Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw


Xeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie kucharek 6 ... u mnie tez był podobnie musiałem domawiać przedłużki no ale tego się nie uniknie za to składając następny model będziesz wiedział co będzie potrzebne hehe

 

A gdzie zamawiałeś przedłużki i do jakiego modelu?

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że każdy z nas ma skrzynkę z rupieciami... Do tego "park maszynowy". To jest Panie tjuning :D

 

Też składałem teraz model. Handymana. Niby wszystko kupiłem pasujące, ale - gniazda serw za płytkie, trzeba dopalić, mocowanie silnika nie pasuje, trzeba dowiercić, kable za krótkie - trzeba dosztukować, Ośka za krótka - trzeba coś wymyśleć. Nawet jak kupisz RTF'a to trzeba coś poprawiać. Na tym polega to hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko :-)

Dla mnie wszystko to aktualnie nowość i się uczę. Samolot jeszcze nie ruszony bo wpierw całe przygotowania do tego - sprawdzenie elektroniki, dopasowanie elementów, wzmocnienie skrzydeł, kadłuba, domawianie części etc

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem chyba wszystkie znane mi sklepy w PL w poszukiwaniu zbliżonego rozwiązania i 0 wyników.

Macie jakieś pomysły jak można by zamontować ten silnik w inny sposób (bez jego przerabiania)?Ściąganie tej części z Chin będzie trwało wieki... Ewentualnie jaki silnik byście polecili o zbliżonym kV który by pasował do "KITowego" łoża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem Ci w #75 Standardowy zestaw akcesoriów dla NTM Prop dysk 28 seria silników z RC Trax.

No to po raz trzeci bart07 ci podał ja podałem w Polsce i tanio http://www.rctrax.pl...ilnika/?id=7574

 

Panowie zgadzam się z wami w 100% że to jest mi potrzebne.

Jednakże mi chodzi o inną rzecz - jak a raczej do czego przymocować ten krzyżak?

Może graficznie będzie mi łatwiej przedstawić o co dokładnie mi chodzi.

3259.gif

Osobiście widzę 2 opcje, które przedstawiłem na rysunkach poglądowych powyżej.

W większości opcji widziałem wykorzystanie opcji A poprzez zastosowanie gotowej wręgi dedykowanej do tego modelu. Przy czym silnik zawsze był montowany za wręgą nie przed (przynajmniej takiego nie widziałem).

Niestety ale nie mogę znaleźć jej odpowiednika w Polsce oraz dodatkowo zastanawia mnie czy aby na pewno jest możliwy montaż silnika przed wręgą?

 

Opcja B była by najbliższa podstawowemu rozwiązaniu gdyby nie fakt mocowania tego silnika.

Zastanawiam się czy łoże tego typu (screen poniżej) było by dobrym rozwiązaniem.

Hor_loze-duze.jpg

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak zostaje w szufladzie. Składasz tak:

post-8981-0-13324200-1384775244.jpg

 

Piasta dokupiona (to coś na 3 śruby).

 

 

To co pokazujesz jest mocowaniem silnika do modeli z firewallem.

 

Oczywiście na rysunku stator a nie startor ... To coś, z czego wychodzą kable. Ośka wejdzie do modelu i będzie nieuzbrojona.

 

Takie coś znalazłem w sieci:

http://www.instructa...OE939.LARGE.jpg

 

w Twoim przypadku zamiast wystającej osi przykręcasz dokupioną piastę.

 

A tutaj masz takie mocowanie zamocowane:

http://www.hobbyking...46X97387X12.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bart07 tylko że w przypadku silnika NTM Prop Drive 28-36 1800KV / 438W stator jest od strony śmigła i piasty co zmienia postać rzeczy. W podanym przez Ciebie schemacie jest to dla mnie oczywiste i nie miał bym problemu z jego montażem.

Przy braku odpowiednich narzędzi umożliwiających przełożenie wału na drugą stronę nie chce ryzykować utraty silnika. Wolę pokombinować z łożem albo w ostateczności zmienić silnik co będzie dla mnie już pójściem na łatwiznę i ostatecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie o to http://www.rctrax.pl...ilnika/?id=7574 po taz 6ty w tym wątku :D

 

Sebastian, napisałem na PW

 

 

Dzięki za pełne objaśnienie które jak wyszło wynikało z mojej złej interpretacji elementów zestawu oraz braku praktycznej wiedzy w tej materii

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, jeszcze jedna uwaga. Jak będziesz w sklepie, to kup klej do śrub (słaby, taki, żeby go można rozkręcić bez podgrzewania. W modelarskich innych chyba nie ma.) Jak będziesz przykręcał piastę to dociągaj z dużym wyczuciem, klejąc śruby. Te gwinty są często słabe. W NTM nie próbowałem, ale w innym silniku przeciągnąłem i zaczęły się schody. Jak będziesz miał komplet w ręku sprawdź długości śrub. Za długie mogą uszkodzić uzwojenie, za krótkie się wyrwą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.