Skocz do zawartości

Projekt rozporządzenia do prawa lotniczego


kryniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tylko powyżej 5 kg. Gdzie ubezpieczenie jest obowiązkowe.

To nie o kwotę chodzi. Całe to rozporządzenie to sen wariata.

Popisali się "nasi" przedstawiciele. :lol:

Chciało by się napisać: "a nie mówiłem" ale oszczędzę sobie tej satysfakcji.

 

Mądrale dopuścili 25 kg model swobodnie latający.

No po prostu genialne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ubije kogoś modelem 4,9 kg to będzie cacy, bo wyłączył nadajnik hihihi.

Przecież punkt 4.5 wyłącza wszelką odpowiedzialność wobec prawa...

Chłopie! co Ty piszesz! to juz nie zeszła bajka pt. "czy sie stoi czy sie leży i tak sie nalezy"...

Gwarantuje Ci że jak kogoś ubijesz to sąd Cie zdrowo poprzeciąga. Jak i potem ubezpieczyciel poszkodowanej osoby/mienia.

Po co piszesz te głupoty? Żeby młodym w głowie zamieszać? Przecież ubezpieczenie jest dla CIEBIE! i to im większe tym lepsze. Nawet jesli będziesz je miał je na 3mln, a szkód narobisz na 5mln to niby kto pokryje róznicę - wezmą sobie to z majątku Twojego jak bedzie mało to z majątku Twoich dzieci. A i tak żadne ubezpieczenie Cie nie uchroni od sprawy karnej jeśli nastąpi uszkodzenie/śmierć osoby.

Model swobodnie latający - masz swobodna interpretacje. Pamiętaj że jeszcze musisz udowodnić ze to nie Twój model...powodzenia

Więc proszę...nie pisz bzdur!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym widzieć te wszystkie oburzone facjaty, tych antyubezpieczeniowców jakby ich 3kg model zapikował w dach np. 2 letniego Audi A8, BMW X6, Forda Explorera, Hondy Pilot, Land Rovera Discovery, Mercedesa ML 350, Toyoty Land Cruiser, Volkswagena Touareg czy Volvo XC90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to Ci co najgłośniej się 'plują' pewnie zaproponowali całe, przemyślane, kompleksowe rozporządzenie, które wszystkich zadowoli no i niestety nie zostało przyjęte....może sie ujawnia i przedstawią swoje propozycje - będziemy wiedzieć co straciliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cZyNo

 

Chłopie! co Ty piszesz! to juz nie zeszła bajka pt. "czy sie stoi czy sie leży i tak sie nalezy"...

Gwarantuje Ci że jak kogoś ubijesz to sąd Cie zdrowo poprzeciąga. Jak i potem ubezpieczyciel poszkodowanej osoby/mienia.

Po co piszesz te głupoty? Żeby młodym w głowie zamieszać? Przecież ubezpieczenie jest dla CIEBIE! i to im większe tym lepsze. Nawet jesli będziesz je miał je na 3mln, a szkód narobisz na 5mln to niby kto pokryje róznicę - wezmą sobie to z majątku Twojego jak bedzie mało to z majątku Twoich dzieci. A i tak żadne ubezpieczenie Cie nie uchroni od sprawy karnej jeśli nastąpi uszkodzenie/śmierć osoby.

Model swobodnie latający - masz swobodna interpretacje. Pamiętaj że jeszcze musisz udowodnić ze to nie Twój model...powodzenia

Więc proszę...nie pisz bzdur!!!

 

 

 

 

Porąbało Cię!!!!

O czym ty piszesz???

Rozporządzenie to wyraźnie określa.

Mówisz ,że lot swobodny i masz to gdzieś , co się stało. No czy ja nie umiem czytac???

Ale o 25 kilo luzu nic nie napiszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku wiesz dlaczego dzwon głośny? Chciałbym widzieć Twoją pewną siebie minę i zobaczyć jaki to z Ciebie kozak zaraz po tym jak Twój model spadł komuś na głowę. No ale Ty jesteś ten jeden, jedyny, wybrany z wybrańców, któremu takie coś się nie ma prawa wydarzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wapniak znowu ściąga kolejną dyskusję na poziom przedszkola ... Czekam z niecierpliwoscią co będzie dalej w tych ustawach, ale ubezpieczenie bezwzględnie powinno być obowiązkowe, tak samo jak przepisy co do tego gdzie i czym można latać, bo wciąż wielu się wydaje, że model to zabawka i to tylko jego sprawa, jak i gdzie będzie się nim posługiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku wiesz dlaczego dzwon głośny? Chciałbym widzieć Twoją pewną siebie minę i zobaczyć jaki to z Ciebie kozak zaraz po tym jak Twój model spadł komuś na głowę. No ale Ty jesteś ten jeden, jedyny, wybrany z wybrańców, któremu takie coś się nie ma prawa wydarzyć :D

 

Moją mine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej gadania po fakcie, przecież każdy miał okazję się wykazać i złożyć swoje autorskie poprawki. Z tego co pamiętam to Wapniak obserwował ten wątek od początku. Moim zdaniem obowiązkowe ubezpieczenie powinno być nawet od mniejszej wagi modelu - osobiście latam od 2,2 - 4,5 kg, ale energia jaką generuje taki model przy 180 kmh to można policzyć, a już różne sytuacje widziałem i osobiście doświadczyłem.

Kajdany kajdanami, ale coraz więcej wariatów na świecie, albo mi się tylko wydaje bo czasami odpalam sieć .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałem od wagi 3kg ale zostało od 5. Ale jest druga strona medalu czyli firmy ubezpieczeniowe. Chwilowo pomijają modelarzy szerokim łukiem.

Tak jak pisałem wcześniej czy jest czy nie jest obowiązkowe ono nas i tylko nas zabezpiecza od odpowiedzialności głownie finansowej za szkodę. Ale nie od karnej. A taka sprawa może sie pojawić gdy zrobimy szkodę komuś lub szkodę w mieniu zagrazajacą życiu. Wystarczy sobie wyobrazić ze model nam ucieka a my za radą wapniaka wyłączony aparaturę i idziemy do domu. A model wlatuje w auto na dwupasmowce.... I na prawdę myślicie ze wam nic nie zrobią bo wylaczylicie aparaturę????

 

Brak obowiązku ubezpieczenia nie skutkuje brakiem naszej odpowiedzialności za model i za szkody przez niego wyrządzone. Bez względu na to jak i czy jest sterowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.