Skocz do zawartości

Samolociki S1 i S2


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ????

A już miałem w reku w sklepie drona,którego chciałem sobie kupić ???? ale nagle pomyślałem soboe o swoich samolocikach i zrezygnowałem z kupna ????

A tak szkoda było 80 zł na byle jaką zabawkę wielkości konserwy tuńczyka w kawałkach w oleju roślinnym. Maleństwo co waży 18g w porównaniu z moimi ????

No tak! Dziś znalazłem chwile na modernizację S2 po sezonie 2017 kiedy to na zimę zrzucił skrzydło i czekam na nowe!

Teraz S2 będzie miał zainstalowane skrzydło, które od dawna czekało na strychu... to skrzydło wyposażone w chowane podwozie a samo one jest wykonane z 5' wzniosem. Jak ktoś pamięta wcześniej było proste.

To na tyle i do robotki ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

nie licząc tego wynalazku co na zdjeciu to S1 to będzie już 31 sztuka

S2 ma po tym ślizgaczu silnik :P

Miałem różne modele, z balsy ze sklejki i aluminium. Jedne latały lepiej drugie gorzej

Większość to własne konstrukcje oczywiście.

Znalazłem taką moją wizytówkę, która przedstawia pierwszy rok mojego modelarstwa rc :P

Dziś jest drugi rok :D . A jaki duży krok zrobiłem sami widzicie.

Sprawdziłem chyba wszystko wszystkie ustawienia a i tak za każdym razem jest inaczej.

Każdy nowy mnie zaskakuje

Nie ma się czym chwalić na tą chwilę ale może za rok zbuduję statek kosmiczny i wszyscy polecimy na wycieczkę na Marsa 

Ja jestem akurat w delegacji jak lecicie na Marsa , ale moze nastepnym razem  ?

W sumie to chyba jestem ZAWSZE w delegacji jak lecicie na Marsa  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co z pakietem jak napięcie spadnie do 2V na cele? Dziś miałem taki przypadek ???? to już nie pierwszy raz! Ładowarka imax B6 mini nie podejmuje się do naładowania bo wyskakuje komunikat z nieprawidłowym ustawieniem napięcia (w ustawieniach 2s 7.4V). Mam jeszcze zwykłą ładowarkę za 30zł ta ładuje.

Po naładowaniu S1 dziś znowu ładnie latał.

Pakiecik 550mAh power GTs 45C 7.4V zdarzało się, że S1 wyssał z niego 2.8v na cele ale dziś podłączyłem go do nadajnika i jak zmierzyłem buzerem to na jednej celi było jakieś 2.2V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pakiet ma różne napięcia cel, to szykuj się na jego wymianę.

Różnice będą się tylko pogłębiać.

Imax nie chce ładować takich pakietów, bo wg niego są już uszkodzone.

Ładowarce za 30 zł wszystko jedno, bo ładuje stałym prądem i tak naprawdę niszczy pakiety, jeżeli pojawiają się różnice w wydajności cel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Hej.

Dziś udało się zastosować nową technologię do mojego samolociku ?

Pomysł sprzed kilku lat, ale pierwszy prototyp, w którym zastosowałem spadochron został rozbity na drzewie jeszcze przed drugą sekundą lotu...?

Z powodu trudnych warunków, brak londowisk, pamiętacie jak wylądował w kapuście...oba skrzydła obłamane. Brak wysokich traw, a ładowanie na ziemi to duże ryzyko, albo się uda albo coś się złamie. Spadochron to dobre rozwiązanie dla tego modelu ?

Szkoda że nie ma filmiku, fajnie cała sytuacja wyglądała ?

Ładuje się akumulator, a chwilę drugi lot.

IMG_20210418_175011.jpg

IMG_20210418_175017.jpg

IMG_20210418_175035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zbjanik napisał:

Michał- ale film jednak by się przydał!

Ta... może następnym razem bo w drugim locie dziś niestety nie udało się... spadochron zaplątał się w ogon i ... próbowałem ratować sytuację bo dość wysoko był model i spadochron nie chciał się otworzyć, tak stawiał opór aż nad ziemią włączyłem silnik aby polecieć do góry ale opór był za duży i nie dało się lecieć ani kontrolować lotu przez zaplątany spadochron ?

Na szczęście szybko naprawię ułamany kawałek skrzydła.

