Skocz do zawartości

ENYA fanclub


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
1 godzinę temu, krzysiek 1 napisał:

Panowie potrzebuję głowicy do ENYA 90 4 C czy jest możliwość gdzieś kupienia wraz z wałkiem trzymającym zawory 

 

Glowice to ma Wloch od ktorego kupowalem juz kilkukrotnie inne rzeczy. 

 

2E01 - ENYA 90-4C e 120-4C - Testa del cilindro - codice 904C01 | eBay

 

Powalcz lepiej o caly silnik, moze byc duzo taniej, a bedziesz mial jeszcze inne czesci.

 

Enya 90-4C Modello motore | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 5.06.2023 o 23:06, japim napisał:

Wszyscy maja Enye. Mam i ja :) R120. 

 

To już druga Enya. Mam tez zwykłą 120. Nówkę nigdy nie paloną. Tylko przykręconą do modelu.

 

 

 

"eRka" 120, moja ulubiona Enya!

 

Nabylem  dzisiaj nowa 40 open rocker. Cena dosyc wysoka (zbilem z 255 na 230 EUR), ale to jedna z najciezszych do zdobycia z serii "czterosuwy". Nie zaszkodzi miec druga na polce. Najlepsze jest to, ze on ma tez nowa 90 i chce za nia 320 EUR 😂😂😂.

Akurat 90 sa najtansze i jest ich pelno na przeroznych aukcjach i Ebayach.

Kilka dni temu nabylem tez 53, ale ze sprzeglem smiglowcowym 😬 

Facet ma wszystkie oryginalne czesci do "odbudowy" plus kupe fajnych nowych rezerwowych (w cenie). 115 EUR

 

ebfbaaaf-46c6-4ae1-add6-b7616a1d6c39.jpg

67846b2e-ff45-45a4-9c86-34b5a6b87e55.jpg

ea1db13b-371e-4b6a-bdc3-8f6c1ca5f44d.jpg

3863497d-8a67-4846-8a98-c70300c8a16d.jpg

5f349f0c-18bb-40a4-b7cc-c9f844c53365.jpg

a4547af0-4d20-4042-837f-bd3b85233788.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az wstyd sie przyznac, ale ja WIELKI fan silnikow ENYA, latam albo elektrycznie, albo z OSem 65V😂

Jakos Enye n, albo nie pasuja pod "dekiel" , albo mam zamontowane w modelach ktorymi od lat NIE latam. No i teraz najgorsze; w moim "pezyszlosciowym" projekcie, mam zamiar wstawic SAITO 220 , ktorego kiedys hupilem za jakies smieszna pieniadze. Tyle ze w nim, nawet Enya 155 moze byc za slaba. Teraz kupilem Carbon Cuba( Horizon Hobby) i model na ktory polowalem od dawna , czyli Thunder Tiger "Rare Bear". Udalo mi sie wciagnac nowy, za 165 EUR (aukcja w Szwecji) . Nie sprawdzalem, ale moze tam wejdzie 120R lub 155 (to jest oryginalnie na .90 dwusuwa). Moze sie jednak skonczy elektrycznie 😂 Tyle ze, gdybym robil elektryka, to skonczy jako latajaca rakieta, a on ma latac szybko, ale "realnie", wiec chyba jednak spalina 😉

 

 

 

 

547877797_ab4fc819-95b8-4689-aad0-ddfd9f6b8587.jpg

 

 

 

 

No i walcze i kolejna (dwunasta ?) ENYe 120R :

Enya R 120-4c modellmotor flygplan | Köp på Tradera (614303467)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no przy ENYA 155 to RCV slabiutki. Zreszta zanim go zaczne, to pewnie bedzie z osmiu nowych producentow czterotaktow 😂

Musze sprawdzis srednice, Moze tak sie jakas gwiazda Saito zmiesci? 

No i miesci sie ! 

Saito FA 120 R3 ma 168 mm srednicy, a jest tam ( w srodku ) 180-185 i sie nawet rozszerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jarek996 napisał:

Nie, no przy ENYA 155 to RCV slabiutki. Zreszta zanim go zaczne, to pewnie bedzie z osmiu nowych producentow czterotaktow 😂

Musze sprawdzis srednice, Moze tak sie jakas gwiazda Saito zmiesci? 

No i miesci sie ! 

Saito FA 120 R3 ma 168 mm srednicy, a jest tam ( w srodku ) 180-185 i sie nawet rozszerza.

Może i słaby ale za to możesz fajne wielkie 4 łopatowe śmigło walnąć i sprawność będzie większa, poza tym "podobno" jest mniej narażony na przegrzanie z powodu kiepskich warunków w obudowie. Jak kiedyś byłem na mistrzostwach świata modeli zdalnie sterowanych w Częstochowie widziałem o ile pamiętam Huricana z całkowicie zabudowanym Laserem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zrobiony jak samochód na sprzedaż w PL. Śruby głowicy są "czarniejsze" od tych mocujących korpus z przodkiem - chyba nowe. Mocowanie śmigła też chyba przeszło przez piaskarkę. Oto PL: https://www.olx.pl/d/oferta/silnik-spalinowy-do-samolotow-rc-fa-180-b-CID4042-IDUn3tZ.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może  ten silnik przeszedł przez piaskarkę, lub przez szkiełkowanie .  Ale być może karter zbyt długo leżał w w agresywnej chemii... co daje podobny efekt...

Ale akurat śrubki  ja osobiście wymieniam na nowe za każdym razem, kiedy motorek jest rozbierany na części, a zwłaszcza stary motorek...

Tak, czy inaczej ja bym tego silniczka nie nabył

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.