Skocz do zawartości

TS-11 Iskra 1400mm balsa+video


Tomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia z pakietami wynika, że najbardziej optymalne prądy (zapewniające długi żywot pakietowi)  to 10-15C i to nie zależnie od deklarowanej wartości C na opakowaniu. Oczywiście wyższe C to mniejszy opór wewnętrzny pakietu, więc lepiej.

 

Wyższe prądy niż podałem to jak sam zauważyłeś nagrzewanie się pakietu jego puchnięcie i w sumie krótki żywot. 

 

Myślę, że do takiego modelu potrzebujesz już pakietów wyczynowych lub pakietów o większej pojemności - przez pojemność też można zwiększać bezpiecznie prąd na zasadzie 4000 mAh to 40-30A.  5000mAh to 50-75 A itd...

 

Lotnisko przygotowane jak należy, więc zapraszam , brawa  dla Gospodarza  :)  

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jaki dokładnie mam pakiet i wyszło , że to Zippy 3000/40c/6s

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9955

 

Dziś skończyłem pracę nad Iskrą.

Iskra dostała naklejki firmowe i numer "4".

Numer 4 bo pierwsza jest odrzutowa Piotra i Lucjana, druga z depronu  MZWBPiotrka, trzecia Pieti, a moja 4. :)

Żartowałem, po prostu miałem od 1 do 10 coś wybrać i padło na 4.

Strasznie mnie kusiło, żeby umakietowić moją Iskrę, ale z mocą jest bidnie i zostanie tak jak jest.

Trochę sobie pluje w brodę, że nie kupiłem turbiny 90. Trudno.

 

A tak teraz wygląda.

 

13177963_558719364290140_263729282862550

 

13164445_558719420956801_817099684391259

 

Już niedługo oblot. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot w Dęblinie ustaliliśmy na przyszły weekend o ile pogoda pozwoli.

Muszę jeszcze zamocować na stałe baterię i zaprogramować radio, bo dziś była próba kołowania i jeździłem na rewersie, strasznie głupie uczucie.

Za to wiem już że mocy wystarczy,nawet przy połowie gazu Iskra wyrywała się do startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wiem już że mocy wystarczy,nawet przy połowie gazu Iskra wyrywała się do startu.

To strategicznie istotna wiadomość, więc gdzie jest jakaś adekwatna emo, w rodzaju: :)  albo :D  albo :lol: .

 

;)

 

Wpuściłbyś postronnych obserwatorów w liczbie 1 (mam ok. 50km), czy chcesz oblatywać intymnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu czy ktoś jest przy oblocie czy jestem sam.

Ale to nie ja decyduje kto wejdzie na płytę lotniska, więc muszę najpierw się zapytać.

Napisz mi na PW numer telefonu do siebie to oddzwonię co i kiedy.

Tak więc zapraszam , jak tylko potwierdzę możliwość wejścia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot w sobotę nie wypali, ma lać cały dzień.

Może niedziela będzie łaskawsza.

Dziś jednak na wszelki wypadek przygotowałem Iskrę do oblotu.

Założyłem odbiornik, zrobiłem na rzepy mocowanie baterii, wyważyłem model, zaprogramowałem radio,rewersy,wychylenia itd.

Dodatkowo w ramach wyważenia wrzuciłem figurkę pilota.

No i na ogonie wkleiłem kawałek płaskownika węglowego , jakby przytarł dupką przy lądowaniu.

 

13177848_561322640696479_190245246837111

 

13240006_561323007363109_600035022480649

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na razie nie struga. Poza tym bez przesady. Nasze iskry to nie są makiety. NIECH TO DOTRZE W KOŃCU do widzów. Jeśli kogoś razi za mocne wyoblenie to nic na to nie poradzę. Moja Iskra, moje wyoblenie. Jeśli mi pasuje to jest ok. W geście solidarności, drogi Tomku, moją kabnę wyoblę jeszcze bardziej, a co?!>:)

 

Wysłane z mojego D2203 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś kiedy wystrugasz to wystrugasz. :)

 

Na razie będę latał z taką kabinką jak jest i jakoś mnie to nie martwi.

Dla mnie bardziej rzucają się moje wloty powietrza, o ile Pieti są jak w oryginale to moje nie mają z nimi nic wspólnego, są 1,5cm za krótkie, nie zwężają się ku przodowi i są zaokrąglone tylko z zewnątrz ,przy kadłubie są proste. Do tego nie ma na górze antenki (ale tą planuje dorobić) i nie ma na skrzydłach i sterach wysokości rurek. Tych nie zrobię bo strasznie to mi skomplikuje transport Iskry.

Ja nawet nie mam chowanego podwozia. :D

Chociaż akurat tego teraz żałuje , że nie zrobiłem.

Prawda jest taka, że od razu nie planowałem zrobić nawet pół makiety.To jest mój pierwszy EDF zaprojektowany przeze mnie i bardziej mi zależało na przetestowanie konstrukcji w locie. Jeśli się okaże , że model dobrze lata to będzie  można kupić puzzle i ktoś może zrobi model Iskry jako makietę.

Ja zrobiłem co było byłem w stanie zrobić w miarę krótkim terminie, aby model wyglądał dobrze i ładnie się prezentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei teraz  chyba bym już nie zrobił chowanego podwozia, jednak to prawie 200 gram więcej wyszło niż u ciebie. Ale zobaczymy........ może w poniedziałek cos podgonię. Jakby się udało Cię dogonić z robota, to może razem na oblot? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietia , oblot planuje jutro w Dęblinie. Ale jak skończysz swoja to nie widzę problemu na wspólne latanie.

Co do podwozia , coś za coś, na pewno musiał bym też zmienić turbinę na 90 i pewnie pakiet też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.