Skocz do zawartości

RWD 10 skala 1:5


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Grzesiek napisał:

a masz opis może do tych oznaczeń A

mam ksiązki Schiera z tymi planami  więc i opis powinien tam być..

Z tego co pamiętam  dokładny opis budowy (realnej) modelu RWD 9  był zamieszczony w paru kolejnych numerach Modelarza, ale w jakich latach to Ci nie powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wekkend troche pogrzebane.Kable do serw w skrzydłach oraz ramki do klapek serw.W ten sposob dobrnełem do końca ze skrzydłami.Dzisiaj planuję to okleić koweralem.Nigdy tego nie robiłem dlatego prośba jak to dobrze zrobić?Wiem ze ramki czyli obrys posmarować w klejem ak lub gęstym celonem lub caponem ,i co dalej ile to ma schnąć zanim przykleje płutno.Ile lezeć przed naciąganiem aby mi sie to nie poodklejało?Niemam kompletnie doświadczenia z koveralem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za te wszystkie polubienia😀.Bardzo mnie to motywuje do dalszych działań.Dzisiaj na tacę lotki i trzeba bedzie na laser "wskoczyć" i wypalić elementy usterzenia. Zadalem już to pytanie,być moze nikt nie doczytał odnośnie kolorów. Myslę ze zarowno RWD 10 ;9;6 były malowane tymi samymi barwami ,ale nigdzie nie znalazłem czy wlasnie mat ,pół mat czy połysk.Ma ktoś zwas może jakieś info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzesiek napisał:

czy wlasnie mat ,pół mat czy połysk.

no więc tak.....nowo polakierowany samolot to  połysk, eksploatowany to pół-mat...

Ten srebrny, jak kiedyś mówił A.Glass to był cellon z pyłem alu, więc sam  rozumiesz. A z racji tego ,że to spalina  sugruje  od razu połózyc lakier 2K -lekko splastyfikowany  aby nie pękał

Kolory będziesz kładł pędzlem czy natrysk ?

14 godzin temu, Grzesiek napisał:

Ile warstw trzeba dać aby nie bylo dziurek widać

jak zastosujesz metode polecana przez W.Niestoja to możesz nawet jedną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku bede malował natryskowo lakierem akrylowym samochodowym dwuwarstwowym.I o ile baza jest bazą o tyle klar muszę kupić w macie lub pół bo taki wole niz swieconce sie jak psu .....

Co do Niestoja nie mam tej ksiązki wiec uświadom prosze o co chodzi.Czy o to by celonować jak szyfon przez japonkę?Co do plastyfikacji to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.