Skocz do zawartości

Krzycho

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia pierwsza: co to za bombki niby miały być? Te, niby zrzucane z Su. Jakiś napalm? Burzące? Kwestia druga: tak od razu sobie spadły w chwili przelotu nad "wybuchami" samolotu atakującego? Po trzecie: po linii i w równiutkich odstępach ? Czysta pirotechnika rodem z F/X i tyle, albo aż tyle. Ale nie byłem i na własne oko nie widziałem. Za to, nie powiem, widziałem kiedyś na jakimś filmiku "atak" napalmem /prawdziwym/ na jakimś poligonie. Zgroza w najczystszej postaci...

Wiadomo raczej że na pokazach nikt nie zezwoli na żadne bombki :) Aczkolwiek te ćwiczebne używane przez popularne Suki dużej siły ognia nie mają ;)

i kto to demo miałby latać ?

Podobno jest pilot w Krzesinach który to demo ćwiczy już drugi rok. I słyszałem to już na kilku pokazach od różnych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony gdzie i kiedy by to wcisnęli wszystko, nawet Ospreye mogłyby zostać na statyce (bo chyba nie było, nie widziałem) bo ostatnio latały w Polsce. Tamten latał a kolejny już kołował, tamten lądował to już za nim kolejny na pas i dalej kolejna grupa kołuje do startu ... nie wiem gdzie by wcisnęli więcej tychże rzeczy chyba, że zrobiliby co innego w sobotę a co innego w niedziele ( zachować większość planu ale zmienić parę pokazów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie dawało mi to spokoju, ale po analizie moich zdjęć i Twojego filmu już wiem: staliśmy od siebie ok. 1-1,5m, ja po Twojej lewej:)

 

A co do demo 16: też słyszałem, że pilot w Krzesinach ćwiczy. Inna sprawa, że dosyć to dziwne, że mają te "16" od 2-3lat (?) i wciąż nikt nie jest w stanie zrobić pokazu na pokazach;) A walczyć na nich są w stanie? Bo jak jedno chociaż w niewielkim stopniu przekłada się na drugie, to niezłą wizytówkę sobie wystawiliśmy jako armia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam po drugiej stronie, ale po wybuchach było u nas czuć ciepłą falę powietrza. :) Na skaryszewskiej to chyba brwi opalało ;)

 

I przy okazji Demo Belga, chyba zaskoczył wszsytkich tym, że rozmyslił się przy lądowaniu i zrobił jeszcze parę kółek. Naszego komentatora i ekipę Typhoona napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Bartkiem, szkoda że Hamerykanie się nie pojawiają. Przed laty gdy chcieli sprzedać F16, tak jak pisałem były i F16 i F15 i na ziemi A10.

Jeszcze jedna myśl mi się nasunęła. Szwajcarzy w tym roku zaprezentowali się jakoś zachowawczo, w poprzednich edycjach mam wrażenie, że latali zdecydowanie w bardziej ciasnych formacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardziej ciasno się chyba już nie da...

DSC_0614.JPG

(Zdjęcie z niedzieli)

 

Swoją drogą bardzo mi się  malowanie Szwajcarów podoba. Rewelacyjnie wyglądają w locie te tygryski:

DSC_0526.JPG

W porównaniu z nim wszystkie te tygrysy, Zeusy nieco odpustowo wyglądają - cuś a'la chusta rezerwisty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ujęcia. Na tle poprzednich ich pokazów, a widziałem już ich pewnie ze 3 razy, to mam wrażenie, że teraz latali równo, ale odległości pomiędzy samolotami były jakby większe. Jak będę miał chwilkę czasu pooglądam stare zdjęcia, by potwierdzić wrażenia.

CO oczywiście nie zmienia faktu, że jak już napisałem impreza fajna i prawie z pewnością pojawię się na kolejnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokaz paralotniowy z naszym mistrzem, Wojtkiem Bógdałem  sfilmowałeś ? .

Cześć Roman, wiesz co - na końcu był Mig 29 - myślałem, że to koniec pokazów - postanowiłem już pójść - była 20.30 i prawie ciemno - wychodząc z bramy zobaczyłem, że to nie koniec i z dali obserwowałem paralotniarzy ale nie wiedziałem, że tam był mistrz - gdybym wiedział to pewnie bym jeszcze wrócił i nakręcił a ... tak nie mam  i teraz żałuję - pozdrowionka serdeczne

Cześć Arturze. Wątek o Radomiu jest w Hyde parku.

Do moderatorów, może połączyć oba, o ile autorzy nie będą protestować.

Cześć Marcin, hmm - nie wiedziałem - dzięki za info - pozdrowionka  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.