Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek! Doskonale wiesz dlaczego i doskonale wiesz czemu Ty i nikt inny nawet nie próbuje. 

 

Po ostatnich zawodach WC i Eurotour usłyszałem, że tak gównianych (użyto innego słowa bardziej niecenzuralnego) to jeszcze w Polsce nie było. No to wolę WC i Eurotour. W tym roku mamy aż dwa ET u nas. Pewnie znowu będą ch......owe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To tylko urażona duma. Robimy to dla siebie czy dla NICH. Swego czasu musiałem się spić i odbyć rozmowę z wierchuszką KM - szef Kubit. Usłyszałem :"wasza kategoria (F3J) jest do dupy i nie puścimy was na mistrzostwa Świata do Francji bo narobicie nam wstydu. Nieważne że pojedziecie za swoje,  będzie wstyd. "Pojechaliśmy z b. niewielkim dofinansowaniem (startowe). Zrobiliśmy swoje bez oglądania się na to co o nas mówili i jak nas widzieli. Wyniki nie były zachwycające. Ale to było nasze latanie nasza pasja.

Ps. Chyba się wtedy sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja prosze od ponad roku o wykaz sędziów w F5J i nie pisz mi prosze że F3J to to samo - dobrze wiesz że nie. Tak robiłeś MP i Wielki Dzięki  Ci za to. I dobrze wiesz ile to roboty i że samemu jest najzwyczajniej ciężko, i z tego powodu fantazja czasami organizatora poniesie. Są jeszcze całe sprawy formalne - brak sędziów, terminy, umowy z AP (na MP, przy których umowy na kredyt w frankach to naprawdę bardzo uczciwe umowy) itd...., a na taki ET czy PŚ - wnioseczek, 70 euro i wszystko, termin jak Ci pasuje a nie że teraz to Juniorzy a wtedy to coś, a może jakaś wyjątkowo korzystna umowa, a sędzia klasy Mistrzowskiej i inne pierdy. Na PŚ często sędziują dziewczyny które widzą model klasy F5J 15 minut przed zawodami pierwszy raz w życiu i się da, i wszystkim pasuje, i protestów nie ma. A zdarzają się PŚ gdzie zawodnicy muszą mieć swojego pomocnika do pomiaru czasu i też jest dobrze

Szanownie panujacy w AP wyznaczyli datę 9. XII.2019 dla kalendarza, no to Przewodniczący Komisji Modelarskiej (akurat aktualnie z nadania a nie z wyboru, bo tak a co) z powodu zatrważającej ilości zgłoszeń chętnych do organizacji PP i MP (może za sprawą wyjątkowo sprawnie działającego Pana Asystenta Trenera Kadry Narodowej z pełnym przyzwoleniem i akceptacją Pana Trenera Kadry Narodowej)  wpisali puste miejsca - żeby "Te “dziwne” pozycje, to celowo zarezerwowane puste miejsca, ponieważ zakładamy, że znajdą się organizatorzy." aby później wszystko było zgodnie z przepisami. A że ktoś sobie w danym terminie opłaci start w Euroturze a termin np MP podamy 2 tygodnie przed zawodami - no przecież masz wybór. 

Przy ET lub PŚ Komisja Modelarska i AP ma zdecydowanie mniej do powiedzenia, a kopać się z koniem to ja lubię jak mam na to akurat ochotę a nie jak muszę. 

Dobrze wiesz Wojtku że to zdecydowanie głębszy temat. Za innych się nie wypowiadam, ale ja nie zamierzam pracować na zwyczajnych nygusów, którzy np. jak napiszą regulamin  to nie da się go jednoznacznie zinterpretować i potrzeba wykładni zarządu AP, ale co tam poklepmy się poi plecach i jest ok., albo zdecydowany numer 1 "Macie żreć co wam każe, jak wam każę i kiedy wam każe"  to do mnie przemawia ( w oryginale były jeszcze słowa na k). Podziwiam osoby jak np. Czaro którym chce się w tym bagnie organizować tyle imprez. Czyno np robi swoje imprezy - też wielki szacun. Może po prostu ludzie idą tam gdzie ich nie okłamują, odpowiadają w jakimś racjonalnym terminie, podpowiedzą, doradzą. A nie kopa w dupę dadzą, a jak coś się uda to powiedzą że gówniane - bo to nie ich i bez ich zgody zrobione

W naszym całym modelarstwie lotniczym które podlega pod Aeroklub Polski brakuje jednej podstawowej sprawy - transparentności!!! wszystkiego, przepisów, terminów, rozdziału kasy publicznej (przecież w 100% pieniądze które dzieli KM to kasa publiczna), sędziów

A zapomniałem Wesołych Świąt!!!!

PS to wszystko wina Wieśka bo mi takie głupie sms pisze, jak ja zarobiony jestem i tylko mnie denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Wesołych Świat! ?

