Skocz do zawartości

Żenada...


merlin71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w innym temacie dałem prawdziwe zdjęcia naszych żołnierzy z Iraku to pan noker usunął cały temat.

 

Uważaj Roman bo tobie też może napisać:

Cytat: Zastanów się po co jest forum MODELARSKIE, masz tez inne zainteresowania to znajdź sobie tez inne forum.

 

 

Widocznie współczesne wojny to śliski temat.

 

Moze nasz kochany mod byl po imprezie i rano bylo troszke nie teges ...... 

 Przeciez piszemy TUTAJ ( HP ) o babach z jajami i tym podobnych zjawiskach , wiec jednak wojny dozo blizej naszego hobby ( mysle , ze okolo 10% modeli , to jednak modele samolotow wojskowych uzywanych do zabijania wroga )  ;)

Zreszta chyba po to jest wlasnie HP , aby pisac o wszystkim innym ( jesli tylko sa chetni do dyskusji ) . Mysle , ze nawet temat silikonowych piersi ( ktore mnie akurat nie interesuja , gdyz uwielbiam KAZDE , byle naturalne ) tez nie powinien zniknac ( gdyby powstal ).

Uwazam , ze akurat w HP , modzi powinni tylko pilnowac , aby nie bylo wulgaryzmow ITP historii , a nie mieszac sie i czyscic tematy , bo ktos nagle "skreca" i pisze na inny jak tytulowy. Wlasnie tutaj powinna panowac calkowita WOLNOSC !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oprócz myśl o reglerze 

Oprócz silniczków, ścinków drewna 

każdemu z nas się w ciąż kojarzy 

że my i nasze dzieci to żołnierze  

 

I moderator ten czy inny 

w zapale dziwnej poprawności 

zapomniał o ostatniej frazie 

bujać to my- tych śmiesznych gości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam , ze akurat w HP , modzi powinni tylko pilnowac , aby nie bylo wulgaryzmow ITP historii , a nie mieszac sie i czyscic tematy , bo ktos nagle "skreca" i pisze na inny jak tytulowy. Wlasnie tutaj powinna panowac calkowita WOLNOSC !

 To musisz sobie nająć jakiegoś stróża co Ci będzie tylko pilnował i nie ograniczał Twojej wolności...

 

Czujesz gdzieś jakieś ograniczenia ? Broni Ci ktoś zakładać jakieś tematy ?  ja nie widzę nic z takich rzeczy....

Ale spotykasz się z pewnymi działaniami moderatorów ? to super bo właśnie Oni od tego są !

 

Przypomnę Ci bo jesteś  " świeżak " na tym forum - jest nie pisana zasada że wszystko co związane z polityką i wokół niej nie ma tutaj racji bytu  !!!!! .  A że z pewnych tematów bardzo blisko do tego więc takie tematy się ucina, zamyka ,kasuje i nikt, żaden mod nie musi się tłumaczyć dlaczego to robi. Bardzo proste, w myśl prymitywnej zasady - nie pasuje ? szukaj gdzie indziej poklasku !

W tym temacie polegli tu już niejedni- od zwykłych "szeregowych" użytkowników forum, po szanowanych moderatorów ...

 

I tyle lub aż tyle :) .

 

Roman, Twój wierszyk mnie po prostu rozśmieszył, tak prosto i autentycznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w innym temacie dałem prawdziwe zdjęcia naszych żołnierzy z Iraku to pan noker usunął cały temat.

 

Uważaj Roman bo tobie też może napisać:

Cytat: Zastanów się po co jest forum MODELARSKIE, masz tez inne zainteresowania to znajdź sobie tez inne forum.

 

 

Widocznie współczesne wojny to śliski temat.

 

Widziałem. Pewnych zdjęć nie powinno się wklejać, przez  szacunek do ofiar i ich rodzin.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. Pewnych zdjęć nie powinno się wklejać, przez  szacunek do ofiar i ich rodzin.

widziałem to zdjęcie........i rozpoznałem je.... i zgadzam się z Robertem bo śmierć jest zawsze śmiercią...szacunek należy się i odchodzącym i ich rodzinom również

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. Pewnych zdjęć nie powinno się wklejać, przez  szacunek do ofiar i ich rodzin.

Pewne zdjęcia pokazują prawdę i to właśnie jest pamięć tamtych wydarzeń. Polski żołnierz to nie tylko ten który macha szabelką i już wszyscy uciekają w strachu przed nim, jest jeszcze druga strona ta ciemna i i bardzo bolesna. Każdy kto chce iść na taką wojenkę powinien znać całą prawdę o tym, że wdeptuje w potężne g..... i wcale nie musi z niego wyjść żywy. A nie ma chyba rodziny która nie chciałaby wiedzieć co się tam dzieje naprawdę To, że informacja przekazywana w ówczesnej telewizji była nie do końca prawdziwa a do polaków strzelano tam codziennie. Mało kto o tym wie.

O tym, że Polacy w Iraku wcale nie byli obrońcami a tylko okupantami też mało kto wie. Podstawa całej interwencji uległa w gruzach w chwili gdy amerykanie przyznali się do sfałszowania informacji o broni chemicznej. Wtedy to obrońcy stali się okupantami. Co mądrzejsze państwa wycofały wtedy swój udział w tej wojnie ale oczywiści Polacy zostali na posterunku razem z najlepszą armią świata. I znowu zginęło kilku żołnierzy. Ale to nic kolejna wojna szykuje się w Wenezueli bo jest tam więcej ropy niż w Arabii. Tam też będziemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne zdjęcia pokazują prawdę i to właśnie jest pamięć tamtych wydarzeń. Polski żołnierz to nie tylko ten który macha szabelką i już wszyscy uciekają w strachu przed nim, jest jeszcze druga strona ta ciemna i i bardzo bolesna. Każdy kto chce iść na taką wojenkę powinien znać całą prawdę o tym, że wdeptuje w potężne g..... i wcale nie musi z niego wyjść żywy. A nie ma chyba rodziny która nie chciałaby wiedzieć co się tam dzieje naprawdę To, że informacja przekazywana w ówczesnej telewizji była nie do końca prawdziwa a do polaków strzelano tam codziennie. Mało kto o tym wie.

