Skocz do zawartości

PZL P-11c


Emhyrion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim filmie pod podanym niżej adresem w 33 sek jest pokaz zawracania o 360 stopni w prawie w miejscu prawdziwego samolotu turystycznego górnopłata bez używania skrętnego tylnego kółka  - na widzach zrobiło to wrażenie, były oklaski  :)

 

 

http://goo.gl/ipRv1m    #916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płozie czy kółku skrętnym można spokojnie lądować i startować, ale najlepiej pod wiatr. Kołowanie jest utrudnione - trzeba mocniej dmuchać śmigłem na SK. Natomiast prawdziwa zabawa zaczyna się wtedy gdy wieje  znaczący wiatr, który sam wie najlepiej gdzie model skierować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni obijałem się w kwestii budowy modelu. Dokładniej mówić - w kwestii modelu RC, bo  temat P11 nie umarł. Stwierdziłem, że trzeba troszkę odpocząć od wdychania pyłu z balsy i zmieniłem skalę. 

 

post-13206-0-10074800-1447840904_thumb.jpg

 

Powstał model PZL P11c, z zestawu Mirage Hobby, skala 1:48. Popełniłem kilka niedoróbek, ale biorąc pod uwagę, że od lat praktycznie nie kleiłem modeli plastikowych to i tak efekt końcowy mnie zadowala, zresztą, że wygląda lepiej niż na zdjęciach :)

 

post-13206-0-87761600-1447840904_thumb.jpg

 

Zależało mi na jednej rzeczy - pomalowaniu modelu w tej skali, by mieć punkt odniesienia przy wyborze farby na model 1:7. Z tym polskim khaki to lipa jest taka, że on w każdym świetle inaczej wygląda, inaczej w słońcu, inaczej w mieszkaniu, inaczej w cieniu. Ale ogólny osąd już sobie wyrobiłem, teraz szukam odpowiedniej farby i już mam pewność, że to nie będzie RAL6014 o którym myślałem wcześniej. Za ciemny. 

 

post-13206-0-48548200-1447840906_thumb.jpg

 

Można polemizować, czy model jest pomalowany właściwie, ale wyszedłem z założenia, że jeśli Pactra podaje dwa kolory Polisk Blue i Polish Khaki, w dodatku robi w wariancie ciemniejszym i jaśniejszym oba, to pewnie coś jest na rzeczy i kolor samolotu być może był zbliżony. Z wszystkich zdjęć jakie zrobiłem poniższe chyba najlepiej oddaje ten kolor:

 

post-13206-0-71382900-1447840905_thumb.jpg

 

Spód to mniejszy problem. WYstarczy wziąć jasną folię niebieską czy jasno szarą i pomalować farbą Tamiya Luftwaffe Blue. Jest niemal zbieżny z kolorem Pactry Polish Blue 1. 

 

post-13206-0-28475400-1447840907_thumb.jpg

 

To tyle. Pewnie jeszcze popełnię kilka modeli Mirage Hobby, jest Łoś, jest Karaś, RWD8, dwie wersje Lublina XIII, jest co robić a taki powrót do przeszłości bywa miły. Póki co wracam od jutra do szlifowania stateczników PZL P11c :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Ale tym bardziej nie mogę wziąć ciemnego lakieru czy zostawić gołej folii w kolorze Olive Drab, bo model będzie się wydawał jeszcze ciemniejszy. CO do porównania kolorów to i tak będę robił próbniki w tej samej wielkości, jeden kawałek folii już pomalowałem Pactrą, następne czekają na swoje farby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekała się...

 

post-13206-0-10949200-1447936770_thumb.jpg

 

Generalnie to oklejanie balsą jest fajne. Ale upiorne jest potem szlifowanie tego cholerstwa... Niemniej prace pomalutku się posunęły do przodu, na jutro planuję dokończenie statecznika - dziś balsa mi się skończyła i dalej nie podłubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby miało to jakiekolwiek znaczenie. Projekt w ogóle nie zakładał balsy tylko folię na goły szkielet. Tu jest balsa klejona na bardzo dużej powierzchni. Na to pójdzie folia. Nie ma szans, żeby w locie coś się złamało, a jak nim walnę o ziemię to stateczniki będą raczej najmniejszym ze zmartwień. ..

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda - przy większych powierzchniach ma to znaczenie. Tu, będę się upierał, że żadnego. Na jednym z poprzednich zdjęć widać jak duża jest powierzchnia klejenia a jak mało pustych miejsc. Balsa pełni funkcję wyłącznie ozdobną - jest gładka powierzchnia zamiast "kratownicy". Mógłbym mozaikę ułożyć i też by było dobrze

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał ciemniejszy kolor główny w obu modelach. Tez pomalowałaem Karasia Khaki I pactry i myślę, że lepszy były ten drugi, ciemniejszy.

Jesli chodzi o kolory to obie wersje sa poprawne. W tamtych czasach farba błyskawicznie płowiała i musiałbys miec dobrej jakości kolorowe zdjęcie aby wybrać z pewnością dobry odcień. A tego wiadomo nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.