Skocz do zawartości

Krzycho

Rekomendowane odpowiedzi

Bajlety kupione więc lotnisko tym bardziej, że jadę jako osoba podporządkowana wraz ze znajomą i jej rodziną. Nawet nie patrzyłem w jakich miejscach warto przebywać na lotnisku, gdzie najwięcej atrakcji, gdzie widoki dobre ... może dadzą mapkę przed wejściem jak na Air Race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie pamiętam o której byłem poprzednim razem, udało mi się zaparkować dość blisko, za to wtedy gdy zwalił się su-27, wpadłem w jakiś koszmarny korek, wyjechałem na koniec Radomia na jakiś parking i gdy wreszcie dotarłem na lotnisko to impreza została odwołana. A dużo wcześniej gdy impreza raczkowała, nie było tłumów i prawie zawsze parkowałem w jednej z bocznych uliczek koło ronda.

Rozumiem Krzysiek, że jesteś, będzie szansa pogadać, czy jesteś zaangażowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam dedykowane parkingi i autobusy. Wytestowałem taki sposób w Poznaniu, a teraz byłem na pakingu P4. Autobusy maja pierwszeństwo, policja kieruje ruchem.


Ja również widziałem jedna osobę na parkingu P4 po pokazie, ale jak spojrzałem drugi raz, to gdzies wsiąkła, więc może siebie widzielismy Michale. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wyonacyłem nikogo od "nas" ;) . A jak Wasze wrażenia?

Moim zdaniem było fajnie. Byłem od ok. 12.00.

Kolejny rok dobrze zorganizowane wejścia, bez zatorów. Ujęć wody nie widziałem, ale też nie szukałem.

 

Belgijski F, Rafale, Eurofighter (po piątkowej awarii sterowania i awaryjnym lądowaniu), Tricolori podobały mi się najbardziej.

Trochę zdjęć z wczoraj.

(jak zwykle, kliknięcie powiększa)

Weszliśmy akurat na defiladę :) - Polskie "F-y"

post-11729-0-91795600-1440323232_thumb.jpg

Słynny Zeus

post-11729-0-12393400-1440323248_thumb.jpg

post-11729-0-45407500-1440323253_thumb.jpg

Patrulla Aspa

post-11729-0-25194400-1440323264_thumb.jpg

post-11729-0-59402400-1440323268_thumb.jpg

Tricolori, no i ten komentarz...

post-11729-0-00473200-1440323277_thumb.jpg

post-11729-0-41973100-1440323286_thumb.jpg

post-11729-0-71354700-1440323292_thumb.jpg

Rafał

post-11729-0-25639000-1440323298_thumb.jpg

F z Belgii

post-11729-0-79759700-1440323303_thumb.jpg

post-11729-0-93112300-1440323309_thumb.jpg

Trochę wybuchów i flar po F-16 i SU-22

post-11729-0-21135200-1440323315_thumb.jpg

No i patriotycznie, w kwiatach ;)

post-11729-0-15690500-1440323319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, było super. Przekleję moją wypowiedź z forum lotnictwa.

 

 

Byłem pierwszy raz w Radomiu, więc generalnie jestem mega zadowolony.
Organizacyjnie pierwsza klasa, zaparkowałem na parkingu P4 o koło 9:00 i dojechałem autobusem. Ruch był kierowany przez Policję tak, ze autobusy miały pierwszeństwo. Poza tym, że jechaliśmy jak sardynki, co było raczej wesołe niż smutne uważam ten sposób dostawania się na lotnisko za najwygodniejszy.
Kas biletowych od groma, przejście przez bramki szybkie i bezbolesne, ale miałem tylko wodę 0,5 i trochę prowiantu. Mała torebka fotograficzna, głównie z aparatem, akumulatorami i kartami pamięci.
Statykę obszedłem spokojnym krokiem i przed 12:00 zająłem miejsce przy barierce.
Nie obyło się od małej spinki u jednego pana, który przyszedł z kolegami o 8:00 i zajął miejsce na krzesełku składanym wraz z kolegami, ale suma sumarum doszliśmy do porozumienia zadowalającego obie strony. Przysunęli się bliżej a my stanęliśmy za nimi.

No i pokazy. Pokazy odbyły się jak w grafiku, poza paroma zamiankami w kolejności, ale ok. Ciągle coś się działo w powietrzu, jeszcze ekipa nie zdążyła wylądować a już ktoś kołował po drodze startowej. Wszystko sprawnie, prawie jak na taśmie w fabryce icon_smile.gif
Dla mnie najlepsi byli włosi i ten ich szalony solista. W pewnym momencie doszliśmy z kumplem do wniosku, że albo pije za dużo kawy, albo od urodzenia taki nerwowy, bo tyle go było wszędzie. Komentarz wspaniały i humorystyczny i konkretny, co będzie, kiedy i w którą stronę patrzeć.
Ja konkretnie pojechałem na Su i ich bombardowanie lotniska, gdybyśmy nie zauważyli sami wcześniej nalotu to guzik bym nagrał. Aparat mam kiepskie, ale firmy są dla mnie ok.
Poza tym solówki palników, czuć moc, Eurofigter, Rafaell dały czadu. Nasz Adrian też oczywiście, ale tej świecy co zrobił prosto w słońce to nie widziałem bo się popłakałem. O wiele lepsze światło było po południu, fajne nastrojowe. Przelot pary Su wspaniały o tej porze. Low pass na końcu sam miód na moje oczy icon_smile.gif
Nasze Orliki zrobiły wspaniały pokaz, komentarz pierwsza klasa, chciałbym, zeby iskry tez miały taki komentarz, niestety panowie gadali o pierdołach czasem tylko wzmiankując, o a teraz mieliśmy piękne rozejście. Sorry, ale widziałem pokaz Turkish Stars w Poznaniu i tam spoterzy byli zachwyceni bo wyglądało tak jakby to komentator prowadził grupę i na jego komendy coś się działo na niebie.
Tu trzeba by w Iskrach troszkę dopracować ten temat.
Pokaz 2xMi-24 w sumie mnie rozczarował, widziałem ich w Michałkowie i tam pokaz niby ten sam, ale mocy w nim było ze dwa razy więcej. Tłumaczę sobie tak, że w Radomiu pokaz był dalej od widza i było tu wielu dowódców, więc nie mogli poszaleć, bo gdyby zrobili hi speed low pas w odległości 20-30m od płotka to by się wszyscy posikali, a tak było w Michałkowie.
Taki pomysł mam aby grafiki w obu dniach odwrócić w kolejności. Gdybym był w Radomiu na dwa dni to poszedłbym na oba dni w intencji nagrywania filmów i nagrywając, czy robiąc zdjęcia po 15:00 miałbym wszystkich w dobrym świetle.

Podsumowując jestem zadowolony w każdym aspekcie dotyczącym Airshow Zawsze staram się widzieć pozytywy w każdej sytuacji, lotnictwo to moja pasja i na wiele rzeczy przymykam oko i wiele niewygód jestem w stanie znieść icon_wink.gif

A deszcz padał, dwa razy, raz słabiej a potem mocniej, no cóż, nie miałem parasola więc zmokłem, ale za pół godziny byłem suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście, że TVN'owski śmigłowiec się rozpieprzył podczas pokazów? Jednak zawsze coś się musi zdarzyć, jeszcze Hawker Hunter zabił 7 osób na Shoreham Air Show a co ciekawe pilot przeżył, na youtube jest film.

 

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/awaryjne-ladowanie-smiglowca-tvn-w-radomiu/kph0pj

 

uid_8e2659044c8d52f6678715923205872c1440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś fotograficzny potencjał hałd żwiru, gruzu i ziemi na Skaryszewskiej. Słonka brakło, ale było jklawo. Coś tam pewnie wrzucę.

 

P.S.

Robert, strzelam, że stałem jakieś 100m od Ciebie po lewej. :)

P.P.S.

Załodze Błękitnego nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś fotograficzny potencjał hałd żwiru, gruzu i ziemi na Skaryszewskiej.

 

na APS-C 150 mm bywało czasami za wąsko ;) jak się np JurkowiFajterowi zachciało zrobić krąg na dopalaczu nad nami. Miejsce na naprawdę niezłe foty (np można było spokojnie mieć na zdjęciu F-16 rzucający flarami na tle czarnych chmur po wybuchu z filmiku robertusa). Z drugiej strony, nie widać ani startów, ani lądowań, ani low  passów. Widać za to spadające kawałki flar na głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.