Skocz do zawartości

Zdjęcie

drukarka za 1070 PLN?

3D druk3D drukowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 dukeroger

dukeroger
  • Modelarz
  • 1244 postów
  • Skąd3city
  • Imię:Piotr

Napisano 16 April 2017 - 21:32

Taka ofertę znalazłem: http://www.banggood.com/Anet-A8-3D-Printer-DIY-Kit-1_75mm-0_4mm-Support-ABS-PLA-HIPS-p-1130694.html?rmmds=category

Pole pracy 22x22x23cm

Obsługuje filamenty: PLA, ABS, HIPS, WOOD, PVA, Nylon

Kurcze jest tu jakiś haczyk?

• 0

#2 Francka

Francka
  • Modelarz
  • 1119 postów
  • GG:
  • SkądRuda Śląska
  • Imię:Franciszek

Napisano 17 April 2017 - 07:00

Nie tylko plus wat i samodzielny montaż , wszystko w proszku dostajesz.

• 0

#3 medium

medium
  • Modelarz
  • 60 postów
  • Skąd3City
  • Imię:Robert

Napisano 17 April 2017 - 09:39

Za podobną cenę dostajesz kita z wysyłką z Polski
A co za tym idzie masz wsparcie techniczne po polsku
Ja w listopadzie zdecydowałem się na kita z Gdańska, - i jestem zadowolony. Razem z filamentem wydałem ok 1300
W paczce instrukcja krok po kroku i pliki na cd
Złożenie w całość zajęło 3 wieczory, za to nauka jak drukować- jakies 1,5 kg filamentiu :-)
  • 0

#4 dziobak

dziobak
  • Modelarz
  • 424 postów
  • SkądSzczecin
  • Imię:Władek

Napisano 17 April 2017 - 10:47

Można jeszcze taniej i też w kraju   http://allegro.pl/dr...5741431275.html

• 0

#5 Wojciech Wiatr

Wojciech Wiatr
  • Modelarz
  • 74 postów
  • GG:
  • SkądKrosno
  • Imię:Wojciech

Napisano 17 April 2017 - 19:33

Witam, cena atrakcyjna tylko jest ale. Jak paczka z Chin to dokładny celnik (po sprawdzeniu zawartości) doliczy cło mimo napisu na paczce GIFT. Do tej ceny bardzo szybko doliczyć trzeba będzie nowa głowicę np: Lama3d (170 zł) bo to co jest w zestawie nie pozwoli na wydruki w sensownej jakości. Następna kwestia to rama - akryl. Może to i ładnie wygląda ale sztywności raczej długo nie zachowa. Sam jestem na etapie poszukiwania drukarki od kilku miesięcy, oglądałem masę filmów na necie, czytałem fora i im głębiej w las tym więcej drzew. Takich kitów w cenie okola 1000 zł jest masa. Moim zdaniem trzeba dysponować budżetem 1500 w górę aby poszukać coś sensownego na początek żeby się nauczyć druku 3D i mieć z tego jakąś frajdę i satysfakcję.

• 0

#6 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 121 postów
  • GG:
  • SkądJózefów ten koło Błonia
  • Imię:Adam

Napisano 17 April 2017 - 20:02

Lub samemu złożyć bez akryli i innych bajerów.
Zbudowalem drukarkę typu delta i nie sądzę bym przekroczył 600 zł. Jakość wydruków na pewno jest do poprawienia ale mi taka wystarcza, a zabawy mam tyle, że hej.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

• 0

#7 Wojciech Wiatr

Wojciech Wiatr
  • Modelarz
  • 74 postów
  • GG:
  • SkądKrosno

Napisano 17 April 2017 - 20:14

Składanie samemu to już inna bajka bo wtedy masz kontrolę nad komponentami i rozkładasz budowę w czasie ale wymaga ogarnięcia tematu elektroniki. Wszystko zależy co komu pasuje zabawa z zestawem czy składanie od początku samemu + wiedza z neta.