Lepsze może byłoby rozwiązanie jak spadochron by był wypuszczamy od spodu...

Następnym razem będę nagrywać

 

 

 

IMG_20210418_183557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w 90% udana próba ze spadochronem, mało brakowało a pogubiłbym się i rozbił modelik, mały, szybki zwinny a ja nie mam wytrenowanego refleksu , no i z daleka nie widać w którą stronę się pochyla na tle chmur i pod słońce. Trzeba latać bliżej i wolniej ... w tym roku to trzeci lot , więc jeszcze ze dwadzieścia i nabiorę wprawy?

Wrzucam mały, krótki filmik tylko dla zainteresowanych z forum.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób wersję z odłączanym spadochronem za pomocą serwa 5 gramowego i popychacza zaczepionego o metalowe kółeczko, do którego jest przywiązany spadochron. Testy wykonuj na większej wysokości i w razie czego wyczepiaj spadochron i próbuj kontynuować lot. Nie wiem, czy ta koncepcja ma szansę powodzenia, przyszła mi na szybko do głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, samolocik napisał:

Może zrób wersję z odłączanym spadochronem za pomocą serwa 5 gramowego i popychacza zaczepionego o metalowe kółeczko do którego jest przywiązany spadochron. Próby rób na większej wysokości i w razie czego wyczepiaj spadochron i próbuj kontynuować lot. Nie wiem, czy ta koncepcja ma szansę powodzenia, przyszła mi na szybko do głowy.

 

Ale tu nie o to chodzi, żeby dalej kontynuować lot tylko o to aby go bezpiecznie zakończyć... Wylądować w takich warunkach i nie uszkodzić (połamać model) lub złamać śmigło, urwać oś ślinika bardzo łatwo, a wysokich traw brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doklądnie to mam na myśli, ale na początek trzeba dojść do punktu, w którym spadochron zawsze otwiera się w prawidłowy sposób i opisane zabezpieczenie jest tylko ułatwieniem w dojściu do takiego stanu a umożliwia teoretycznie zabezpieczenie do pewnego stopnia modelu przed spadnieciem w nierozłożonym w pełni spadochronem.

 

Generalnie poruszasz ciekawy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mayster8405 napisał:

A jaka metodę wyrzucania spadochronu obrałeś, czy na zasadzie odblokowania klapki serwem i swobodnego wypadnięcia spadochronu czy też jakiś " wypychacz" zastosowaleś / sprężyna/:huh:

aaaaaaaa... a mam opracowany patent ? musiałbym pokazać na krótkim filmiku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po weekendzie model trafia na hangar... będzie mała modernizacja ?

Po udanym i widowiskowym locie w sobotę wieczorem ( muszę pozyskać film od kolegi, nagrywał całe wydarzenie dnia ), to w niedzielę polatałem sobie na spokojnie, ale znowu zaplątał mi się spadochron w ogon. Była walka o odzyskanie przewagi nad złem, ale mimo pętli i innych ewolucji za nic na świecie nie chciał się odczepić, więc model czekała tylko twarda gleba! Całe szczęście nic strasznego się nie stało, dojdzie tylko kolejna blizna i znaki intensywnego używania modelu w ciężkich warunkach... ha ha

Dlatego teraz zrobię tak aby spadochron był wypuszczany od spodu, co wyeliminuje ten problem, tylko nie bardzo mam możliwość schowania spadochronu do modelu, ze względu na rozwiązania konstrukcyjne. Za dużo ingerencji w model i przeróbek, wiec będzie jakaś dodatkowa bomba albo coś w rodzaju podwieszonego do kadłuba, aby tam umieścić spadochron.

Ogólnie to jestem trochę zniechęcony do modeli o rozpiętości 800mm, są małe , szybkie wrażliwe na wiatr, łatwo się pogubić na tle nieba, chwila nieuwagi  i mam kłopoty z odzyskaniem orientacji, a latanie nisko i powoli nie wchodzi w grę bo wystarczy lekki podmuch wiatru i gleba zaliczona. Czekać pół roku na całkowicie bezwietrzna pogodę bez sensu... Dlatego powoli przechodzę na roz. 1200mm, lub modele ultralekkie 100g o ile będzie możliwość latania na podwórku o wym. 40x40m. Zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.