Skocz do zawartości

Po prostu Toxic !


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli do wszystkiego dojdziesz, tylko pilnuj się, abyś nie wpadł w brawurę, bo wtedy zaorasz zbocze, szczególnie przy silniejszym wietrze. W sumie i tak to zrobisz, tylko lepiej później niż wcześniej ?

Zakręty staraj się robić płynne, nie szarpane wykorzystując w zakręcie siłę i kierunek wiatru.

 

Górka faktycznie niczego sobie z ładnym widokiem !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero! Sokółka to moje rodzinne miasteczko. Mieszkam tam teraz (tzn.głównie w  weekend'y i święta). Ale dalibóg nie wiem, gdzie lataliście. Dajcie koordynaty to może wylaszuję się na pilota zboczowego. Może to jest blisko Zadworzan? Była tam kiedyś szkoła szybowcowa a ja z tej okazji napisałem artykuł : https://isokolka.eu/sokolka/32489-szkola-szybowcowa-sokolka-1934-1935-foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, stan_m napisał:

A to ci dopiero! Sokółka to moje rodzinne miasteczko. Mieszkam tam teraz (tzn.głównie w  weekend'y i święta). Ale dalibóg nie wiem, gdzie lataliście. Dajcie koordynaty to może wylaszuję się na pilota zboczowego. Może to jest blisko Zadworzan? Była tam kiedyś szkoła szybowcowa a ja z tej okazji napisałem artykuł : https://isokolka.eu/sokolka/32489-szkola-szybowcowa-sokolka-1934-1935-foto

 

Okolice Sokółki są dosyć ciekawe, bo mamy tam wiele kopalni. To sprawia, że na naszym płaskim terenie możemy też polatać jak koledzy z południa ;)

Górka jest w rejonie miejscowości Drahle-Karcze. Poniżej pinezka:

https://www.google.com/maps/place/53°22'43.7"N+23°34'09.1"E/@53.3788066,23.5681007,376m/data=!3m2!1e3!4b1!4m14!1m7!3m6!1s0x46e009837e37d38b:0xbafbe587213bf9cd!2zU29rw7PFgmth!3b1!8m2!3d53.4061597!4d23.5030235!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d53.3788048!4d23.5691946

Górka jest na zachodni lub południowo-zachodni wiatr. 

 

Mamy też fajną górkę w okolicy Łomży, ale na ten sam kierunek wiatru, z mniejszym przewyższeniem. Przedpole też ładne, ale Drahle biją ją na łeb. Kierunek też na południowy zachód.

https://www.google.com/maps/place/Nagórki+Paralotniowe/@53.2406403,22.03784,635m/data=!3m1!1e3!4m13!1m7!3m6!1s0x471e31d9285284b7:0xaeb001a9a811c7ab!2zTmFnw7Nya2k!3b1!8m2!3d53.2497726!4d22.0469838!3m4!1s0x471e31c37d53261f:0xec8561e93b744649!8m2!3d53.2406073!4d22.0401654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem te zbocze z miesiąc temu, aż dziw że nikt go nie znał, nawet lokalni paralotniarze. Jest to najwyższa i najlepsza górka do lotów w regionie Białystok I Akalica. Myślę że jak na Toxica to jedyna.

Czymś mniejszym można też na drugi kierunek polatać - na północny wiatr.

Foto z dnia kiedy ją wyczaiłem: 

1.thumb.jpg.7147eb4e1920e2e677061a8c47de7f15.jpg

 

Stanisław, jeszcze w okolicy masz tutaj: https://www.google.com/maps/@53.487904,23.4228205,344m/data=!3m1!1e3

nasyp na terenie kopali, równie wysoki ale okrągła podstawa, na północno wschodni wiatr. Może też się da polatać. Zdjęcie z góry:

2.thumb.jpg.190db0cba67d532a4c0fde5688bbc3d5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marek:D napisał:

Jurek nie wiem kto będzie się bardziej bał latać, jak jednocześnie będziemy śmigać :D

Sam kiedyś latałem na paralotni i samolociki czy koptery to największa zmora dla ciągacza sznurków :P

 

 

Największą zmorą jest ignorancja. My bardzo często latamy wśród paralotniarzy (22 w powietrzu i model) i nie mamy problemów. Wszyscy czują się bezpiecznie na zboczu.

Tylko jeden musi zrozumieć drugiego, my wymagamy tylko jednego. Krzycz kiedy startujesz. Jeżeli tego nie robią, to jest problem. 

Zdarzają się rodzynki którym się wydaje,że całe niebo jest dla nich, ale to przypadki incydentalne, a i reszta kolegów paralotniarzy szybko takim tłumaczy jak to powinno wyglądać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krzycz kiedy starujesz" - ta reguła powinna obowiązywać i modelarzy i paralotniarzy i innych tak samo jak "krzycz kiedy lądujesz". Jak byłem w https://www.tannenalm.at/modellflug/  to wszyscy krzyczeli przy starcie i lądowaniu i nikt mi tego nie musiał tłumaczyć. Widziałem, słyszałem to robiłem tak samo. Było też wydzielone pole do startów i lądowań. Nikt też nie latał nad głową i za plecami, chyba że kilkaset metrów wyżej. Dlatego można było wypocząć latając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie,

Uzbrajam powoli swojego toxica i utknąłem na popychaczach do V-ki. Użyć bowdenow, które były dołączone czy rurki węglowe 5/3? Niestety nie mam możliwości kupienia rurki fi4. 

Pozdrawiam

Edytowane przez mmodel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma dobry model to nie kupuje sie na siłe w sklepie na miejscu. Zamawia sie to co jest optymalne

Rurki fi5 są ciężkie i nie jest to optimum. W miarę idealne są fi4. Bowdeny też są super, jednak tylko do czasu aż uszkodzi sie kadłub :D Czyli nie dla mnie

Kiedyś kupowaliśmy rurki 4x2 w Decathlonie, były wytrzymałe wystarczająco. Jednak jak je zważyłem to ... przestałem je używać. Teraz w modelach tego typu używam 4x2,5 ale najfajniejsze są4x3 ...  jednakowoż są ciężkie do dostania. Choć dla chcącego.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że pracuje we Włoszech i zamawianie rurek przez internet mija się z celem( poczta tutaj działa jak w Afryce, nie tylko zresztą poczta...) Dziewczyna jest teraz w Polsce, a u mnie w mieście jest tylko modelmaking, który ma w sprzedaży rurki 5/3. Dlatego albo bowden albo ta właśnie rurka. Toxic już czeka na oblot od ponad roku więc już chyba najwyższa pora na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mmodel napisał:

Problem jest taki, że pracuje we Włoszech i zamawianie rurek przez internet mija się z celem( poczta tutaj działa jak w Afryce, nie tylko zresztą poczta...) Dziewczyna jest teraz w Polsce, a u mnie w mieście jest tylko modelmaking, który ma w sprzedaży rurki 5/3. Dlatego albo bowden albo ta właśnie rurka. Toxic już czeka na oblot od ponad roku więc już chyba najwyższa pora na to.

Właśnie byłem w sklepie i zanabyłem sobie rurki 4x3,po 10zł za sztukę,jeżeli dziewczyna będzie w Krakowie to może odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tobie firmę CARBON CENTER znajdujący się w Polsce.Posiadają szeroką ofertę artykułów węglowych .Polecam tobie rurki 4/2 akurat takowe posiadają w ofercie-są bardzo sztywne i lekkie, kupuję w tej firmie od wielu lat 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.