Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw


Xeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem na YT jak koleś właśnie do tego montuje silnik NTM w Bixlerze 2. Ciekawe ile by kosztowało zlecenie przygotowania takich elementów. Zapewne taniej wyjdzie ściągnięcie z zagranicy lub inne własne rozwiązanie :-)

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta część jeszcze taniej : http://www.rctrax.pl...ilnika/?id=7574 
Piastę wsteczną mam już obcykaną :-) Teraz kombinuję z mocowaniem silnika. W necie znalazłem to ci zaprezentowałem ale nie znalazłem tego w Polsce. Stąd też zastanawiam się na montażem silnika do sklejki.  Problem będzie ze zrobieniem odpowiedniego skłonu / wykłonu silnika bo nie dostanę to e do śrub od wewnątrz :-/~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piastę wsteczną mam już obcykaną :-) Teraz kombinuję z mocowaniem silnika. W necie znalazłem to ci zaprezentowałem ale nie znalazłem tego w Polsce. Stąd też zastanawiam się na montażem silnika do sklejki. Problem będzie ze zrobieniem odpowiedniego skłonu / wykłonu silnika bo nie dostanę to e do śrub od wewnątrz :-/~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

 

Jaki skłon/wykłon - składaj i lataj. To jeszcze nie ta półka. Masz napęd pchający. Przykręć silnik do łoża i do wsadź na wcisk. Jak bardzo chcesz kleić, to zrób z boku dziurę fi 5mm i wklej zna kroplę hotgluta. Wystarczy. Nie kombinuj więcej niż producent. Potem nie będziesz wiedział dlaczego nie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Sebastianie pokombinować musisz z tym co masz teraz na pewno powinno dać się założyć ten silnik :)

Jaki skłon/wykłon - składaj i lataj. To jeszcze nie ta półka. Masz napęd pchający. Przykręć silnik do łoża i do wsadź na wcisk. Jak bardzo chcesz kleić, to zrób z boku dziurę fi 5mm i wklej zna kroplę hotgluta. Wystarczy. Nie kombinuj więcej niż producent. Potem nie będziesz wiedział dlaczego nie lata.

 

Owszem zamontuję silnik NTM na łoże jakie mam w zestawie ale to co wzbudza moje obawy to mocowanie go na 2 śruby zamiast 4.

Łoże plastik + jedynie 2 śruby mocowania to nie wygląda wg mnie najlepiej.

 

Poza tym zastanawiam się nad przyszłościowymi rozwiązaniami pod fpv, tak abym nie musiał za dużo kombinować jak będę chciał przerobić model.

Zapewne kombinuję jak koń pod górę ale wiem że się tak da i do tego dążę.

 

Nie spieszy mi się żeby jutro mieć w pełni złożony model, wolę poczekać i zrobić go na porządnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper i właśnie do tego dążę :)

Silnik NTM, który zakupiłem do tego modelu wymaga zmiany mocowania bo nawet próba jego zamocowania na oryginalnym łożu powoduje że będzie obcierał o ścianki.

To co chcę zrobić aby wyeliminować tarcie oraz zapewnić lepsze chłodzenie to przedłużenie łoża tak aby silnik znajdował się na zewnątrz :)

 

Jak sam napisałeś jest to kreatywne hobby i tak też do niego podchodzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorób cylinder którym przedłużysz mocowanie. Np taki: podstawy ze sklejki owocówki (ze skrzynek z Biedronki) wypełnienie ze styropianu w który są wciśnięte dystanse z patyczków do szaszłyków (bambus). Całość kleisz hotglutem (oczywiście epoxyd też będzie dobry) Później przykręcasz przez wszystko długimi śrubami. --- Tylko po co?

 

Model który składasz to motoszybowiec. Silnik w nim działa na 75-100% przez 10-20-30s. Tyle wystarczy aby wyciągnąć się na wysokość na której będziesz tracił go z oczu. Potem silnik na zero i szybujesz. Raczej nic nie przegrzejesz.

 

Do FPV pójdzie następny egz. Taki poklejony (jaki będzie :D) źle wygląda.

 

Naprawdę nie widać, jak coś przerobisz. Zmiany zostaw na później. Mój bixler wygląda jak zużyte walonki i nikt z "widzów" tego nie zauważa. Modelarze też Ci uwagi nie zwrócą. Co innego jak pojawisz się pierwszy raz z pięknym modelem. Wzrok pełen politowania zapewniony. Do tego prawie zakłady o czas lotu - 1s - 2s - 5s :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czymś podobnym myślę bo jakoś szkoda mi czasu i kasy na ta gotową przedłużkę. W szczególności ze to banalne do wykonania :-)

Gorzej ze nie mogę odpalić symka aby poćwiczyć :-

Najwyższej będzie niezłe kretowisko na początku ;-)

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie laika - czy regulator może być umieszczony blisko baterii? W sensie czy może być jedno pod drugim czy też lepiej jakby nie miały ze sobą styczności? Czy regulator powinien mieć zapewnione chłodzenie? Rozkminiam właśnie rozmieszczenie wszystkiego w modelu i zastanawiam się na ile może mieć to wpływ na bezpieczeństwo. Rozsądek podpowiada mi że bliższa "znajomość" może doprowadzić do przykrych konsekwencji i wole się 2 razy upewnić zanim coś zrobię.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Taplatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie. Kombinuję dalej jak to sensownie rozmieścić aby miało ręce i nogi no i można było go później wyważyć :)

Swoją drogą może ktoś już to robił w Bixsie lub podobnym klonie?

 

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest chłodzenie silnika i regulatora. Pakiet nie powinien się grzać, bo to oznacza, że ciągnie się z niego maksymalnie duzo prądu w sensie C. Pakiet po locie powinien być maksymallnie - delikatnie ciepły.

Poszukaj relacji w dziale o szybowcach piankowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik myślę że będzie miał dobre chłodzenie bo ma wlot powietrza z tyłu i dodatkowo ~1/3 wystaje z gondoli jakby było za mało to przytne gondole aby miał więcej świeżego powietrza. Co do regulatora to wstępny plan jest aby go umieścić w dziobie zaraz nad wylotem powietrza, później mała przegroda ze sklejki i niżej pakiet. Kombinuję aby pakiet miał możliwie jak najwięcej ruchu przód/tył tak abym nie miał problemów z wywarzeniem Bixa. Zastanawiam się jeszcze czy anteny od nadajnika nie wyciągnąć na zewnątrz pod kadłub i zabezpieczyć. Pytanie czy jest sens to robić czy może za bardzo kombinuję ;-)

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.