-
Postów
1 123 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
80
Treść opublikowana przez paweln7
-
Wracamy do PWS-a Pan "Chińczyk " przysłał zamówienie . Więc można było zabrać się za usztywnienie ogona , z rurki AL fi 8x1 mm wykonałem zastrzały statecznika osadzone w wspornikach . z blaszki Al 2mm i linki stalowej zrobiłem odciągi statecznika pionowego . Tak prezentuje się w całości . CDN PS Farman prawie skończony.
-
Podwozie to drut stalowy fi 6 wygięty w "V" amorki nie trzymają przechyleń bocznych muszą dostać sprężyny a liczyłem że będzie tanio 😀 Zawsze przed oblotem testuje kilka razy model na lotnisku i wychodzą takie babole jak podwozie , za mały skręt kółka ogonowego , poluzowanie kilku śrubek i obcieranie jednego cięgna o kadłub .
-
RWD-5 w skali 1:4 - odbudowa - W. Schier
paweln7 odpowiedział(a) na SowaFSO temat w Modele spalinowe
Witam Lot mimo silnego porywistego wiatru ukośnie do pasa . -
4 strona 3 post .
-
Jak masz dostęp do plotera tnącego to potnij foli samoprzylepną na paski 1mm naklej na płat odklej co drugi pryśnij podkładem jak pomalujesz farbą na gotowo będziesz miał fale .
-
Witam A Ja się zapytam czy w tej skali będzie to widać ❓ Oryginalna blacha falista do krycia PZL miała 5,5mm rozstawu fal i 1,2mm głębokości .
-
RWD-5 w skali 1:4 - odbudowa - W. Schier
paweln7 odpowiedział(a) na SowaFSO temat w Modele spalinowe
W Mojej RWD 5 1/4 z modelpartner do lotu 9,4kg na NGH 38 zdławionego makietowym tłumikiem z Fialą 22x6 ( w FokkerzeD VIII 1/4 mam Fiale 24x6 ) lata bajka . Model ma "odpowiednią "prędkość ,wznoszenie oraz fajnie wyhamowuje do lądowania . -
RWD-5 w skali 1:4 - odbudowa - W. Schier
paweln7 odpowiedział(a) na SowaFSO temat w Modele spalinowe
Do tego proponuję FIALE 22x6 a będziesz Pan zadowolony 😁 -
RWD-5 w skali 1:4 - odbudowa - W. Schier
paweln7 odpowiedział(a) na SowaFSO temat w Modele spalinowe
Witam Zadbaj o przepływ powietrza chłodzącego silnik bo go ugotujesz 😞 -
A te amortyzatory co pokazał wcześniej są zrobione z plasteliny
-
Witam Zespół napędowy prawie skończony ,zostało zrobić cięgno gazu . tłumik dostał dodatkowe mocowania i ekran cieplny od strony gaźnika i serwa gazu. Wojtku to nie jest pierwszy tłumik robiony prze zemnie i jeszcze żaden samolot nie cierpiał na brak mocy . Waga zespołu napędowego trochę liczyłem na inną ,trudno trzeba będzie doważać CDN
-
Witam Andrzeju kierunek i poziomy w oryginalnym samolocie był spory przy budowie modelu powierzyłem 10% CDN
-
Silnik przykręcony jest do sztywnego metalowego łoża bez żadnych elementów elastycznych ,do łoża zostanie zrobione mocowanie tłumika .
-
Obawiam się . będą zrobione jeszcze dwa mocowania z tyłu oraz mocowania do osłon termicznych osłaniających gaźnik serwo gazu i aparat zapłonowy .
-
Witam "Destylator " zrobiony wygląda tak z drugiej strony Nawet pasuje Trzeba jeszcze podłożyć dystanse 5mm pod łoże silnika ( śmigło za blisko osłony ) to będzie ok, i nawet zmieścił się pod osłoną 😀 CDN
-
Wisisz piwo 😀 https://pl.aliexpress.com/item/1005005630963229.html?spm=a2g0o.cart.0.0.776c452cMFjT2C&mp=1&pdp_npi=5%40dis!PLN!PLN 199.97!PLN 63.99!!PLN 63.99!!!%40211b612817513114857188426e2d53!12000038262363297!ct!PL!4762699277!!1!0&gatewayAdapt=glo2pol Wpinasz w odbiornik i bierze prąd z zasilania odbiornika ja wpinam w osobny kanał przez V kabel
-
-
-
Witam Praca przy płatach w sumie nic ciekawego do pokazania po prostu celonowanie ,szlifowanie i tak w koło 😞 Wstępnie ogarniałem osłony amortyzatorów ,muszę wymienić dolne mocowanie na sworzniu kulistym na inne ( zbyt łatwo się rozpina ) Za to FARMAN ma się ku końcowi 😀 CDN
-
Witam Mogłeś robić oryginał ,po zrobieniu kierownic strug powietrza na silnik daję radę oto fotka mojej 5
-
Nie chodzi o zapisywanie tylko czy opona NOWA czy troszkę jechana . W Kwietniu zakładałem Hankook Ventus S1 Evo3 SUV K127A 295/45 R20 114 Y XL, ZR i przez pierwszy 1000 km przy przyspieszaniu cały czas włączała się kontrola trakcji a przy hamowaniu ABS ,Opona była śliska .Starła się pierwsza warstwa i opona klei się asfaltu jak wściekła . PS Po przeczytaniu pierwszego twojego posta w tym temacie ,pierwsza moja myśl to skopana geometria zawieszenia ,to mi podsunęło moje doświadczenie zawodowe .
-
Witam Ile kilometrów masz zrobione na tych oponach ?
