Skocz do zawartości

Jak-17 EDF - plany


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 8 miesięcy temu...

He he. Jak wiesz już Agatka została oblatana w niedzielę. Lata poprawnie i jest szybka. Kolega filmował całość z drona i czekam aż udostępni mi film. Dlatego się nie chwalę, oblot bez filmu tk jakby nie miał miejsca. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No chyba czas się skończył dla Jaczka. Siedzę w domu to robię przegląd floty.

Okazuje się, że EDF strasznie hałasuje, chyba poszły mi łożyska. Wyciąłem EDF z kadłuba i się jeszcze okazało, że w dodatku silnik się odkręcił od turbinki.

Tak, że będę szukał jakiegoś EDF 70mm ale pod 3S, albo jak wyląduje w "Nadarzycach". Znać już po nim ciężką służbę bez podwozia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziura w kadłubie, jakby ktoś chciał zobaczyć, gdzie jest EDF.

Zrobiłem modernizację z tego co miałem pod ręką.

Jakiś stary wentylatorek pod 70mm, 10 łopatek, chyba z hobbyking. Do tego silnik Turnigy L2855-2300kv z HK pod 4S, to ten słabszy i z mniejszym kv

Okazuje sie, że na 3S zestaw ma całkiem dobre osiągi bo ok 820g ciągu przy 45A. Tak, że równoległe dwa pakiety 3S daja radę.

Zobaczymy jak będzie latać, bo samolot waży ok 1200g do lotu

 

 

 

20200413_183414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny setup pod 4S. Okazało się, że z pakietem 4S wyważa się tak samo. Pakiet trochę wystaje z kieszonki na baterię, ale trochę pianki i blokada gotowa. :)

 

20200422_102444.thumb.jpg.760fb27fac511c1a20d3c702c37716c3.jpg

 

 

Wygląda na to, że jaczek jeszcze ze mną zostanie.

 

Dla zobrazowania zmęczenia materiału.

20200422_102539.thumb.jpg.02bf2887603f1c9f91b1c2240c4fabac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.