnych o wartości nieprzekraczającej 150 euro obowiązek poboru i wpłaty VAT zostanie przeniesiony z dostawcy paczek (dotychczas wyegzekwowanie podatku od dostawców bywało trudne lub wręcz niemożliwe) na właścicieli platform internetowych czy – mówiąc inaczej – operatorów interfejsu elektronicznego. To oni staną się podatnikami VAT, o ile mają siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE. W przeciwnym razie będą musieli wyznaczyć pośrednika z siedzibą lub stałym miejscem prowadzenia działalności w Unii."

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 11:29, kulfon250 napisał:

Dlatego wiele firm chińskich wysyła albo pocztą albo przez inpost.

Obecnie Chińczycy też nie w ciemnię bici, i wiele towarów do Polski wysyłają via czeskie, hiszpańskie, i in, magazyny w UE, wtedy cła nie ma.. Ale oczywiście nie wszystkie towary tam są, więc wysyłki direct z Chin często są oclone...

https://www.cnc.info.pl/kupowal-ktos-od-chinczykow-z-dostawa-w-ue-t111905.html

(P.S. Za te zamówiony direct CPR 200-milimetrowy uchwyt 6-szczękowy dostałem 314PLN cła, od wartości niecałe 1100PLN z transportem)

Z magazynu w Czechach dostałem bez cła zamówiony na BG.. agregat do malowania, ale widzę, że obecnie także dostępne z magazynu w Polsce

https://www.cnc.info.pl/re-kupowal-ktos-od-chinczykow-myjke-plotow-t112124.html

https://www.banggood.com/Mensela-PT-WL1-220V-High-Pressure-Electric-Wall-Airless-Paint-Sprayer-Paint-Machine-Spray-p-1738604.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=PL&ID=47184

i bodaj  można go też już dostać z naszego Alle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troche problemów, dodatkowe koszty - własnie dotarł do mnie zamówiony EDF. Wyglada ciekawie, obudowa aluminiowa, podobno wywazony, w domu sprawdze jak to chodzi. Poproszę Kolege, moze uda sie zmierzyc ciag na wadze...

20210614_135342.jpg

20210614_135408.jpg

20210614_135414.jpg

20210614_135419.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poniektory tacy wolni chcą żeby nie było opłat celnych itp. i jak zawsze za wszystko wina rząd prezesa i innych tyle że przepisy już dawno takie były DHL z automatu dawały na cło też już dawno jeszcze przed tym strasznym rządem. Wysłano mi układy i chińczyk napisał że do obd zanim się z nimi dogadałem to kilka dni zleciało i coś tam doliczono już nie pamiętam dokładnie. A w magazynach jest droższe niż w Chinach bo tam muszą cło płacić.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.