Skocz do zawartości

Dron na 10 kg


Stas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt mało danych, aby koledze konkretnie pomóc. Mam znajomego który za odpowiednie pieniądze złoży taki model. Problem w tym że aby to sensownie i bezpiecznie latało wypadałoby zbudować na porządnych podzespołach bo upadek takiego modelu może być 1 razowy. Jeśli model ma trochę polatać z obciążeniem 10 kg plus jego masa własna, która tęż nie bezie mała to musi mieć kilkadziesiąt kg udźwigu. Kwoty o jakich rozmawiamy idą w dziesiątki tysięcy zł. Jak na razie nie ma podanej żadnej specyfikacji ani nawet maksymalnej kwoty jaką można na to przeznaczyć. Zdarzały się już tematy pt: chce model o udźwigu 5kg za 1000zł czyli absolutnie nie możliwe. Więc pytamy o jakich pieniądzach mowa ; ] Jakie ma spełniać wymagania. Ma latać 5 minut czy 20? Trzeba opisać coś bliżej. Można wszystko tylko kwestia środków. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

300-tu gramowy model może się urwać z kontroli i wylecieć na ruchliwą drogę przed przednią szybę, gdzie kierowca w panice odbija kierownicą na przeciwny pas i wpada na czołówkę .. Inny może wpaść w pole suchego żyta i uszkodzony pakiet zrobi niezły pożar niszcząc plony jak i zabijając żyjące tam stworzenia ... itd.

 

Z góry coś zakładasz, nie biorąc pod uwagę tego, czego Kolega jeszcze nie napisał. Jedyne co widziśz to masa modelu.

 

EDIT:

 

Zobacz lepiej co robią Pogromcy Mitów ;) Czy nam tego nie wolno przy zachowaniu odpowiednich warunków bezpieczeństwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tego jeszcze nie wiemy. Chętnie poczekam aż kolega który założył temat się wypowie. Jakie ma doświadczenie w budowie i lataniu wielowirnikowcami i do czego ma posłużyć ów sprzęt ? Założyłem to po prostu dlatego, że takie pytania na dzień dobry zazwyczaj zadają osoby, które nie mają o modelarstwie pojęcia. I później kończy się to tak jak na setkach filmów z Phantomami na YT, gdzie zieloni piloci rozwalają mydelniczkę na kimś lub na czymś. I wyobraź sobie teraz, że ta mydelniczka waży 20kg ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadą jest minimalizacja nieuniknionego zagrożenia : mały bzyk - pokaleczy, duży dron - może być masakra, gdy nieświadomy marzyciel poleci na ludzi. W japońskiej

instrukcji od niedużego Kyosho od tego zagadnienia zaczynała się książeczka...

Kolega Stas napisał ponadto coś, z czego wynika, że jest w temacie nowicjuszem.

Oraz jeszcze coś : do rybołówstwa i myślistwa. Czyli do zabijania zwierząt dla rozrywki.

No, żżeszsz... Nie wiem, jak Wy, ale ja do tego ręki nie przyłożę... :angry:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stas, napisałeś wyraźnie "rybołówstwa i myślistwa" , a teraz to gdzieś zniknęło... To Ty usunąłeś, czy ja jestem niedowidzący i z amnezją?

Taką maszyną wszystkie zwierzątka wypłoszysz, zawału dostaną albo porozbijają sobie pyszczki w panicznej ucieczce.

To już lepiej noś im pokarm pieszo, to może zaprzyjaźnisz się z łosiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stas, napisałeś wyraźnie "rybołówstwa i myślistwa" , a teraz to gdzieś zniknęło... To Ty usunąłeś, czy ja jestem niedowidzący i z amnezją?

Taką maszyną wszystkie zwierzątka wypłoszysz, zawału dostaną albo porozbijają sobie pyszczki w panicznej ucieczce.

To już lepiej noś im pokarm pieszo, to może zaprzyjaźnisz się z łosiem :)

Ja chcem odpowiedz pomozecie mnie czy nie a nie moralnych popisow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym pomóc na forum hobbystycznym, praktycznie nikt tu nie ma doświadczenia w budowie takich krążowników, proponuję abyś zwrócił się z tym do wyspecjalizowanej firmy, chyba że ktoś z kolegów podniesie rękawicę, ale przy tym budżecie nie będzie lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.