Jump to content
Xeo

Pierwszy zestaw

Recommended Posts

Spoko :)

Wolałem się upewnić co by kota w worku nie kupować ;)

Przecież właśnie dlatego nie kupujesz. Oryginalny soft jest dobry, lecz moim zdaniem nielogiczny. Możesz później wgrać jeden z wielu dostępnych software i mieć aparaturę taką jak chcesz. Konfigurowalną na 1001 sposobów.

TGY 9x jest bardzo dobrą aparaturą na start i nie tylko.

Nie ukrywajmy, na początki latania nie potrzeba nam magicznych mikserów i cudów. Sztuką jest tak ustawić model (trenerek itp. nie mówię o 3D), by wogóle mikserów nie potrzebował. pomocny się okaże na pewno w trakcie nauki Dual Rate, ale do tego nie trzeba zmieniać softu bo jest zaimplementowany w oryginalnym. Latałem na T9X z oryginalnym softem i to w zupełności wystarczało. Jeśli zaczniesz na niej latać, niczego Ci nie zabraknie a zawsze będziesz miał ten komfort, że jak coś więcej potrzeba to masz możliwość wgrania nowego softu. Jak kupisz "Poloneza" to sam uznasz czy potrzeba do niego wstawić silnik z Porshe ... albo wymienić na Porshe bo to będzie raczej następny krok jaki zrobisz, zamiast zmieniać soft ..

• Upvote 1

Kacper, jak już masz do czegoś porównywać, to nie do Poloneza, a do porządnego miniwana. Praktyczny do bólu.

Co do DR to opinie są podzielone... Co innego Expo. Sebastian troszkę nowomowy będziesz musiał łyknąć. :D

Hehe, no racja .. nie chciałem obrazić T9X bo sam mam o nim bardzo dobrą opinię (poza konstrukcją i zabezpieczeniem anteny odbiornika). Expo próbowałem i odpuściłem, skupiłem się tylko na D/R i w zupełności wystarczał. T9X to bardzo dobra aparatura na start i nie koniecznie na krótko, jeśli nie potrzebujesz bajerów (wkrótce i tak będziesz ;) ) Nie zastanawiaj się i bierz.

DR odbiło mi się o uszy ale do co do czego to mam świadomość że wszystko przede mną :-)

Kacper a jakie jest Twoje zdanie odnośnie modelu?

Bo cześć osób namawia mnie na cos z EPP np. ES II choć ja wolałbym cos samemu sklecić i zastanawiam się nad czym z depronu. A Ty co byś mi polecił?

Kacper, używałeś DR zgodnie z przeznaczeniem (zmiana czułości aparatury podczas lotu, przełącznikiem np inaczej do lądowania, a inaczej do akrobacji) czy jako łatwiejszy endpoint? Jeżeli w tej drugiej sytuacji to nie jest to DR :D

Na początku tylko do ograniczenia wychyleń sterów w Cessnie na 3ech przełącznikach. W Yaku już na przełącznikach na SW i na lotkach. Jako, że Yak dosyć porywczy, na starcie i mniejszych wysokościach z D/R a jak już wyleciałem wysoko to wyłączałem i bawiłem się na całego ucząc podstawowych akrobacji, bo zawsze więcej czasu na poprawę błędów.

Sebastianie, ile "pilotów" tyle opinii o pierwszym modelu, ale też bym polecił coś z EPP z racji na bardzo łatwą naprawę i wytrzymałość na krety. Ja zacząłem od Cessny. Nie za szybka i bardzo łatwa w pilotowaniu.

Czytając przeglądając opinie jednak zdecydowałem się na początek na model EPP zamiast z depronu.

Patrząc na co jest dostępne na HK oraz to co mi się podobało wybrałem Bixlera 2. Mam nadzieję że ten wybór jest ok dla początkującego.

Nie chciałbym się rozdrabniać i płacić za kilka paczek zebrałem całość zamówienia i wolę się upewnić czy czegoś nie brakuje lub jest nie kompatybilna czy też czegoś nie powinienem dokupić od razu więcej.

Aparatura

Model

Czy wg was mam komplet czy coś jeszcze potrzebuję aby latać Bixlerem? Może od razu powinienem pomyśleć o częściach zapasowych? Jeśli tak to jakich?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie płatności na HK przy pomocy PayPal - jaką prowizję oraz po jakim kursie jest to przeliczane?

Będę wdzięczny za feedback czy zestawienie jest ok oraz informację z PP.

dzieki wielkie robroy67 za info.

