Skocz do zawartości

RWD 10 skala 1:5


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prace trwają ale..bardzo powoli,z racji remontu mieszkania.Przy modelu nie wielki progres.Dlubię mechanike przy skrzydłach i okazało się ze zawiasy się skończyły.Nie jest problemem kupić,ale na chwile obecną nic poza zawiasami mi nie potrzebne.Cena zawiasa smieszna ale wysyłka.I pytanko czy macie jakieś fajne patęty na zrób to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzesiek napisał:

czy macie jakieś fajne patęty

mamy fajne patenty na kryte zawiasy.....rurka mosięzna +drut stalowy

to są  takie trochę makietowe zawiasy  więc nie wiem czy na tym etapie budowy szkrzydeł i stery/stateczników da rade  to zrealizować

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, d9Jacek napisał:

mamy fajne patenty na kryte zawiasy.....rurka mosięzna +drut stalowy

to są  takie trochę makietowe zawiasy  więc nie wiem czy na tym etapie budowy szkrzydeł i stery/stateczników da rade  to zrealizować

A zaprezentuj Jacku.Coś takiego jak poniżej?

20230523_115920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzesiek napisał:

A zaprezentuj

Grzegorz,

za dużó pisania , a niestety nie mam  możliwości skanowania planów. Poszukaj planów modeli opracowanych przez Leszka Podgórskiego np Prząsniczka i popatrz jak to wygląda, W skrócie wygląda to tak:

1/ płaskowniki z duralu# 1mm z otworem  fi 1mm  wklejane są w listwę  tworząca krawędz spływu statecznika poziomego.

2/ w krawedz natarcia  steru , np wysokości- w krawędz sklejoną z dwoćh listew wklejana jest rurka mosiężna o średnicy wewnętrznej równej średnicy otworu w płaskowniku duralowym  czyli fi 1 mm

3/Oś  zawiasu stanowi drut stalowy fi 1mm przechodzący przez otwory w  płaskownikach i rurkę mosięzną. Oczywiście  krawędz natarcia steru  jak i sama rurka sa  nacięte/przecięte  w miejscach odpowiadających wklejeniu płaskowników w krawędz spływu

Zalety= poprawnośc aerodynamiczna, makietowy wygląd, budowa prosta jak cep...no i w każdym momencie demontowalne

22 minuty temu, Grzesiek napisał:

Coś takiego jak poniżej

w blaszce powinny byc wywiercone otwory ale ten drut  może sam wyjśc po  wklejeniu bo praktycznie nic  go nie trzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzesiek napisał:

Cena zawiasa smieszna ale wysyłka.

 

Takie pierdolki czesto wysylaja u nas listownie. W Polsce nie?

Ponadto plastikowe gotowce lzejsze, anizeli blaszane. A jak pomysle, ze dla niezbyt skomplikowanego modelu musialbym poswiecic godzine (przy moim tempie budowy prawdopodobnie wiecej) na samodzielne wydlubanie ilus tam zawiaskow, wolalbym jednak zaplacic za przesylke i w ten sposob zaoszczedzony czas poswiecic na co innego. Z postepujacym wiekiem czas staje sie bardziej wartosciowy od monet. 🙂 Dopiero majac laser albo frezarke CNC oplaca sie pod wzgledem czasowym, moim zdaniem, budowac zawiaski samodzielnie.

 

Chyba, ze chodzi o model redukcyjny zgodny z pierwowzorem do "ostatniej srubki".

 

Ten Pomysl Jacka jest bardzo dobry dla zawiaskow z osia obrotu odsunieta troche dalej od krawedzi natarcia lotki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mr.jaro napisał:

 

Takie pierdolki czesto wysylaja u nas listownie. W Polsce nie?

.

 

 

 

U nas niezależnie czy bierzesz towar za 1000zł czy za 2zł.Przesyłka idzie firmą z którą sklep ma umowe.W tym przypadku GLS 22zł a zawiasy 7zł.

 

No nic wykombinuje może coś z PET-a z butelki.Jak będzie lipa to poprostu zamówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powstają zawiasy.Potrzeba matką wynalazków.Zdięcia z produkcji jak coś to pytać.Powstają z pojemnika po płynie do spryskiwaczy.W miejscu zgięcia przypalam drutem oporowym,następnie nadaje krztałt.I ostatnia fota wstawione zawiasy będą zakolkowane.Mocne to jak cholera,smialo mozna do modeli 3D do 2m zakładać.

20230523_190900.jpg

 

20230523_190910.jpg

 

20230523_190917.jpg

 

20230523_190923.jpg

 

20230523_190928.jpg

16848629497525415818486879033336.jpg

16848645311422792880030140210276.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Grzesiek napisał:

No i powstają zawiasy.Potrzeba matką wynalazków.Zdięcia z produkcji jak coś to pytać.Powstają z pojemnika po płynie do spryskiwaczy.W miejscu zgięcia przypalam drutem oporowym,następnie nadaje krztałt.

