Skocz do zawartości

grzesiuKamionki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej to w aparaturze wyjście na kanał 5 ustawić z przełączników, możesz też je jakoś zmiksować(nie wiem nie znam tej apki). Na początek pewnie wystarczy Ci 3 pozycyjny przełącznik.

Potem w MP ustawiasz tryby lotów we Flight Modes i włala, zmieniasz tryb z poziomu nadajnika.

 

Ja w swoim FS-i6 przerobiłem jeden z potencjometrów na 6 pozycyjny przełącznik (mogę zmieniać tryby lotu w 6 pozycjach).

 

Co do zworki to jakbyś poczytał trochę na stronie ArduCopter'a to wiedział byś wszystko o zasilaniu APM'a, o tej zworce, o dopuszczalnych napięciach zasilania itd.

Ja z góry sprawdzam zawsze informacje w kilku miejscach zanim coś uruchomię. Lepiej sprawdzić 2 razy niż coś sfajczyć.

Twój stary APM nie koniecznie jest upalony, może coś w nim źle skonfigurowałeś. Gdyby APM się upalił wtedy, to wogóle by nie ruszył, jeżeli MP reagował na wszytskie drążki w Radio Calibration i mogłeś się wnieść do góry, to raczej miałeś jakiś problem z ustawieniami, może jakiś zły tryb itd, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uzupełniając  co do ustawień aparatury:

 

Z instrukcji obługi:

Kanały od 5 – 8 można przypisać do dodatkowych manipulatorów, tabela 1, opcje 5 –9

Przypisanie poszczególnych kanałów do manipulatorów dokonuje się w menu:

MENU>FUNC SETTING>AUX-CH

Dostępne są opcje CH5 do CH8 odpowiadające kanałom od 5 do 8. Każdemu kanałowi możemy przypisać jeden z

manipulatorów tabela numer 1 opcje 5 do 8 oraz opcję NULL – brak przypisania manipulatora

Przypisujesz jeden z przełączników do kanału 5 (najlepiej trójpozycyjny)

i potem w Mission Planerze ustawiasz odpowiednie tryby pod wartości jakie się podświetlają po przełączeniu przełącznika.

Niepodświetlone proponuję ustawić na AltHold (dzięki temu w przypadku jakichś zakłóceń kopter nie pierdyknie o glebę :) )

Ale może gdzieś pofrunąć, można też dać Stabilize lub Land (to ostatnie po prostu wyląduje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zrobiłem całą konfigurację od nowa bo miałem problem z HDOP.
Ale pojawił się nowy problem. Quad nie startuje.

Po włączeniu uzbrajam silniki, kręcą się powoli (zawsze tak miałem). Przy próbie startu w Loiter lub Stabilize zwiększają się obroty do pewnego poziomu i tyle... quad nie startuje.

Wystartował jak włączyłem RTL (10m mam ustawioną wysokość lotu w RTL).

Macie jakieś pomysły? Kalibracja radia przeszła bez problemu, regiel też skonfigurowany. Podczas kalibracji przez apm gaz działa w pełnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.