Czyli te

ok 12 groszy
to 4% prowizji jaką pobierają zgodnie z zapisem na tej stronie.

Czy ktoś może mi pomóc i doradzić czy elementy z postu #49 są ok bo chciałbym złożyć zamówienie a nie jestem pewny niektórych elementów :/

Wyposażenie do modelu jest ok,ja sam co prawda wolałbym serwa na metalowych trybach,ale to niekonieczne.Pakiet do nadajnika wejdzie na styk,miałęm dokłądnie taki sam i były trudności z domknieciem klapki.Mode musisz sam wybrać,skoro wolisz gaz po lewej bierz waść 2.A co do kabalka do kompa to nie pomogę,do symulatorka mam inny nadajnik

edit

Miałem łądowarkę z tej serii,co prawda słabszą.Po jednym łądowaniu poszedł z niej dymek

• Upvote 1

Nad serwami się zastanowimy takim razie a co do ładowarki to jaką byś polecił?

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Kup serwa mg90S tanie i jeszcze żadne mnie nie zawiodło nawet po kraksach przy 100km/h ;) Pewnie mam szczęście,ale naprawdę cena do jakości jest zaje....a! Regulator radze ci kupic 40A ciut większy ale masz większe możliwości..Ładowarkę polecam ci titan w naszych sklepach. Mam kilka lat i chodzi jak trzeba..I kup Ca w trzech gęstościach. Tego będzie szło najwięcej :)

@heksodus czy

serwa mg90S
te z HK http://www.hobbyking...warehouse_.html mogą być?

odnośnie

Regulator radze ci kupic 40A ciut większy ale masz większe możliwości..Ładowarkę polecam ci titan w naszych sklepach. Mam kilka lat i chodzi jak trzeba..I kup Ca w trzech gęstościach. Tego będzie szło najwięcej :)

czy ten http://www.hobbyking...warehouse_.html jest ok oraz możesz mi napisać coś więcej o większych możliwościach?

Odnośnie ładowarki to chciałbym ja kupić w HK i całość w załatwić w 1 zamówieniu, jeśli mógłbyś mi coś polecić od nich byłbym wdzięczny. :)

Pytanie w o co chodzi

I kup Ca w trzech gęstościach. Tego będzie szło najwięcej :)

@Francka dzięki za sugestię co do silnika zaraz zmienię sobie w kombinacji :)

Mam tylko pytanie odnośnie

Chciałbym zrobić zakupy w całości w HK czy coś z ich asortymentu możesz mi polecić?

Ja bym zmienił motorek na taki http://www.hobbyking...idproduct=21480 9chyba zalecany do tego modelu.

Co do mode nadajnika sam sobie odpowiedziałeś Mode 2

kabelek do symka ten http://www.banggood....or-p-57051.html

Nie znam tego modelu,ale zalecany silnik jest 1300kv a Ty podałeś link do potworka 1800kv.Nie wiem,czy z takim napędem nie zrobi sie z modelu rakieta nie do opanowania dla kogoś kto dopiero zaczyna :) Tu jest link do oryginalnego zamiennika

http://www.hobbyking...or_1300kv_.html

Link do ładowarki( propozycja )

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7028__Turnigy_Accucel_6_50W_6A_Balancer_Charger_w_accessories.html

Lepiej wziąć 1800 i ograniczyć gaz albo nie odkręcać na maxa, ja musiałem z czasem kupić nowy silnik i regiel bo było po prostu nudno.

Lepiej wziąć 1800 i ograniczyć gaz albo nie odkręcać na maxa, ja musiałem z czasem kupić nowy silnik i regiel bo było po prostu nudno.

Jestem tego samego zdania .

Co do kabelka niczym nie ryzykujesz kupując w Banggood bo tam wysyłka gratis w Hobby King tego nie ma.

Widzę, że zamawiasz w HoobyKing chińskim i europie , a to różne ceny i różne zamówienia.

Jeszcze jedno klikając na link Bixler 2 na dole masz przykład co jeszcze do zestawu trzeba dokupić i tam znalazłem ten silnik.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By J-23
      Zawartość
      1 X nowa aparatura Taranis Q X7S  [ wersja  FCC = większy zasięg ]
      1 X Bateria FrSky 2000 mAh
      1 X Ładowarka FrSky lipo/nimh
      1 x Zasilacz  230V
      1 x zestaw naklejek FrSky
      1x skrócona instrukcja obsługi Eng
      1x smycz czarna FrSky
      1 x pudełko

nowa cena 770 zł 

odb.osobisty w Krakowie
      lub + przesyłka
      rejestrowana z monitoringiem przez internet

