Skocz do zawartości

paweln7

Modelarz
  • Postów

    1 123
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    80

Treść opublikowana przez paweln7

  1. paweln7

    PWS 26 3m

    Wracamy do PWS-a Pan "Chińczyk " przysłał zamówienie . Więc można było zabrać się za usztywnienie ogona , z rurki AL fi 8x1 mm wykonałem zastrzały statecznika osadzone w wspornikach . z blaszki Al 2mm i linki stalowej zrobiłem odciągi statecznika pionowego . Tak prezentuje się w całości . CDN PS Farman prawie skończony.
  2. paweln7

    PWS 26 3m

    Podwozie to drut stalowy fi 6 wygięty w "V" amorki nie trzymają przechyleń bocznych muszą dostać sprężyny a liczyłem że będzie tanio 😀 Zawsze przed oblotem testuje kilka razy model na lotnisku i wychodzą takie babole jak podwozie , za mały skręt kółka ogonowego , poluzowanie kilku śrubek i obcieranie jednego cięgna o kadłub .
  3. Witam Lot mimo silnego porywistego wiatru ukośnie do pasa .
  4. paweln7

    PWS 26 3m

  5. paweln7

    Ukosowanie listewek

    4 strona 3 post .
  6. paweln7

    PZL P11c poszycie

    Jak masz dostęp do plotera tnącego to potnij foli samoprzylepną na paski 1mm naklej na płat odklej co drugi pryśnij podkładem jak pomalujesz farbą na gotowo będziesz miał fale .
  7. paweln7

    PZL P11c poszycie

    Witam A Ja się zapytam czy w tej skali będzie to widać ❓ Oryginalna blacha falista do krycia PZL miała 5,5mm rozstawu fal i 1,2mm głębokości .
  8. W Mojej RWD 5 1/4 z modelpartner do lotu 9,4kg na NGH 38 zdławionego makietowym tłumikiem z Fialą 22x6 ( w FokkerzeD VIII 1/4 mam Fiale 24x6 ) lata bajka . Model ma "odpowiednią "prędkość ,wznoszenie oraz fajnie wyhamowuje do lądowania .
  9. Do tego proponuję FIALE 22x6 a będziesz Pan zadowolony 😁
  10. Witam Zadbaj o przepływ powietrza chłodzącego silnik bo go ugotujesz 😞
  11. A te amortyzatory co pokazał wcześniej są zrobione z plasteliny
  12. Kadłub jakiś laminatowy reszta przeskalowana z MM napęd 540
  13. Witam Chyba podobny Mój ma ponad 30lat 😀
  14. paweln7

    PWS 26 3m

    Witam Zespół napędowy prawie skończony ,zostało zrobić cięgno gazu . tłumik dostał dodatkowe mocowania i ekran cieplny od strony gaźnika i serwa gazu. Wojtku to nie jest pierwszy tłumik robiony prze zemnie i jeszcze żaden samolot nie cierpiał na brak mocy . Waga zespołu napędowego trochę liczyłem na inną ,trudno trzeba będzie doważać CDN
  15. paweln7

    PWS 26 3m

    Witam Andrzeju kierunek i poziomy w oryginalnym samolocie był spory przy budowie modelu powierzyłem 10% CDN
  16. paweln7

    PWS 26 3m

    Silnik przykręcony jest do sztywnego metalowego łoża bez żadnych elementów elastycznych ,do łoża zostanie zrobione mocowanie tłumika .
  17. paweln7

    PWS 26 3m

    Obawiam się . będą zrobione jeszcze dwa mocowania z tyłu oraz mocowania do osłon termicznych osłaniających gaźnik serwo gazu i aparat zapłonowy .
  18. paweln7

    PWS 26 3m

    Witam "Destylator " zrobiony wygląda tak z drugiej strony Nawet pasuje Trzeba jeszcze podłożyć dystanse 5mm pod łoże silnika ( śmigło za blisko osłony ) to będzie ok, i nawet zmieścił się pod osłoną 😀 CDN
  19. Wisisz piwo 😀 https://pl.aliexpress.com/item/1005005630963229.html?spm=a2g0o.cart.0.0.776c452cMFjT2C&mp=1&pdp_npi=5%40dis!PLN!PLN 199.97!PLN 63.99!!PLN 63.99!!!%40211b612817513114857188426e2d53!12000038262363297!ct!PL!4762699277!!1!0&gatewayAdapt=glo2pol Wpinasz w odbiornik i bierze prąd z zasilania odbiornika ja wpinam w osobny kanał przez V kabel
  20. KADŁUB.bmp
  21. A potem w każdym następnym modelu ,do dobrego szybko się przyzwyczajasz 😀
  22. paweln7

    PWS 26 3m

    Witam Praca przy płatach w sumie nic ciekawego do pokazania po prostu celonowanie ,szlifowanie i tak w koło 😞 Wstępnie ogarniałem osłony amortyzatorów ,muszę wymienić dolne mocowanie na sworzniu kulistym na inne ( zbyt łatwo się rozpina ) Za to FARMAN ma się ku końcowi 😀 CDN
  23. Witam Mogłeś robić oryginał ,po zrobieniu kierownic strug powietrza na silnik daję radę oto fotka mojej 5
  24. Nie chodzi o zapisywanie tylko czy opona NOWA czy troszkę jechana . W Kwietniu zakładałem Hankook Ventus S1 Evo3 SUV K127A 295/45 R20 114 Y XL, ZR i przez pierwszy 1000 km przy przyspieszaniu cały czas włączała się kontrola trakcji a przy hamowaniu ABS ,Opona była śliska .Starła się pierwsza warstwa i opona klei się asfaltu jak wściekła . PS Po przeczytaniu pierwszego twojego posta w tym temacie ,pierwsza moja myśl to skopana geometria zawieszenia ,to mi podsunęło moje doświadczenie zawodowe .
  25. Witam Ile kilometrów masz zrobione na tych oponach ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.