Skocz do zawartości

Motoszybowiec DELFIN 500


Daniel1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.12.2021 o 14:36, Daniel1978 napisał:

Faktycznie trochę to "pancernie" wygląda. Chcę zmieścić się w 1200g do lotu. Narazie jestem na dobrej drodze?.

Nic się nie przejmuj Danielu , wszystko jest tak jak powinno być. Masa modelu jest ważna ale nie ma co przesadzać z "odchudzaniem" konstrukcji.

Taka konstrukcja płata żeberkowego gwarantuje mocną , stabilną i sztywną konstrukcję która wytrzyma lata. 

A masa wcale nie będzie za duża. Tak powinno się budować modele konstrukcyjne.

Ogólnie Delfin to nie jest leciutki model termiczny więc siłą rzeczy nie ma sensu planować łapania nim termiki w bezwietrzny letni wieczór: jak ktoś tak chce latać to lepiej zbudować F5J lub F3K. To jest model uniwersalny i można latać w różnych warunkach pogodowych ( oczywiście bez przesady).

Działaj bo budujesz podrecznikowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga 1200gr to tylko założenie jak będzie więcej parę gram nic się nie stanie. Jak wspomniałeś Arku to model według założeń konstruktora,

model uniwersalny do rekreacjyjnego latania. Budowa może nie podręcznikowa bo z książki został chyba tylko wygląd. Ale za słowa uznania dziękuję. Staram się budować w miarę możliwości zawsze starannie to chyba zostało mi z szkoły średniej (budowa i renowacja mebli gdańskich).?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.