• 0

#8 dukeroger

dukeroger
  • Modelarz
  • 1244 postów
  • Skąd3city

Napisano 17 April 2017 - 21:38

Za podobną cenę dostajesz kita z wysyłką z Polski
A co za tym idzie masz wsparcie techniczne po polsku
Ja w listopadzie zdecydowałem się na kita z Gdańska, - i jestem zadowolony. Razem z filamentem wydałem ok 1300
W paczce instrukcja krok po kroku i pliki na cd
Złożenie w całość zajęło 3 wieczory, za to nauka jak drukować- jakies 1,5 kg filamentiu :-)

co to za firma z gdańska? jakieś dane urządzenia?

• 0

#9 dukeroger

dukeroger
  • Modelarz
  • 1244 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 April 2017 - 12:48

Witam, cena atrakcyjna tylko jest ale. Jak paczka z Chin to dokładny celnik (po sprawdzeniu zawartości) doliczy cło mimo napisu na paczce GIFT. Do tej ceny bardzo szybko doliczyć trzeba będzie nowa głowicę np: Lama3d (170 zł) bo to co jest w zestawie nie pozwoli na wydruki w sensownej jakości. Następna kwestia to rama - akryl. Może to i ładnie wygląda ale sztywności raczej długo nie zachowa. Sam jestem na etapie poszukiwania drukarki od kilku miesięcy, oglądałem masę filmów na necie, czytałem fora i im głębiej w las tym więcej drzew. Takich kitów w cenie okola 1000 zł jest masa. Moim zdaniem trzeba dysponować budżetem 1500 w górę aby poszukać coś sensownego na początek żeby się nauczyć druku 3D i mieć z tego jakąś frajdę i satysfakcję.

no to zakladając 1500 PLN co byś proponował?

• 0

#10 Wojciech Wiatr

Wojciech Wiatr
  • Modelarz
  • 74 postów
  • GG:
  • SkądKrosno

Napisano 18 April 2017 - 19:47

Witam, jeżeli składaka do w tej kwocie można się zmieścić z MendelMaxem 1,5. Stabilna konstrukcja, aluminiowa rama na profilach, w tych pieniądzach można poskładać go na niezłych częściach - śruby trapezowe, dobra głowica jak np Lama3D itp. W składakach dobre jest to, że to konstruktor decyduje co montuje.

Jeśli chodzi o "gotowce" to obecnie fajną propozycją jest http://www.gearbest..../pp_441281.html może trochę więcej niż 1500 zł ale też na aluminiowych profilach, złożona w 90%. Na YouTubie jest kilka tutoriali. Proszę tego posta nie traktować jak jakąś wyrocznie a jedynie jako moje przemyślenia na temat drukarek. 

Temat drukarek 3D jest bardzo rozległy, a ilość konstrukcji coraz większa tak że jest w czym wybierać.

• 0

#11 KRY3

KRY3
  • Modelarz
  • 176 postów
  • GG:
  • SkądKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Dariusz

Napisano 18 April 2017 - 20:21

http://www.gearbest..../pp_368050.html - mam taką od polskiego dystrybutora od 1,5 roku i jestem zadowolony, a rama mimo, że karylowa wcale nie stwarza problemów. Podczas montażu oraz uruchamiania firma służy pomocą oraz wymienia w razie potrzeby podzespoły .
  • 0

#12 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 121 postów
  • GG:

Napisano 18 April 2017 - 20:28

Pochwalę się swoją, tylko nie opluwajcie monitorów ze śmiechu

DSC_0301.JPG

Wyszła tanio i drukuje całkiem fajnie i fajne rzeczy, niestety nie ma lekkiego życia u mnie co dzień coś rzeźbi i daje radę.

• 2

#13 Wojciech Wiatr

Wojciech Wiatr
  • Modelarz
  • 74 postów
  • GG:
  • SkądKrosno

Napisano 18 April 2017 - 20:39

Dużo zależy od tego jak eksploatujemy dany sprzęt. KRY3 chyba wkradł się błąd w linku bo podlinkowałeś drukarkę na aluminiowej ramie, chyba że twoja jest taka sama tylko w akrylu?

