Skocz do zawartości

PZL P-11c


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do śmigła.Asp91fs najlepiej ciągnie na apc15x4w trochę gorzej na 15x4 Bambuli , około 3.6kg ciągu, poza tym apc i bambula zajmują mniej gwintu na wale.Ten sam ciąg uzyskasz na 14x6, na 15x6 ciąg spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, ten program co podałeś to znam. Nie mogłem tyko w nim sobie poradzić z wpisaniem skrzydła. Jest z trzech części i wychodziły mi głupoty.

 

Czy do pierwszych lotów wyważyć w/g 16% (czy jeszcze bardziej do przodu -np 18%)?

Kolega Pietka z tego forum posiada plik z danymi P-11c dla rozp.2,0m. Swego czasu nawet mi go przesyłał ale nie mogę teraz znaleźć. Myślę, że mógłby Ci pomóc tym bardziej, że oblatał podobny model i ma już trochę doświadczenia w tym temacie.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/32348-pzl-p24/page__st__40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma już zamontowane wyposażenie i jest ostatecznie pomalowany.

Zostały jeszcze małe poprawki i odsłonić owiewkę kabiny.

 

p-11.50.jpg

p-11.51.jpg

p-11.52.jpg

 

Po końcowym ważeniu wyszło 4 kg. bez paliwa.

Wyważył bez ołowiu ( tylko pakietem na zasilaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciąg to tu w ogóle nie ma co sie martwić. Jeśli model waży 4kg plus jakieś 200g paliwa, a podawany przez kolegów ciąg statyczny (jest bardzo znany program do obliczania ciągu spaliny) ok 3,5kg to o czym tu mowa :D model wystartuje jak burza. W locie w ogóle nie odczujesz masy. W moim Pfalz'u o masie do lotu chyba 3,5kg siedział ASP FS 80 i nie było najmniejszych problemów ze startem:

Chciałem wstawić film ze startu ale mam dopiero w locie i lądowanie więc nieistotne dla tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma już zamontowane wyposażenie i jest ostatecznie pomalowany.

Zostały jeszcze małe poprawki i odsłonić owiewkę kabiny.

Robercie szachownice na spodniej stronie nie miały białych pól tak jak to się najczęściej spotyka. Były błękitne tak jak cała spodnia powierzchnia skrzydła. Podobnie w tym okresie znakowane były Karasie. Pisałeś, że będziesz latał w zawodach więc sędziowie zwrócą zapewne na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szachownic na dolnej części to się zgadza (były malowane tylko czerwone pola). Na majowe zawody się nie załapałem więc nie ma to już teraz znaczenia. Jak model będzie jeszcze cały po oblocie, to do przyszłych zawodów chcę zmienić poszycie płatów z litespanu ( trochę mnie denerwuje pozapadane poszycie) na balsę to wtedy będą już oznaczenia prawidłowe.

 

Filmik z zawodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie do użytkowników Futaby 6EX.

Jak ustawić miksery tak aby mieć lotki na dwóch oddzielnych kanałach.

Po włączeniu funkcji FLPR ustaw ją na (+/-)0%, a EPA na 100% w kanałach 1 i 6 w obu kierunkach, czyli +100% i -100% ....i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde czemu on ma tak dziwnie te szachownice na górze? Wiem, że tak jest oryginalnie, ale tak słabo to wygląda. Nie lepiej byłoby zrobić symetrycznie? Na końcach każdego skrzydła?

Qrde czemu on (Ty) tak dziwnie piszesz (głupio). Wiem, że wiesz ale chyba nie wiesz dlaczego tak były w oryginale i dlaczego kolega wykonał tak samo w modelu. A nie lepiej byłoby byś jeszcze raz przeczytał ten temat? Wtedy dowiesz sie dlaczego kolega tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.