Skocz do zawartości

TS-11 Iskra 1400mm balsa+video


Tomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oblot planuje na lotnisku w Dęblinie czyli pas asfaltowy.

Jak się nie uda to w Radawcu na trawce, ale to ostateczność.

 

Radawiec szczerze odradzam - póki co trawa po pas - brak gospodarza.

Pytam o rodzaj nawierzchni, bo zastanawiam się czy mocy starczy na wyrwanie modelu z trawy. Pas asfaltowy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,jak nie myślisz co mówisz to nie mów co myślisz. Takie jest stare chińskie przysłowie. Ten gospodarz , ktorego ponoć brak, chciałby Cię poinformować, że właśnie za dni parę będą wykonywane prace jak wertykulacja, dosianie trawy po zeszłorocznej suszy i koszenie. Bez sensu byłoby zatem wydawanie wcześniej pieniędzy na koszenie zwłaszcza, że trawa podrosła trochę w zeszłym tygodniu wraz z ociepleniem aury.Poza tym trzeba poczekać na podeschnięcie gruntu aby mógł na trawę wyjechać agregat i nie rozjeździć przy okazji lotniska. Poza tym trzeba było załatwić na to kasę bo jakoś nikt nie chce dołożyć się do tych kosztów Także pomimo osobistych kłopotów i braku czasu z tym związanych, ten gospodarz, dzięki pomocy kilku kolegów jak Marek, Wojtek czy Grzegorz, na których można zawsze liczyć, ten gospodarz jednak jest. Jeśli uważasz,że tak nie jest, to proszę bardzo, zajmij sie sam.

 

Tomasz, jeśli zdążymy przed ooblotem to przybywaj. Nie słuchaj podszeptów wrogich reakcjonistów......

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oblot to ja bm jednak skorzystał z gładkiego pasa asfaltowego. Przy rozbiegu po trawie część mocy ucieknie Ci na pokonywanie nierówności co w najlepszym przypadku poskutkuje wydłużonym rozbiegiem a w najgorszym nie pozwoli osiągnąć prędkości startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oblot to ja bm jednak skorzystał z gładkiego pasa asfaltowego. Przy rozbiegu po trawie część mocy ucieknie Ci na pokonywanie nierówności co w najlepszym przypadku poskutkuje wydłużonym rozbiegiem a w najgorszym nie pozwoli osiągnąć prędkości startu.

 

To własnie miałem na myśli, zwracając uwagę na rodzaj lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot raczej w Dęblinie właśnie ze względu na asfaltowy pas.

Awaryjnie jeśli mnie nie wpuszczą na lotnisko to pojadę do Radawca.

 

W sobotę mamy w Puławach wystawę modeli rc, więc na szybko muszę zrobić jakąś kabinkę.

Wymyśliłem sobie , że ze styroduru zrobię kopyto zalaminuje tkaninę i pomaluję na niebiesko i czerwono.

A w między czasie będę strugał właściwe kopyto do tłoczenia folii na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niebieskie szyby do mnie nie przemawiają.

Poszperałem po modelarni i znalazłem uszkodzone wytłoczki od Łosia.

Sporo było kombinowania jak z nich zrobić kabinę Iskry ,ale ostatecznie wyszła całkiem przyzwoita kabinka.

W dodatku z przezroczystymi szybami:)

Co prawda nie jest to co bym chciał na Iskrze widzieć i na pewno wystrugam kopyto pod tłoczenie kabinki, ale na sobotni pokaz modeli i oblot w zupełności wystarczy.

Czekam jeszcze na wydruk naklejek i model można uznać za skończony.

 

13118980_556911657804244_598223850888745

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

07 maja w sobotę mamy wystawę modeli rc dla ludu.

Kopyta i tłoczenia nie dał bym zrobić, tym bardziej, że muszę jeszcze podłubać 3-4 dni przy ekstrze.

Ludzie lotnictwa od razu zauważą błąd , ale zwyczajni ludzie w życiu tego nie zauważą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota Piotrze. :)

 

Ja dziś miałem odebrać naklejki, ale pracownia reklamy nawaliła, będą jutro.

Zrobiłem test baterii,na pełnym gazie starcza dokładnie na 3 minuty.

Na 80% 4,50 minuty.

Trochę mało, krótko. 200g więcej waży pakiet 5000(mój to 3000). Trzeba będzie się w takowy zaopatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietia nie pali się z kabinką.

Będzie kiedy będzie.

Jak będziesz już malował swoją Iskrę, to daj znać podeślę Ci naklejki.

Mogę i ja Ci ją pomalować.

 

Wojtek nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAA.

Nie skumałem. :D

 

Przy okazji regiel ciepły, a bateria gorąca. Mam wrażenie , że mimo że jest 40 C napisane, czyli teoretycznie może oddać 120 A, to nie daje rady.

No i przewody do wymiany , też dobrze ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.