Osa jeśli działa, poskładałeś po taniości i jesteś zadowolony z efektów to tylko Ci gratulować!

• 0

#14 dukeroger

dukeroger
  • Modelarz
  • 1244 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 April 2017 - 08:03

attachicon.gifDSC_0301.JPG

Wyszła tanio i drukuje całkiem fajnie i fajne rzeczy, niestety nie ma lekkiego życia u mnie co dzień coś rzeźbi i daje radę.

raczej pozazdrościć :)

• 0

#15 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 121 postów
  • GG:

Napisano 19 April 2017 - 08:07

Dziękuję. Mi w zupełności wystarcza no może poza polem roboczym ale to już wymagałoby nowej konstrukcji.
Wybrałem deltę bo jakoś nie miałem przekonania by to wydruk jeździł .

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#16 japim

japim
  • Modelarz
  • 806 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 19 April 2017 - 14:32

attachicon.gifDSC_0301.JPG

Taka jest najlepsza - wiadomo co gdzie siedzi i co można poprawić. 

Moja wyglądała tak 2 lata temu:

https://goo.gl/photo...5J72pG9TPXRmJd6

Teraz ja trochę przeobraziłem - ale dzięki temu, że sam składałem to wiem co i jak.

Teraz wygląda mniej więcej tak:

https://goo.gl/photo...HXAnqcyU4wn9sL6

https://goo.gl/photo...5rtp7xGmxPU8Gw8

• 0

#17 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 185 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 19 April 2017 - 16:52

Taka jest najlepsza - wiadomo co gdzie siedzi i co można poprawić. 

Moja wyglądała tak 2 lata temu:

https://goo.gl/photo...5J72pG9TPXRmJd6

A powiecie mi orientacyjnie ile kosztowały te cuda? :D

Bo nie powiem - tego typu "zabawki" bardzo mnie ciągną :) 

• 0

#18 oko

oko
  • Modelarz
  • 520 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 19 April 2017 - 18:08

A może macie link do relacji z budowy (albo samą relację), taką dla początkujących w tej dziedzinie. Najlepiej z linkami do konkretnych aukcji, albo z ofertą "kitu". Tak by to wyszło ok. 1500 złotych albo mniej, i by było rozwojowe :)

• 0

#19 japim

japim
  • Modelarz
  • 806 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 19 April 2017 - 18:58

To co ja mam lub Osa to Reprap - w 100% otwarty system. Nie podoba sie jedno to sobie dorabiasz drugie. Jak kupisz zamknięty system (Makerbot) to zazwyczaj jesteś skazany na jednego dostawcę cześci zamiennych.

Relacje - np Tomas Sanlander budował LIVE: super taniego klona Prusy I3:

Pokazane są nawet jakie cześci trzeba kupić - gdzie - to już wszystko jedno.

Co byś nie kupił na Allegro to będzie to samo - tylko jest wybór między akryl/stal/MDF - ja mam MDF - jak sie nie podoba to wiertarka/piła w dłoń.

Jedyny problem - to musisz sobie załatwić drukowane plastiki - też do kupienia na Alledrogo.

Ostatnio liczyłem, że można taką drukarkę złożyć za 600zł (jak kupujesz na Aliexpresie) - tylko silniki w PL od uzytkownika cztery_kafki na Allegro.

• 0

#20 Wojciech Wiatr

Wojciech Wiatr
  • Modelarz
  • 74 postów
  • GG:
  • SkądKrosno

Napisano 19 April 2017 - 19:46

No i fajnie że temat rozwojowy, może jeszcze ktoś się pochwali swoim sprzętem. Uważam że druk 3D to przyszłość nie tylko dla nas modelarzy. Jestem pod dużym wrażeniem tego co robią goście  z 3Dlabprint, ich projekty można obejrzeć na YouTubie i na ich stronie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 3D, druk3D, drukowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych