



-
Postów
721 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
21
Treść opublikowana przez paulusr
-
100 mm to chyba sporo. Chyba trzeba faktycznie pokombinować z ustawieniem modelu na + albo oszukać nieco na geometrii podwozia, skręcając mechanizm w osi wzdłuż skrzydła. Tylko czy wtedy koło zmieści się w obrysie profilu/wnęce. U mnie cięciwa 690 mm ale koło nie było w połowie płata. O ile pamiętam to 70 mm od CG. Jeszcze jeden przykład: Model 2.5 m Ercoupe. Cięciwa 430 mm. Pierwotnie podwozie było pomiędzy widocznymi dwoma otworami czyli 150 mm od CG. Przy takiej konfiguracji start zawsze kończył się nagłym oddaniem steru po oderwaniu. Zobaczyłem to na filmach Ercoupe Seagull np. Do opanowania ale brzydko wygląda.
-
Samo ustawienie modelu ma mniejsze znaczenie niż odległość osi kół podwozia głównego od środka ciężkości. Im bliżej tym lepiej model będzie rotował. I nawet przy ujemnym kącie ustawienia cięciwy pojawi się moment rotujący model. Jak dasz podwozie za daleko, co często się zdarza w różnych zestawach, to będzie kłopot z wyrywaniem modelu. Oczywiście idealnie jak jest 0 albo delikatny plus. Tez nie należy przesadzać bo starty mogą być wtedy tez nerwowe. W Jaku 17 chyba nie masz z tym problemu? Głównym mijasz tylko gondolę i Ci wyjdzie na +. W moim małym Jaku 17 przynajmniej tak jest. Rozumiem, że musisz minąć dźwigar (bo taki sam problem miałem przy przeróbce z Jaka 15) i wychodzi mocno za SC? A patent super Jeszcze jedna uwaga. Przesada, a więc bardzo bliskie umiejscowienie osi koła podwozia w stosunku do SC też potrafi być groźna. Na nierównych lotniskach trawiastych model ma tendencję do podbijania przodu i zwiększania kąta natarcia, przez co start może się odbyć przy niezbyt komfortowej prędkości. Jaka jest cięciwa skrzydła u nasady? W Dornierze koła są dosyć daleko od S.C. . Na tyle daleko, że się trochę martwiłem. Jak nie dopilnuję odpowiedniej prędkości starty czasem bywają z tym niedobrym akcentem. Mogę zmierzyć tą odległość.
-
https://www.hacker-motor-shop.com/DUPLEX-2-4EX-Empfaenger-REX-9-Slim.htm?SessionId=&a=article&ProdNr=80001256&p=10487 https://www.hacker-motor-shop.com/DUPLEX-2-4EX-Empfaenger-REX-7-Slim.htm?SessionId=&a=article&ProdNr=80001254&p=10487 Może taki?
-
Kapitalnie to wygląda.
-
Chodziło mi o rysowanie na mocno zbieżnym kadłubie. Ostatnio walczyłem z pasami inwazyjnymi w Ercoupe. Chyba faktycznie musi wystarczyć wąska elastyczna linijka.
-
Mam takie ale jak przykładam do zbieżnego kadłuba no to wiadomo. Ale jest to jakiś trop, żeby zrobić takie jak najmniejszej szerokości. Dzięki Lucjan.
-
Robert. Jak wyznaczasz linie? Patenty pls.
-
Thx. Najbardziej interesuje mnie to rysowanie ołówkiem. Czasem na mocno zbieżnych, zakrzywionych częściach jest to nie lada wyzwanie. Zwykle mi to sprawia problem, dlatego pytam bo może masz jakiś patent.
-
Lucjan. Napisz proszę, jak nanosisz taśmę do podziału, że wszystko jest tak równo.
-
Co zrobisz jak nic nie zrobisz? Dawaj to camo i zapomnij o temacie.
-
Tjaa 400...Założę mu gps-a i od razu będzie miał 500.
-
Kolega nagrał rolkę z sobotniego latania. Pękło 300 https://www.facebook.com/reel/1001641761921759
-
Dlatego latają samolotem
-
Racja! Na ślepo latają...Model przepiękny.
-
A ten Kiwi ślepy czy co? Naklej mu oczka bo wygląda jakby ich szukał.
-
Wyglądają na JP ER120 albo 008 Jp hobby ma oficjalny sklep EU https://www.jphobby.eu/en/178-retracts
-
OK. Te Jp 005 też są ok. CYS do niedawna kosztowały 700 zł. Teraz ponad 900.
-
Odpuść te z krańcòwkami. Same kłopoty. Bardzo dobrze sprawdzają się te: AliExpress: 996,99zł | CYS-R2090 90 stopni 3-częściowy zestaw elektrycznych obrotowych podwozia do samolotu RC Turbojet o wadze 6,0 ~ 12 kg https://a.aliexpress.com/_EuiR17Q Tylko poszukaj 2 szt.
-
-
Ciekawe czy to konstrukcja Mike Murphy. Z czego wynikają takie parametry. Precyzja obróbki i masa wirująca, lepsza dystrybucja paliwa i lepsza elektronika. Jak zużycie na pełnym gwizdku? No i Robert... do czego zamierzasz to wsadzić?
-
Nawet nieźle to wygląda. Tylko balsa za gruba i sporo delikatnego szlifowania. Zwinę z balsy 1 mm. Chyba, że macie inny patent na przejścia. Ja nie lubię tego robić żywicą.
-
270-280 km/h na tym setupie 265 wg dopplera z filmu.
-
Fajny samolot. Szczególnie ta wersja z kabiną. Co do spawania tego podwozia da się to zrobić ale efekty mogą być dalekie od oczekiwań. Lepiej zrobić nowy element nawet jeśli miałby być z gorszego stopu. Pewnie to co na zdjęciu to jakiś dural chociaż z MSP nigdy nie wiadomo. Widełki są chyba demontowalne.
-
Taka prawie rurka z balsy. W sumie nie wiem do czego ale fajna. Myślałem, żeby wyszlifować z tego przejścia. Wewnątrz 20 mm. Na płynie z amoniakiem.