Skocz do zawartości

Po prostu Toxic !


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po przymiarkach stwierdziłem iż "fabryczna" wręga nie pasuje  ;)  .Dorobiłem swoją z tekstolitu,wycinając piłką włosową potem dotoczona na wymiar ostateczny na tokarce .

Wstępnie spasowana wręga do  kadłuba wraz z dopasowanym kołpakiem czeka na wklejenie :)

 

2016-05-26-1568.jpg

 

2016-05-26-1570.jpg

 

2016-05-26-1569.jpg

 

2016-05-26-1571.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ,to dopiero przede mną :),sam jestem ciekaw co ten silnik pokaże aczkolwiek jak pisałem jestem mocno ograniczony regulatorem a na daną chwilę chciałbym go wykorzystać.

Mam wattmeter i będę tak dobierał łopatki i pakiet aby zmieścić się w max 100A, na wykorzystanie silnika w 100% przyjdzie czas .

Być może jutro wkleję wręgę,w sobotę ,niedzielę odpalę maszynę ;) .

Natomiast niebawem będziemy wiedzieć co i jak  bo Marcin O . zakłada do swojego Toxa ten sam silnik i ostro testujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spory postęp w pracach :) ,praktycznie model na ukończeniu w 90 % .

Wręga wklejona ,jednak zrobiłem kolejną :) ,również z tekstolitu jednak ciut szersza 4 mm ,na szerokość kołnierza przekładni i odpowiednio stoczona do stożka siadła idealnie z odpowiednim kątem, została wklejona na żywicę z mikro balonem.

Waga modelu wyszła całkiem przyzwoita ,model wyważył się na 103  :P  bez problemu -mogę wyważenie zmieniać w szerokim zakresie przesuwając pakiet .

Odpaliłem silnik i lekki szok :D .Nie odważyłem się w mieszkaniu dać cały gaz....

Jutro ostateczne testy śmigłowo-pakietowe.

 

2016-05-27-1572.jpg

 

2016-05-27-1574.jpg

 

2016-05-27-1573.jpg

 

2016-05-27-1575.jpg

 

2016-05-27-1576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Boguś :) .

 

Model praktycznie ukończony :D .

Po pomiarach wattmeterem okazało się iż nie jest tak żle z tymi amperami .Przy śmigle 15x8 (zalecanym w instrukcji silnika) oraz 16x8 max.wskazanie to ok. 80 A :) ,tak więc mój regulator z powodzeniem powinien dać radę.

Oczywiście proszę nie rechotać z "hamowni" balkonowej ;) ,trochę dziwnie patrzyli przechodzący o 7:30 ludzie...

Największy problem miałem z  pewnym umiejscowieniem/zamocowaniem pakietu .Wklejone grube twarde pianki i blokowanie go powinny pakiet utrzymać na miejscu.

Ustawione wychylenia,środek na 103 mm ,śmigło na początek 15x8 i ......dziś oblot :D (o ile na lotnisku wszystko będzie ok.)

 

Kilka fotek z ostatnich prac

 

2016-05-28-1578.jpg

 

2016-05-28-1580.jpg

 

2016-05-28-1581.jpg

 

2016-05-28-1582.jpg

 

2016-05-28-1583.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,już po oblocie...

Wyszedł średnio,nawet niespecjalnie,są straty :rolleyes: .

Model wykonał 3 loty w warunkach średnich,z nadchodzącą burzą w tle.

Na razie lata,wymaga pewnych ustawień co nastąpi przy następnych lotach.Ogólnie wrażenie znakomite,wznoszenie,silnik,łopatki 16x8 ok .Regulator daje radę .

Podczas 3-go lotu model podczas przyziemiania zahaczył skrzydłem o trawę i zrobił cyrkla w wyniku czego kadłub w przedniej części uległ delikatnemu popękaniu ,nie wiem czy to przyzwyczajenia z Virusa czy sierota ze mnie no ale się stało.

W zasadzie kadłub już się naprawia,a nowy będzie :) .

Filmik z bodaj 2 -go lotu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,już po oblocie...

Wyszedł średnio,nawet niespecjalnie,są straty :rolleyes: .

Model wykonał 3 loty w warunkach średnich,z nadchodzącą burzą w tle.

Na razie lata,wymaga pewnych ustawień co nastąpi przy następnych lotach.Ogólnie wrażenie znakomite,wznoszenie,silnik,łopatki 16x8 ok .Regulator daje radę .

Podczas 3-go lotu model podczas przyziemiania zahaczył skrzydłem o trawę i zrobił cyrkla w wyniku czego kadłub w przedniej części uległ delikatnemu popękaniu ,nie wiem czy to przyzwyczajenia z Virusa czy sierota ze mnie no ale się stało.

W zasadzie kadłub już się naprawia,a nowy będzie :) .

Filmik z bodaj 2 -go lotu .

 

Mam do toxika  3 bagnety z BALASTEM...1 szt samoróbka  oblatany ok... :lol: jakby CUŚ..poratuję  . 2 szt nieuzywane...Latać - latać...pogoda na jutro bajka mam wschód  ./ POLICE/ do 8m/sek . Przy takim cyrklu powinien paść bagnet, ratując  kadłub lub skrzydła tak  Leszek  mądrze, przemyslanie   zastosował w respekcie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,dzięki za chęć pomocy  :)  ale oprócz "poszczypań" na kadłubie w części silnikowej nic innego się nie stało,cała reszta fabryczna ,bagnet również.

We wtorek odbieram kadłub i rozpoczynamy zabawę od nowa :D .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,dzięki za chęć pomocy  :)  ale oprócz "poszczypań" na kadłubie w części silnikowej nic innego się nie stało,cała reszta fabryczna ,bagnet również.

We wtorek odbieram kadłub i rozpoczynamy zabawę od nowa 

Napraw  kadłub  i  lataj-  nabierz  wprawy  i  potem  zamontuj nowy  nie szkoda kasy.?  Jak nie potrafisz  naprawić  przeslij  wykonam gratis.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub naprawia nasz lotniskowy kolega od laminatów a gość robi to profesjonalnie :) więc sam babrać się nie będę ;) .

 

Generalnie to mój pierwszy taki nieudany oblot ,pech że trafiło na Toxa :angry: .

W sumie nie wyglądało to jakoś poważnie,zwykłe lądowanie w wysokiej trawie z cyrklem.

Ogólnie jestem zaskoczony że kadłub oberwał .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję oblotu Toxic-a. Nie przejmuj się kadłubem, takie wypadki czasami się zdarzają.

 

 

A ja zamiast kończyć RESPECT-a zająłem się spalinowym Piper-em, którego też dziś oblatałem. A to nie koniec dzisiejszych oblotów, Kacper oblatał Extra 260 w benzynie. Małe przygody i my mieliśmy, lecz obyło się bez strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek za bardzo się nie przejmuję, chociaż to mieszane uczucie po pierwszym pobycie na lotnisku naprawiać model ;) .Będzie dobrze..

Jakaś  zaplątana fota z składania modelu

 

IMG_0710.JPG

 

i film z pierwszego startu ;)

 

 

http://pfmrc.eu/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=97443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.