Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mikołaj trochę spóźniony ale dotarł ;) Jantar Magic od Wojtka odebrany. Wystarczyło ustawić i oblatać. Dziś miałem tylko kilkanaście minut aby polatać ale to wystarczyło żeby zeszło ciśnienie :D Nazwa modelu trafiona w punkt model lata magicznie ;) Teraz tylko czekać na słoneczne dni żeby jakąś termika ruszyła.d4faff45241962b9440d04c1dd4de899.jpg

 

Paweł,  ja tu widzę, że Wojtek Ci go na gwiazdkę wyszykował, a nie na mikołaja ;) Piękny sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no w sumie :) dziś już więcej polatałem i szukam cg. zacząłem od 108 skończyłem na 120 ale dalej coś nie teges mi się krąży. dodatkowo śmigło 14x7 do mojego zestawu to bida z nędzą 200m w 30sec na pełnym gazie :D musze zamówić 15x8.

ps.

Wasze Magiczne Jantary też są bezszelestne przy dużych prędkościach ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczny CoG jest chyba na 112 mm. Mnie się najlepiej lata z ok. 114-115 mm. Też latałem na 120-121 (maiden miałem na 119 mm) ale gdzieś między 112 a 116 bym szukał optymalnego.

 

Są bezszelestne i to bardzo dobrze bo dźwięk to nic innego jak energia zmarnowana na jego wytworzenie. Jak leci cicho to ta energia "zostaje" w modelu :-)

 

Jaką masz różnicowość bo to może być znaczące w krążeniu - mam niewielką na poziomie 80%  - w dół 80% tego co w górę czyli prawie bez różnicowości.


A tak z ciekawości zapytam ile Ci wyszła masa do lotu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę jakieś 1550g 1600g napęd to tenszok 1515 15t śmigło gm14x7 koplak również gm. Roznicowosc też mam malutką. Tyłek nie zamiatał to nie było sensu jej ustawić.

Co do śmigła to chętnie bym przetestował oba rozwiązania 15x8 i 14x10 na 7 calach prędkość też jakąś duża nie jest :D dużo ostatnio latałem f3b/f i to 5j to straszny dyliżans się zrobił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ukradkiem, to będzie chyba pierwsza impreza cykliczna we wszystkich dyscyplinach modelarskich z finałem u nas (w Polsce). Ale ja z północy, ja się nie znam, ja nic nie wiem i w ogóle...

 

No i w ostatniej chwili nas "wykolegowali" Riznery takie jedne.

No i pokozakowali .... :D

 

Wy układacie kalendarz, a my już na pierwsze zawody zarejestrowani jesteśmy. W 5min pula miejsc się skończyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę jakieś 1550g 1600g napęd to tenszok 1515 15t śmigło gm14x7 koplak również gm. Roznicowosc też mam malutką. Tyłek nie zamiatał to nie było sensu jej ustawić.

Co do śmigła to chętnie bym przetestował oba rozwiązania 15x8 i 14x10 na 7 calach prędkość też jakąś duża nie jest :D dużo ostatnio latałem f3b/f i to 5j to straszny dyliżans się zrobił :D

Mam w  jantarze 1850g z takim silnikiem, kołpakiem CFK freudenthalera ( chyba inny rozstaw łopatek niż u Ciebie) ,  regulatorem castla talon 60 i pakiecie SLS 1800mAh 65 C - śmigło GM 16x8. 

Na 16x8 wychodziło średnie wznoszenie 11m/s przy tej wadze.

15x10 też zapewne da radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pokozakowali .... :D

 

Wy układacie kalendarz, a my już na pierwsze zawody zarejestrowani jesteśmy. W 5min pula miejsc się skończyła :)

ooooooo... trolla odwiesili.... jak zwykle arogancki do bólu...

 

Wykolegowali nas w ciągu ostatnich 24 godzin. Już po decyzji, że finał jest u nas. Ale co szkodzi się powymądrzać, ugryźć i "pokazać klasę" - typowe dla trolli. fujjjjjjjjj...

 

 

 

 

 

Naprawdę sądzisz, że u nas jest inaczej? Na popularne imprezy zapisy kończą się z reguły w 1 min po rozpoczęciu zapisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pokozakowali .... :D

 

Wy układacie kalendarz, a my już na pierwsze zawody zarejestrowani jesteśmy. W 5min pula miejsc się skończyła :)

Ponieważ mocno skurczyła się ilość zawodów w okolicy to u nas podejżewam że prawdopodobnie może być w przyszłym sezonie podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę jakieś 1550g 1600g napęd to tenszok 1515 15t śmigło gm14x7 koplak również gm. Roznicowosc też mam malutką. Tyłek nie zamiatał to nie było sensu jej ustawić.

Co do śmigła to chętnie bym przetestował oba rozwiązania 15x8 i 14x10 na 7 calach prędkość też jakąś duża nie jest :D dużo ostatnio latałem f3b/f i to 5j to straszny dyliżans się zrobił :D

 

Z tym śmigłem to nie tak. To jest zawsze układ "kadłub-silnik-śruba" i nie można sobie tak "do woli" (bezkarnie) zamieniać śmigiełek. 14x10 i 16x8 generują inne obciążenia na silniku i niekoniecznie da się to zrobić bez ryzyka upalenia silnika. 

 

Model masz ciut powyżej "standard". Mój standard ma 1450-1470g bez balastu z możliwością dobalastowania ok. 450-500g. Ciężki (strong) Magik na "dzień dobry" ma 1800g z możliwością balastu ok. 600-700g. 

 

Standard ma silniczek dający wyjść na 200m w ok. 18-20 sec. Strong to uuuuuuuuuuuuu.... w 30s na 4s to 600m robi. :-)

i znowu dyskusja o nicznym. Jurek to portafi Was podpalić ;)

Troll jest troll a nie podpalacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę jaka będzie finalnie masa jak już zdecyduje na jakim cg latam. a co do śmigła to 15x8 jest akceptowalne do mojego silnika według rozpiski taki zestaw ma poniżej 500W. Zamówiłem 14x7 bo chciałem bezpiecznie i jest za bezpiecznie :D

No i mam jeden f5j i średnio zanosi się na więcej :D Ceny dla mojego portfela za już abstrakcyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu dyskusja o nicznym. Jurek to portafi Was podpalić ;)

Ja tylko chciałem wprowadzić element bajkowy, bo oni tacy poważni. No i dostałem niesamowitą minutą na rejestracje po głowie ;)

 

No i mam jeden f5j i średnio zanosi się na więcej :D Ceny dla mojego portfela za już abstrakcyjne...

Ale z jednym też można już coś powalczyć. Szczególnie z takim fajnym. Szkoda żeby sie kurzył. Każde zawody to dobra droga. Nawet jeśli są krótsze niż się planowało :D Jak będę miał czas i poprawie elektrykę w swoim staruszku, to dalej będę ich denerwował swoim jestestwem na zawodach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.