20230523_190900.jpg

 

20230523_190910.jpg

 

20230523_190917.jpg

 

20230523_190923.jpg

 

20230523_190928.jpg

16848629497525415818486879033336.jpg

Grzesiu,  nie obraz się ale to podcieranie dupy szkłem......

jeżeli chcesz  takie zawiasy to tylko  pleciona tasma polipropylenowa, taka do  tasmowania opakowań= biała lub czarna .Trzeba wkleic i trzeba zakołkować. Mozna tez zrobic eleganckie z blaszki z puszek po piwie i szpilek jako osie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się ani dupy szķłem nie podcieram.Z taśmy do bindowania białej lub czarnej próbowałem,to dopiero jest chujnia.Rozrywa się w zdłuż.Nie dziękuję Jacek za takie pomysły.Ten patent naprawde Ist the best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet takie sprzedają.Jak wcześniej pytałem o pomysły to był jeden ,z rurki i pręta ,a nagle jest mnogo z puszki i szpilki itp.Tak myślę ze etap budowy tego modelu na forum zakoncze na tym etapie.Oczywiscie model poleci ale to już tylko ja będe świadkiem.Moda na heyt i co wiem nie powiem nastała .Już kiedyś pisałem ze mam dość tego forum i to własnie nadszedł chyba kres.Pokazałem ze 4 budów modeli.Smitch mini plane ,wicherek,akrobat i teraz dyszka.Dość.Niech sie inni wykarzą.Bo gotowców MADE IN CHINA mam pół pokoju

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzesiek napisał:

Nawet takie sprzedają.Jak wcześniej pytałem o pomysły to był jeden ,z rurki i pręta ,a nagle jest mnogo z puszki i szpilki itp.Tak myślę ze etap budowy tego modelu na forum zakoncze na tym etapie.Oczywiscie model poleci ale to już tylko ja będe świadkiem.Moda na heyt i co wiem nie powiem nastała .Już kiedyś pisałem ze mam dość tego forum i to własnie nadszedł chyba kres.Pokazałem ze 4 budów modeli.Smitch mini plane ,wicherek,akrobat i teraz dyszka.Dość.Niech sie inni wykarzą.Bo gotowców MADE IN CHINA mam pół pokoju

Grzesiu, takie  zawiaski to się stosowało do bardzo małych modeli. Robisz bardzo fajna makiete i szkoda  po prostu aby sie rozbiła, i tyle......Napisałem , nie obrażaj się bo nie ma o co ...i nikt Cie tu nie hejtuje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzesiek napisał:

Nawet takie sprzedają.Jak wcześniej pytałem o pomysły to był jeden ,z rurki i pręta ,a nagle jest mnogo z puszki i szpilki itp.Tak myślę ze etap budowy tego modelu na forum zakoncze na tym etapie.Oczywiscie model poleci ale to już tylko ja będe świadkiem.Moda na heyt i co wiem nie powiem nastała .Już kiedyś pisałem ze mam dość tego forum i to własnie nadszedł chyba kres.Pokazałem ze 4 budów modeli.Smitch mini plane ,wicherek,akrobat i teraz dyszka.Dość.Niech sie inni wykarzą.Bo gotowców MADE IN CHINA mam pół pokoju

 

E tam, Grzegorz. Buduj i pokazuj. Mnie ten Twoj RWD ciekawi.

Zadajesz pytania i otrzymujesz odpowiedzi. Z jednych skorzystasz, z innych nie, a mimo tego ziemia nadal bedzie sie obracala. Ostatecznie to Twoj model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spokojnie Grzesiek, ja tez sam buduje i wymyslam i podgladam rozne patenty jedne sie sprawdzaja inne nie a jeszcze inne czasem sie sprawdzaja a czasem nie. Fajnie ze pokazujesz swoje patenty, a co do tego czy poleci i jak poleci to juz konstruktor wie najlepiej co ma jaka wytrzymalosc i czego sie spodziewac po budowanej maszynie :D 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Od ostatniego wpisu troche ostyglem.Zawiasy wymieniłem na kupne.Przepraszam Jacek,te moje faktycznie nadają sie do modeli szkolnych.Robota mini mini drygła.Doszło mocowanie serw oraz pospawane podwozie.Problem jest z amorkiem H=110mm

20230709_190919.jpg

 

20230709_190914.jpg

 

20230709_190818.jpg

 

20230709_190800.jpg

 

20230709_190742.jpg

 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzesiek napisał:

I jak kaszanka?Pochwal się na forum.

jeszcze nie wiem ...bo jeszcze w garnku siedzi...pozostało ostatnie 20 minut...pochwale sie ...ostatnio robiłem  kiełasy fuet też się pochwalę...idealne na lato bo bez wędzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.