Skocz do zawartości

Fotopułapka


qpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam do zaobserwowania zwierzyniec który przychodzi do mnie na działkę, chciałbym zaopatrzyć się w fotopułapkę. Czy ktoś z Was ma takie urządzenie i może podzielić się wiedzą na jego temat? Nie mam jakiś wymagań z kosmosu, ale jednak wolałbym coś sprawdzonego w boju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Irek M napisał:

Pytasz o jakość konkretnych modeli czy o konkretne modele? Na youtube możesz określić, która akurat pasuje Tobie.

 

Pytam kogoś kto użytkuje, YT sukcesywnie oglądam. 

 

4 minuty temu, Ares napisał:

O kurcze, łoś przychodzi na Twoją działkę? Wspaniale by było zobaczyć to rzadkie już zwierze w naturalnym środowisku.

To masz Kuba  naprawdę fajną działkę.

Powodzenia w obserwacjach.

 

 

U nas łosie to plaga taka sama jak bobry :)

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam taką:

 

1264411462_fotopuapka.jpg.8f3258a5bd8b8889423d2d60345d779b.jpg

 

971398214_fotopuapka1.jpg.fbac82964d4794d5a2bcc43919bf2b24.jpg

 

Aktualnie włożona karta 64GB, zakupiłem w jakimś toruńskim sklepie, cena chyba nie przekroczyła 400pln, ma polskie menu. Do wyboru jest dużo i warto poczytać recenzje w sieci. Miałem kunę na poddaszu i dlatego ją kupiłem . Zablokowałem wszystkie wejścia i teraz walczę z myszami 😠

Przydała się również do identyfikacji szkodnika który totalnie zrył mi lotnisko. Po rozmowie z miejscowymi myśliwymi, po trzech jesiennych polowaniach w okolicy od listopada jest spokój. Zobaczymy na wiosnę.

Nie mam aktualnie filmu zrobionego za dnia ale miałem i jakość była bardzo dobra.

Filmik z "przyłapania" borsuka na lotnisku      

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, Wojciech dziękuje, to nawet po niżej budżetu który zakładałem. 

 

Adam czy diody IR są widoczne w nocy? 

 

 

Z tego co znalazłem na YT to z budżetowych rozwiązań polecana jest taka sztuka: https://infoto.pl/pl/fotopulapki/7719-kamera-obserwacyjna-redleaf-rd3019-pro-5907489643931.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabawy czy sprawdzenia to nie warto wyrzucać dużej kasy no chyba, że nie ma się co z nią robić 😅

 

Ja kupiłem tą z linku:

 

https://allegro.pl/oferta/fotopulapka-kamera-lesna-fullhd-ir-polskie-menu-10106904179?utm_source=notification&utm_medium=cartWithPayment&utm_campaign=cef7b135-c856-4150-84eb-687c2d87cdd6&snapshot=MjAyMi0wOS0wOFQwODo0OToyMi4xMDZaO2J1eWVyO2U3MWEwODU5YmVlZDg4ZjUxYTBiYzQ5YTE5MmY2NzQ2MjA0ZjdmYTE1YWUxMDliOGNhNDYwOWU0YWVmMTlkOTI%3D

 

Bo ma w miarę dobre opinie i tania.

Używałem ją chyba trzy razy a później znalazła miejsce na półce.

Coś tam nagrywa i robi zdjęcia, diody ma niewidoczne w nocy.

 

W tamtym roku lis terroryzował kury w mojej miejscowości, a w nocy udało mi się go przyłapać dzięki tej fotopułapce jak chodził po podwórku.

Ale to nic nadzwyczajnego bo w dzień sobie spacerował po chodniku jak po swojej posesji i raz w dodatku widziałem jak w pysku wynosi kurę ze wsi do swojej kryjówki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 18:53, Ares napisał:

Wspaniale by było zobaczyć to rzadkie już zwierze w naturalnym środowisku.

Zależy gdzie... U nas ze względu na dużą ilość zbiorników wodnych, mokradeł i lasów, dość często zdarzają się kolizje z łosiami, i nie tylko.. Niestety wielekroć tragicznie dla którejś ze stron..

(a jak to zazwyczaj wygląda..)

 

9 godzin temu, Atomizer napisał:

W tamtym roku lis terroryzował kury w mojej miejscowości, a w nocy udało mi się go przyłapać dzięki tej fotopułapce jak chodził po podwórku.

Ale to nic nadzwyczajnego bo w dzień sobie spacerował po chodniku jak po swojej posesji, i raz w dodatku widziałem jak w pysku wynosi kurę ze wsi do swojej kryjówki.

 

Dopóki kury przerębla w lodzie nie wykuły...  :mrgreen:

lis.jpg.54521058bbca197b2dbd8477d8d2c781.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jest to punkt dla tej hc900 :) 

 

Nie chcę strzelać do wróbla z armaty, ale chciałbym żeby to jakoś działało, a z tą tańszą argument jest taki że mniejszy strach gdzieś ją zostawić. 

 

Dobra, zamówiłem tą hc900, jak coś upoluje to dam znać! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.