Skocz do zawartości

Virgos F3K


Czaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupiłem DLG "mieszańca" ze skrzydłami Virgos'a i kadłubem JJ Edge. Moje zapytanie dotyczy wklejania kołka. Niestety jest z drugiej strony jak miałem w poprzednim DLG Wjagra. I tu pytanie: Jak to zrobić DOBRZE. Rozumiem, że skrzydła są przygotowane dla lewo i prawo ręcznych, ale kto pyta, nie psuje ;)  Poniżej fotka zestawu:  

post-1697-0-90000400-1406752815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem u siebie tak- wyciąłem szparkę  tak żeby kołek ciasno wchodził, wywaliłem nożykiem rdzeń dookoła i zrobiłem wylewkę z żywicy z mikrobalonem. Na tej samej żywicy wkleiłem kołek. Po wyschnięciu nakleiłem jeszcze wzmocnienia z węgla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i szalałem, ale inni zaszaleli bardziej ;)

 

Marcinie, skrzydło kleił kolega Michał, a jego na forum nie ma. To skrzydło pochodzi z czasów, kiedy poszczególne płaty trochę się różniły  i wątpię, żeby ktoś pamiętał szczegóły konstrukcyjne Twojego egzemplarza.

Spod zielonego lakieru na końcówce prześwituje łatka węgla. Ze zdjęcia widać, że na prawym skrzydle, oryginalnie zakołkowanym jest. Czy jest też na lewym?

 

Jeśli nie, musisz zmatowić fragment końcówki skrzydła, ok 20...25mm w koło od miejsca, w którym wkleisz nowy kołek. Zmatowienie musi sięgać w kierunku natarcia skrzydła, aż za dźwigar. Następnie na zmatowione powierzchnie nalaminuj warstwę klasycznej tkaniny węglowej (układ włókien skośnie wzgl. rozpiętości) najlepiej 93g/m, jak nie masz może być i bardziej popularna 160. Przesycone, ułożone w miejscu łatki z tkaniny przykryj folią z siatki jednorazowej, włóż pomiędzy gąbki i przyciśnij solidnie płaskim ciężarkiem. Po dotwardzeniu żywicy, folia powinna łatwo odejść zostawiając równą powierzchnię.

W tak przygotowaną końcówkę możesz wklejać kołek już dowolną metodą. Czy wygrzebując ze środka trochę pianki i uzupełniając to klejem, czy bez wydłubywania, za to z solidnym promykiem z kleju na około kołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Termika? Pewnie! Zdarza się tu, że raz czy dwa na dwa tygodnie wiatr tu prawie cichnie na jakieś pół dnia. Wtedy termika jest piękna. Najlepiej nosi nad halą agregatów ;) 5 minut wylatałem tu już z trzeciego rzutu :)

Niestety ponad 300 dni w roku wieje tu 10m/s albo więcej i za dużo czasu na latanie nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.