O tym, że Polacy w Iraku wcale nie byli obrońcami a tylko okupantami też mało kto wie. Podstawa całej interwencji uległa w gruzach w chwili gdy amerykanie przyznali się do sfałszowania informacji o broni chemicznej. Wtedy to obrońcy stali się okupantami. Co mądrzejsze państwa wycofały wtedy swój udział w tej wojnie ale oczywiści Polacy zostali na posterunku razem z najlepszą armią świata. I znowu zginęło kilku żołnierzy. Ale to nic kolejna wojna szykuje się w Wenezueli bo jest tam więcej ropy niż w Arabii. Tam też będziemy. 

Marku..tak  .."Pewne zdjęcia pokazują prawdę i to właśnie jest pamięć tamtych wydarzeń.".... dawno,dawno temu podczas studiów pracowałem w Pogotowiu Ratunkowym- tzw zespół wypadkowy, sądzę  że wiesz co to znaczy........trauma dla rodzin a dla nas to była praca, refleksje i trauma  przychodziły pózniej...

a armia jaka by ona nie była to nie miejsce na demokrację  bo żołnierze MUSZĄ wykonywać rozkazy. Kiedyś byłem zagorzałym pacyfistą , teraz mając tyle lat ile mam i wiedząc znacznie więcej niz wiedziałem , mówie  VIS IN PACEM , PARABELLUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upps ! Wymiotles . A chodzilo mi TYLKO o to , zeby chociaz w HP pozwolic na "zbaczanie " z tematu . I nie chodzi mi o to , zeby porownywac Brudzinskiego do kaszanki , albo Tuska do zywoplotu , tylko aby chociaz TUTAJ ( HP ) mozna bylo luzniej "posurfowac" w tematach ( czyli na polski , rozszerzyc tematyke ) bez straszenia , ze bedzie POZAMIATANE ! Rozumiem temat o SZYBOWCACH i ktos zaczyna pisac , ze czolgi lepsze . To trzeba KROTKO ciac ! ALe jak jest temat o kaszance , to pozwolcie zeby mozna bylo napisac , ze po kaszance fajnie sie tanczy i isc dalej w strone tancow ....

O to mi chodzi  :D

Z reszta sie zgadzam w 95% 

I K....A nie swiezak !!!  8 lat , to juz niezly wyrok   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś  Kol.Jarek się tej kaszanki uczepił...Chyba masz na nią smaka :D

Podaj adres to jak któryś ze znajomych będzie jechał to Ci trochę podeślę :)

Tej specjalnej, takiej jeszcze ciepłej z kotła. Normalnie miodzio.

A.C.

w termosie ???/ jak ma być  ciepła :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a armia jaka by ona nie była to nie miejsce na demokrację  bo żołnierze MUSZĄ wykonywać rozkazy.

Byle nie głupie... wysyłanie chłopaków na wojnę w policyjnych przeciwodłamkowych kamizelkach nazwałbym sabotażem i stawiał pod ścianę......

Albo wzorem pewnego władcy, który kazał wysmarować "cudownym panaceum chroniącym przed strzałami" oferującego je wynalazcę i do niego strzelać łucznikom, założyłbym je decydentom który o tym decydowali i wysłał na pierwszą linię... Bo niby dlaczego przez głupotę i indolencję innych mają cierpieć lata całe rodziny...

 

A co do pokazywania drastycznych obrazów... jeśli służą uświadomieniu innym zagrożeń czy skutków, a nie do niezdrowej ekscytacji i dla "biznesu" -  to powinny być pokazywane, bo jak mówi pewne powiedzenie - "Jeden obraz zastąpi 1000 słów"....

Pomyślcie, ile dłużej trwałaby wojna w Wietnamie gdyby niezależni dziennikarze nie uświadomili naocznie Amerykanom, że Wietnam to nie hollywoodzki film?

Wszak nawet u nas (i na wielu innych forach) jest ilustrowany temat "Ku przestrodze", a media pokazują jak doszło i skutki wypadków... Bez sensu...?

w termosie ???/ jak ma być  ciepła :D  :D  :D

Tak w wojsku na poligonie dostawaliśmy grzaną kiełbasę ..(od święta..albo jak wojewódzki sztab z wizytacją przyjeżdżał.... soldado-09.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w wojsku na poligonie dostawaliśmy grzaną kiełbasę ..(od święta..albo jak wojewódzki sztab z wizytacją przyjeżdżał.... soldado-09.gif)

I czy to nie była najlepsza kiełbaska na świecie?. :)

Jak chodzi o mnie, to te różne delicje z tamtych czasów, choć niekoniecznie wojskowe, śnią mi się po nocach i wiele bym dał,żeby to wróciło.

 

A kaszanka nie musi być z termosu. Zimna ale świeża też smakuje.

W sumie teraz wszędzie jest blisko, nawet za morze. I taka kaszaneczka zawinięta w płócienko dojedzie w stanie od razu nadającym się do spożycia, do tego dobra flaszeczka...

Sama radość :) .

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.