Skocz do zawartości

Wicherek 15 Szybowiec


milo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, CrazyTomas napisał:

Aż serce rośnie, tylko koniecznie daj determalizator. Albo na RC albo choć na loncie bawełnianym

Nie rozumiem?.....Determalizator na rc albo choć na loncie bawełnianym? Zrobiłeś mix dwóch różnych klas modelarskich😊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Wicherek z takimi skrzydłami nie będzie się raczej kwapił do powrotu na Ziemię. Obstawiam obciążenie 10-12 g/dm2. Jak wejdzie w konkretne noszenie to tylko cały statecznik 45 plus, jak w F1A. Jak to będzie uzyskane to jest sprawa drugorzędna. Może być pstryczek na aparaturze, może być lont, może być szaman z Mandżurii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę z drugiego końca świata. Pewnie tam zawinę kiedyś, choć pewnie nie postawię stopy na Kontynencie a jak inne przelotne ptaki wybiorę Diabelską Wyspę i port na literkę H. Ale do adremu, dlaczego ciągle pojęcie determalizator kojarzy się z lontem przepalającym nitkę lub gumkę. A mnie się rozchodzi o to, żeby w szybowcach o dużej doskonałości i małym obciążeniu mieć taki backup i  cały statecznik podnosi się do kąta 45 a szybowiec, któremu w tym momencie dosłownie podcięto skrzydła wraca na Ziemię płaskim korkociągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.12.2022 o 05:50, CrazyTomas napisał:

Witam Kolegę z drugiego końca świata. Pewnie tam zawinę kiedyś, choć pewnie nie postawię stopy na Kontynencie a jak inne przelotne ptaki wybiorę Diabelską Wyspę i port na literkę H. Ale do adremu, dlaczego ciągle pojęcie determalizator kojarzy się z lontem przepalającym nitkę lub gumkę. A mnie się rozchodzi o to, żeby w szybowcach o dużej doskonałości i małym obciążeniu mieć taki backup i  cały statecznik podnosi się do kąta 45 a szybowiec, któremu w tym momencie dosłownie podcięto skrzydła wraca na Ziemię płaskim korkociągiem.

Nie wraca. 

Tzn. Zwykły korkociąg w lekkim szybowcu to może z 4-5m/s opadania. A zdarzają się noszenia mocniejsze niż to. 

Dodatkowo - płaski, od determalizatora, to będzie jeszcze mniejsze opadanie

Poza tym korek można śmiało robić za pomocą SW i SK, bez takich wynalazków. 

 

W dniu 19.12.2022 o 03:16, Andrzej Klos napisał:

Determalizator w modelu RC?

Zreszta przy profilu Aquila wystarczy troche oddac drazka i bedzie latal jak spadochron 😑.

Dobrze, że ja tego nie musiałem pisać :D

 

Ogólnie to na Aquilli doskonałości nie będzie, a tym bardziej prędkości przelotowej. 

Mnie doświadczenie, nad wyraz brutalnie, nauczyło że lekkie szybowce muszą być szybkie, bo wylot z obszaru noszenia to najlepsza opcja (no i powroty pod wiatr są ważne) 

 

No i hamulce są super. Najlepiej taki, że można bez obaw nurkować na pełnym hamulcu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

No i hamulce są super. Najlepiej taki, że można bez obaw nurkować na pełnym hamulcu. 

A ja stosuję nieco inną tehnikę ucieczki z noszenia: oczywiscie nalepiej tak jak napisałeś opuścić komin ale jeśli trzeba zbić wysokość włączam silnik na minimalne obroty tak aby śmigło  było wprowadzone w wiatrakowanie ( brak ciągu) i wtedy oddaje drążek wysokości. Duża tarcza śmigła działa jak hamulec aerodynamiczny zapobiegając niebezpiecznemu wzrostowi prędkości. 

Sprawdzone w praktyce . Zawsze obawiam się połamać tryby w serwach klap nurkując na butterflyu. Mając mocne serwa z metalowymi trybami problem raczej nie istnieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.