Skocz do zawartości

RWD 10 skala 1:5


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.03.2023 o 08:27, Grzesiek napisał:

Ale nie zrobisz takiego skrzydła bez specjalinie przygotowanej deski montarzowej.Bo inaczej bedzie to śmigło.

A bez deski montazowej nie bedzie smiglo? Ja bez deski montazowej nie bylbym w stanie zbudowac prostego skrzydla, ale moze to kwestia moich zdolnosci manualnych. Ze wzgledu na forme skrzydla Rwd-10 nie sa zbyt latwe w wykonaniu, wiec tym bardziej nie podchodzilbym do nich bez deski montazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
45 minut temu, mr.jaro napisał:

Ja bez deski montazowej nie bylbym.....

ja też nie byłbym  ale sądzę ,że tu Grzes poleciał skrótem myślowym...

konstrukcja płata zostala tak pomyslana i już...zawsze można zrobic kolejny płat 😃..lepsze jest wrogiem dobrego..

W każdym razie , ja kibicuje...lubie makiety i lubie RWD

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj was troszke zadziwie,bo przytej konstrukcji gdzie profile wkłada się w dzwigar grzebieniowy (tak mi sieskojarzyło) a nastepnie wkleja listwę pomocniczą natarcia poczym dzwigar tylny wszystko jest tak stabilne ze resztę zadań mozna wykonać bez deski.Ale lepiej ja wykozystać.Ja kozystalem bardzo malo ale zapewniam was ze wszystko jest proste.Ogolnie budujac ten płat trzeba mieć troche praktyki modelarskiej.Dla poczatkujacych to moze być problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzesiek napisał:

dzwigar tylny

jest jak "jig"

 

16 minut temu, Grzesiek napisał:

.Ogolnie budujac ten płat trzeba mieć troche praktyki modelarskiej

no trzeba

 

16 minut temu, Grzesiek napisał:

Ale lepiej ja wykozystać

no pewnie  , tym bardziej ,że profil ma płaski spód

 

17 minut temu, Grzesiek napisał:

Ogolnie budujac

ten płat to troche bym go inaczej zaprojektował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, d9Jacek napisał:

 

 

no pewnie  , tym bardziej ,że profil ma płaski spód

 

 

Nie ma płaskiego spodu.To NACA 2415 

23 minuty temu, d9Jacek napisał:

 

 

ten płat to troche bym go inaczej zaprojektował

Gdy bym jeszcze raz miał budować zrobił bym inaczej.A moze bedzie taki ok 2m przyszlosciowo.Ale to jak silnika się dorobie.

Tyle ze z 4 sowami coraz większy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grzesiek napisał:

To NACA 2415 

też da radę bez większego problemu

 

27 minut temu, Grzesiek napisał:

Tyle ze z 4 sowami coraz większy problem.

a jakie sa problemy z4T ?  nie ma żadnych.. no chyba ,że myślisz o $$$

jak bedziesz budował taka RWD 10  ~~ 2,o m to daj znac ...mam silnik dla Ciebie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

 

jak bedziesz budował taka RWD 10  ~~ 2,o m to daj znac ...mam silnik dla Ciebie

Jacku teraz to ześ mnie załatwił.Mialem ochotę na tego 1:4 ale zrezygnowałem własnie z braku silnika.Napisz na PW coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2023 o 11:11, d9Jacek napisał:

ten płat to troche bym go inaczej zaprojektował

 

Zdaloby sie nie tylko troche, lecz bardziej intensywnie...

 

Pytanie do Grzegorza: zamierzasz pokazywanym tutaj modelem wykonywac akrobacje, czy jedynie latac rekreacyjnie? W tym drugim wypadku przewidzialbym wznios plata, gdyz projekt 3D takowego nie posiada - z ciekawosci obejrzalem rysunki w Rhino, stad wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mr.jaro napisał:

 

 

 

Pytanie do Grzegorza: zamierzasz pokazywanym tutaj modelem wykonywac akrobacje, czy jedynie latac rekreacyjnie? W tym drugim wypadku przewidzialbym wznios plata, gdyz projekt 3D takowego nie posiada - z ciekawosci obejrzalem rysunki w Rhino, stad wiem.

Co do latania to akrobacja raczej podstawowa.Grzbietopłaty sa leniwe do tego.Zresztą zapewne to wiesz.Wznios oczywiscie zastosowałem ok 1,5-2⁰ w celu poprawienia statecznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj mały progresik.Baldachim narazie połapany na CA. Teraz żywica rowing węglowy ,kewlarowy i dratwa w ruch,co by osobno kadłub  nie poleciał 😄.Zamysł jest taki ze baldachim będzie do kadłuba mocowany na śruby co by mozna skorygować kąt natarcia wrazie czego,ale o tym będzie poźniej.

20230402_113039.jpg

 

20230402_113105.jpg

 

20230402_113131.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię taką papke z żywicy i siekanego rowingu węglowego z dodatkiem mikrobalonu aby nie płynelo.Tą miksturą wypełniam wszystkie przestrzenie ktore muszę połaczyć,a następnie nitką kewlarową wyprutą z tkaniny owijam to wszystko.Zabezpieczam taśmą izolacyjną do wyschnięcia czy jak kto woli do zsieciowania żywicy.Potem taśmę zdejmuję i oszlifowuję delikatnie abu nadać estetykę.Ja wiem ze tego i tak nie będzie widać ale dla mnie abym spokojnie spał.

20230402_152557.jpg

 

20230402_152611.jpg

 

20230402_152622.jpg

W dniu 2.04.2023 o 12:29, RobRoy napisał:

Miałem kiedyś nici - do szycia skór. Elastyczne , wytrzymałe, cieńsze od dratwy,  kupione w pasmanterii. Kilka zwoi i  praktycznie nie do rozerwania w modelu.

Coś takiego?To jest nić do szycia kierownic samochodowych.

16804431392657081363809908649680.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.