Skocz do zawartości

ROCKSTAR i STIG z MULTIPLEX-a , 4 odsłony, od podszewki do drugiego lotu


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, żartowałem. Co prawda sam nie mam już dyskietek, ale wiem jak je zastąpić :)

 

Natomiast co do zasady, to wydaje mi się lekkim przegięciem konieczność naprawy nowego modelu i zastanawiam się, czy rzeczywiście problem tkwi w niecierpliwości kolegów, czy MPX schodzi na psy. Pojawiły się dwie nowości, Heron i Rockstar i przy obydwu na różnych forach można znaleźć sporo nie do końca pozytywnych komentarzy. Cenę mają podbitą w kosmos, podczas gdy jakość nie idzie za ceną - przynajmniej taki jest wydźwięk czytanych przeze mnie postów. 

Mam nadzieję, że to choroby wieku dziecięcego tych modeli a nie stała tendencja, bo zawsze MPX kojarzyłem z bardzo dobrą jakością w grupie piankowych modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasów z PET-a nie robiłem ale na pewno jest sztywniejszy od zawiasu z dyskietki. Materiał z jakiego jest wykonana dyskietka jest naprawdę mocny. Najpierw wklejam zawiasy w lotkę (stery) a następnie w skrzydło (statecznik). Szczelinę wykonuję nożykiem (skalpelem) poszerzam szczelinę igłą, wsuwam zawias i wpuszczam dwie krople średniego CA z obu stron zawiasu. Wierzcie mi, warto takie zawiasy wykonać.

MPX wykonując zawiasy z Elaporu obniża koszty produkcji i niejeden z kolegów przekonał się że nie wytrzymują długiej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.