Skocz do zawartości

Po prostu Toxic !


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z planem, model odebrany z "serwisu" ;) ,uzbrojony  i gotowy do lotu.

W zasadzie jakby nie wspomnieć o blamażu przy oblocie  :rolleyes:  to raczej nikt nie nie zorientował by się że kadłub był naprawiany...

Nasz lotniskowy kolega ma fach w ręku i naprawdę naprawił pęknięcia w artystyczny sposób.

Mam nadzieję że na spokojnie,bez publiki,bez ciśnienia ,bez obracania się za siebie czy burza jest tuż tuż,bez zerkania czy regulator poszedł z dymem  ;)  oblatam jutro/pojutrze model i z uśmiechem wrócę do domciu.

 

Fotki napraw

 

2016-06-01-1587.jpg

 

2016-06-01-1588.jpg

 

2016-06-01-1586.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że na spokojnie,bez publiki,bez ciśnienia ,bez obracania się za siebie czy burza jest tuż tuż,bez zerkania czy regulator poszedł z dymem  ;)  oblatam jutro/pojutrze model i z uśmiechem wrócę do domciu.

 

I tego ci życzę. Tak bez publiki i ciśnienia jest najlepiej, wówczas wszystko wychodzi. A po wlataniu się w model publika już nie będzie przeszkodą.

A naprawa perfekcyjna pogratulować koledze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że w miejscach napraw będzie matowa powierzchnia ,mocne ślady ingerencji w kadłub a tu miłe rozczarowanie -struktura,lśniąca powierzchnia ,nie jest tak źle :D !  Na fotkach może widać ślady napraw ale  w spojrzeniu na cały kadłub gubi się to i w zasadzie dla kogoś mało dociekliwego jest to prawie niewidoczne.

 

Wiem jedno po tych trzech lotach ... to model zdecydowanie inny w "prowadzeniu" jak Virus... (bez ujmy dla Virusa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Opinii silnika? - nie znajdziesz drugiego takiego małego z taką małą wagą co daje takie osiągi :P na śmigle 15x10 przekroczysz 100A mi logi pokazały 146A

No i cóż...jak wyszło z praktyki u mnie pomiary wykazały zupełnie coś innego.

Marcin chyba masz coś nie teges z tym loggerem ....chyba że to kwestia Twoich łopatek RF

Założyłem łopatki Areonaut 16x10 i wg wattmetera prąd to 75 A i to by się sprawdziło bo mam regulator 90 A i przeżył ;) .

Owszem, był on mocno ciepły po 3 (potem następnych 3) wyciągach ale nic nie odcinał,będę latał dalej na takiej konfiguracji choć w planie docelowo jak pisałem regulator ok.120A

Foto że faktycznie taki rozmiar śmigła

 

2016-06-04-1595.jpg

 

 

Ogólnie dziś wróciłem mocno zadowolony z lotniska, polatałem nareszcie Toxikiem i szybciej ,wolniej ,termicznie i powoli się z nim oswajam :D .Zaskakuje mnie niechęć do lądowania tego modelu,dziwna reakcja BF z najpierw mocnym zadarciem potem prawidłowym podejściem do lądowania.

Przede mną jeszcze wiele lotów zanim model dopasuję do siebie."Fabryczne" nastawy wydają mi się zbyt restrykcyjne,model jest na nich mułowaty...Przyzwyczajenia z akrobatów na szybkie reakcje robią swoje.

Jutro ma coś wiać więc pierwsza wyprawa na zbocze :) , zobaczymy jak model lata na Ochodzicie :)

Nasz nadworny fotograf Boguś cyknął dziś kilka fotek i zamieści niebawem tu w temacie.

 

Edit.

Dodam iż po 6 wyciągach ,ciężko określić wysokość ale ok. 200 m z pakietu o pojemności 3000 wyssało 1700 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podłącze pod Rafała wątek. 

I tak kiedyś będzie się musiała koleżanka małżonka dowiedzieć, więc czym szybciej tym szybciej zacznie się do mnie znów odzywać. :D  

Wczoraj przywiozłem takiego.

 

20160604_133441.jpg

20160604_133402.jpg

 

Czy zdążę go uzbroić i oblatać do Żaru to nie wiem, ponieważ mam małe kłopoty zdrowotne i stałem się jednoręczny. Niestety wysiadła mi ta lepsza, precyzyjniejsza ręka.

Nie mniej będę prezentował swoje patenty i pomysły oraz podpatrzone u innych rozwiązania podczas uzbrajania modelu.

 

Co do wyposażenia to będzie tak:

Serwa bez rewelacji: 4xKST125 i 2xKST215

Silnik: Poly-Tec 600-33 m. Getr. 6,1:1

Łopatki: RF 16x16 ale wąskie. Nie chcę przekroczyć 100A a przy szerokich była by taka obawa.

Kołpak: Valdimira 38/6/0 z gumką

Zasilanie na razie: 3S SLS 2200mAh ( być może po testach przejdę na 4s)

Regulator: Castle EDGE Lite 100A

 

Co jeszcze. Nie przewiduję dodatkowego BEC do zasilania samej elektroniki. W Relaxie od 3 sezonów mam ten sam regulator i BEC z regulatora obsługuje z powodzeniem te same serwa, więc postanowiłem skopiować to rozwiązanie również w Toxicu.

Popychacze tylnego usterzenie będę robił na klasycznych bowndenach.

Co do wagi to jeszcze jej nie znam, ale z pewnością będzie minimum 110-130g cięższy od Rafała :)

Chciałbym nie przekroczyć 2600g, a że to ma być model do trochę szybszego latania a nie do termiki, więc szat nie będę darł jeśli wyjdzie trochę więcej.  :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym momencie pomyslalem ...

 

Jak to ? 'Shinto' w tym watku ?

 

 

Ale jak doczytalem to wszystko jasne :).

 

 

Fajne malowanie.

Moj Syn mowi, ze takie hipnotyzujace.

A ja dodam ... bedzie sie mozna zapomniec (w dobrym tego slowa znaczeniu) ;).

 

Gratuluje swietnych modeli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym momencie pomyslalem ...

 

Jak to ? 'Shinto' w tym watku ?

 

 

Ale jak doczytalem to wszystko jasne :).

 

 

Fajne malowanie.

Moj Syn mowi, ze takie hipnotyzujace.

A ja dodam ... bedzie sie mozna zapomniec (w dobrym tego slowa znaczeniu) ;).

 

Gratuluje swietnych modeli !

W początkowej koncepcji właśnie miał być Shinto ale padło na coś innego.

A że malowanie mi się spodobało, więc postanowiłem bezczelnie zerżnąć, ale żeby nie było już tak strasznie ordynarne zerżnięcie, więc spód jest zupełnie inny a góra też ociupinę się różni.

 

 

Konrad gratki ;) co do wagii to mój waży 2550 :) i daje radę :D a tak na phasorze idzie do góry ;)

 

https://youtu.be/UuCZYiiPZsw

Marcin macie naprawdę świetne silniki i jak widać na filmiku motorek daje radę.

Mam nadzieję, że z moim będzie podobnie. Przewaga phasora nad moim to 100g mniej. Cóż będzie trzeba zacząć lądowanie ciut wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej niż się spodziewałem.... ;)

Mezon Lite 120 A :D

Koncepcja zasilania została zmieniona.Korzystam z beca z regulatora który ma dwie ścieżki zasilania odbiornika, jedna od gazu, druga  (której nie wykorzystuję bo nie mam systemu Jeti) od telemetrii.

 

 

2016-06-04-1596.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.