Dane techniczne nadajnika Frsky Taranis Q X7S:
        Rejestrowanie danych lotu w czasie rzeczywistym 
        Alerty audio w czasie rzeczywistym (wartości, alarmy, ustawienia
      itp.)
        Alerty wskaźnika siły sygnału odbiornika (RSSI)
        Bardzo niskie opóźnieniach
        Wbudowane Wibracje
        Moduł wewnętrzny FrSKY ACCST XJT 
        wnęka typu JR na moduł zewnętrzny
        obsługa 32 kanałów
        Pełna telemetria, alarm RSSI
        Obsługa odbiorników Frsky serii X i LR long range, D8, D16, V8II dla
      wersji FCC XJT
        i inne odbiorniki, jeśli używany jest moduł zewnętrzny 
        Wyjścia audio, głośnik, gniazdo słuchawkowe
        Port 3,5 mm JR Trainer
        Gniazdo karty microSD
        złącze microUSB na PC (OpenTX Companion + symulator)
        3 calowy podświetlany ekran LCD czytelny na zewnątrz (białe
      podświetlenie)
        4 x 3-pozycyjne przełączniki, 1 x przełącznik chwilowy, 1 x 2-
      pozycyjny przełącznik
        2 potencjometry (prawy z centralnym zaczepem, lewy bez centralnego
      zaczepu)
        4 trymery
        Napięcie wejściowe: 6-15 V
          Temperatura pracy: -10 ~ +45 
        Fabrycznie zainstalowany OpenTX 2.2
        3 kolorowe diody LED pod przyciskiem zasilania
        Pamięć 60 modeli (z możliwością rozszerzenia za pomocą karty
      MicroSD)
        Gimbale z czujnikami Halla M7 
        Aluminiowe antypoślizgowe końcówki gimbali CNC M4 Lotus Red
        Wbudowany system trenera bezprzewodowego Bluetooth , Free Link App
        czarne gripy, od spodu gumowe uchwyty
        Otwarte oprogramowanie układowe Open TX 

• By Robert
      Sprzedam aparatur Graupner MZ 18 z odbiornikiem GR 12L, stan idealny, mało używana, akumulator li po 3200 mAh 3,7v
      Wgrana  wersja oprogramowania 1,053
      https://allegro.pl/oferta/mz-18-graupner-z-odbiornikiem-8560786163
      cena dla forumowiczów 50 zł taniej niż na allegro i przesyłka tylko 20 zł
      Zapraszam

• Guest nitromaniak
      By Guest nitromaniak
      Jakie najlepsze autko do przewozu wiekszych modeli?

• By Szczery
      Witam wszystkich.
      W necie znaleźć nie mogę wiec zapytam was.
      Wygrzebałem taki pilot od helikoptera. Da się z niego cos zdobić? Czy takim mogę sterować np autem?
      Czego bym potrzebował by samodzielnie poskładać podstawowe klocki które "ruszą" z tym.
      Na początek niee chce nic skomplikowanego i drogiego.
      Na początek minimalny budżet i co się da chce zrobić samemu.

Mam dostęp do lasera, gietarek, spawarek itd wiec podwózkę samemu wykombinuje tylko co z elektroniki potrzebuje
      Proszę o link do tematów które powinienem ms początek przeczytać i ewentualnie jakiś "zestaw" który na początek powinien zagrać

• By Kicior
      Ostatnio poszukiwałem kogoś, kto wytnie mi kilka garbów styropianowych do nowych modeli.
      Miałem pewien problem z wyszukaniem miejsca, gdzie mógłbym je wyciąć i trafiłem do Marka Rokowskiego.

Dodam od razu, że:
      Nie piszę tego tematu, bo prosił mnie o to wycinający
      Nie dostanę żadnego dodatkowego rabatu
      Nie jestem powiązany rodzinnie ani w żaden inny sposób
      Nie mam też żadnych dodatkowych profitów z tego tytułu.

Piszę dlatego, że doceniam solidność i świetną rzemieślniczą pracę.

Garby przyszły.
      Pomierzyłem, sprawdziłem i z tej radości przyszło mi na myśl, że chociaż w ten sposób mogę kogoś docenić.
      Garby mają ścięcie pod kątem, żeby pasowały do półwręgi kabinki (stąd te taśmy z przodu)

Pewnie wielu z Was tnie takie na co dzień i nie ma w tym wielkiej technologii, niemniej ja po raz pierwszy zleciłem coś takiego i jestem mega zadowolony.

I fotka:

Pozdrawiam!
      Andrzej
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.