Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci że u mnie też na win7 x64 to śmiga ale miałem nie mały problem z poprawnym zainstalowaniem tego g.... stm i cała łacina mi się przypomniała przy jego instalacji ;)

Po podłączeniu włączonego taranisa z trymerami pojawia się dodatkowy dysk w zakładce "komputer".

Skoro radio Ci się flashuje bez problemów przez companion to sterowniki raczej masz ok. Spróbował bym ew. jeszcze raz je zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: co oznaczają takie ok 1s pojedyncze piknięcia podczas latania pojawiające bez żadnej reguły? Czasem nie piśnie ani raz podczas lotu tym samym modelem a innym razem odezwie się parę razy, telemetria nie melduje żadnych zdarzeń, lot na różnych pułapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku za trop. Sprawdzę, choć w modelu mam FLVS-01 z ustawionym alarmem ale siedzi cicho (tzn działa poprawnie). Nawet pitlab nic nie melduje a trochę mnie to niepokoi zwłaszcza że lata się wysoko.

Ciekawe czy to bec nie wyrabia, niby 5A i 5V. Przy jakim napięciu załącza się ten alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie idzie ale bardzo pomału.

Wzorując się na tym szablonie http://rcsettings.com/index.php/viewdownload/6-multirotors/40-dji-naza-w-extras zmieniłem kilka elementów pod swoje potrzeby.

Jeszcze muszę wgrać kilka komend po polsku bo mi przy wykorzystaniu niektórych funkcji gada po angielsku.

 

Odkryłem że mam uszkodzony lewy potencjometr :-(   można go gdzies w PL dokupić?

 

Na sucho odkryłem jak działają i jak nazwać prawie wszystkie nazwy użyte w tym szablonie. Pozostało mi tylko "Naza Gain X1" oraz "Naza Gain X2". Nie wiem jak to poprawnie nazwać żeby Taranis głupot do mnie nie gadał.

Może jakieś propozycje ?

 

CG-Naza-v20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że uszkodzony ? Moze tylko nieskalbrowany ?

niestety uszkodzony

 

trzeszczy - akurat poziom głośności reguluje

widać jak skacze na wyświetlaczu 

rozebranie i przeczyszczenie pomogło tylko częściowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś porównywał skuteczność nowych antenek w odbiornikach (tych płytkowych)

z uwagi na fakt iż gorzej umieścić na zewnątrz modelu zastanawiam się czy dają efektywną poprawę zasięgu w stosunku do starego typu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gorzej ??

1 metoda : żep do modelu i anteny.

2.metoda : dobra taśma samoprzylepna.

3 metoda - trytki szt 2 na antenę.

 

Problem jest jesli chodzi o wymianę anteny ... lutowany do płyty odbiornika kabel antenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że się da...

Ja zastosowałem taśmę dwustronną

a kabelek właśnie odpiąłem od odbiornika ( w moim X8R są antenki na wtyczkach) by przewlec przez wywiercony otworek w kadłubie chyba fi3

ale pytanie brzmi czy warto ?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że się da...

Ja zastosowałem taśmę dwustronną

a kabelek właśnie odpiąłem od odbiornika ( w moim X8R są antenki na wtyczkach) by przewlec przez wywiercony otworek w kadłubie chyba fi3

ale pytanie brzmi czy warto ?? :-)

W przypadku ostrej katastrofy antenka wyprowadzona na zewnątrz (w moim przypadku) uległa zniszczeniu  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem taki sklep - http://boltrc.com/- goście kontaktowi pewnie w czwartekj bede robił zamówienie ale z australii bo tam tylko mają co potrzebuję.

Mają sklep w GB i tam ejst tez większość rzeczy ale nie to co potrzebuję....

 

Nawiesem mówiąc albo ja coś źle liczę albo mają nadajniki i odbiorniki w niższej cenie niż HK ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze obloty na Taranisie i wszystko ładnie działa  :) .

Mogłem wgrać męski głos bo ta jak to baba prawie się nie zamyka.

 

Do wcześniej prezentowanych ustawień dodałem prostsze zerowanie taimera i sterowanie oświetleniem, oczywiście wraz z komunikatami głosowymi  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.