 

A teraz odpowiedź:

   F5J nie istniało jak musieliśmy sobie radzić z podobnymi problemami w F3J. Jedno z drugiego się narodziło. Nie uważaj czegoś za pewnik, jeżeli nie znasz historii i ewolucji klas sportowych. Przyszedłeś na gotowe i teraz uważasz, że F5J to pępek świata. Pieniądze, terminy, brak czasu, brak chęci to jak sobie wyobrażacie sobie zostanie Asystentem od miłościwi nam panującej F5J. Już na przebiegach boli głowa od walenia w MUR?

   Jesteś idealistą. To b. dobrze i zarazem źle, bo nie potrafisz zrozumieć i rozmawiać z ludźmi po przeciwnej stronie twojej barykady. To bardziej politycy niż podobni do Ciebie idealiści.  Okopaliście się jak dwie wrogie armie. Ty bombardujesz ich słusznymi pismami a oni odrzucają je z powrotem i rozdają prztyczki w nos. Nie potraficie się porozumieć tak jak głuchoniemy ze ślepcem. Każdy swoje a drugi nic nie pojmuje, bo nie słyszy/widzi.

   Transparentność rzecz ze wszech miar b. potrzebna większość zna jej definicje, ale ideał nie istnieje. To tak jak z postrzeganiem białego i czarnego. Oprócz nich widzę odcienie szarości a Ty prawdopodobnie tylko dwa kolory. Ja mogę pracować nad tym, aby szarość była jak najbielsza.  A tak drugiej strony na to patrząc może pora wymienić negocjatorów. Obecni się zapętlili i niczego nie zbudują. Trzeba czekać na kogoś młodszego bez tych obciążeń, które nawarstwiły się pomiędzy wami a resztą aeroklubu. I pewnie poczekamy kilka lat a na razie będzie trwała ta śmieszna wojenka.

   Jeżeli nie masz wykazu Sędziów to bierzesz telefon, nurkujesz w internecie i szukasz. Jestem sędzią klasy mistrzowskiej. Oczywiście stwierdziłeś, że nie mam takich uprawnień po wnikliwym obejrzeniu mojej książeczki sportowej. Jednego tylko nie wziąłeś pod uwagę, że to stary druk i nie było w niej miejsca na wpis. Uprawnienia posiadam od 2010 r., kiedy Sędzia Prowadzący I klasy sędziował wszystko oprócz S i klas subiektywnych. Przepisy się zmieniły i teraz niejako z automatu jestem sędzią klasy mistrzowskiej F1, F3, F5. Raz nadanych uprawnień nie utracisz na chyba, że niczego nie sędziujesz przez 2 lata albo nie odświeżysz uprawnień na kursie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje... tak wiem, może tylko wydaje ale... Jeśli kilku potencjalnych organizatorów nie kwapi się do organizacji MP czy PP to musi być jakaś konkretna przyczyna. Pytanie co jest źle albo kto jest ten "zły". Pytanie czy mylą się wszyscy co mogliby a nie chcą czy może sam system jest do d...  Za system odpowiadają ci u góry (chyba). System powstał gdy w każdym większym mieście modelarni było po kilkanaście. Czasy się nieco zmieniły, w mieście wielkości Szczecina modelarni nie ma wcale a najbliżej nas modelarnia jest w Stargardzie "ciągnięta" przez jednego człowieka z pasją. Nie wiem czy w całym województwie jest jeszcze jakaś inna. System zdaje się tego nie zauważać. System jest zdziwiony, że nikt nie chce. System se stworzył 40 lat temu przepisy systemowe wycelowane głównie na utrzymanie władzy tegoż sytemu. Czasy się zmieniły, system tego nie zauważa, system jest zdziwiony. Najpewniej ewolucja wyeliminuje system całkowicie jeśli system nie dokona radykalnych zmian u siebie a na to, czyli na zmiany, się nie zanosi - na upadek systemu jak najbardziej. Z bodajże coś około 60 pracowników etatowych systemu zostało chyba dwóch. Wyciągnięto jakieś wnioski? 

 

Wesołych i spokojnych Świąt wszystkim ???

 

PS. Zabraliśmy się za organizację PP w ubiegłych dwóch latach trochę nie wiedząc co nas czeka. Teraz wiemy. Odpowiedź wszyscy znają - wystarczy zajrzeć w kalendarz imprez AP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym klasom sie jeszcze udaje. A przepisy właściwie takie same... Dziwne rzeczy tu wypisujecie.

Dla mnie jedyny problem to miejsce gdzie można latać - a do termików trzeba trochę więcej przestrzeni. Reszta to chęci organizatorów. Jak nie ma chęci to nie ma zawodów.

Z drugiej strony - zawody zagraniczne są zawsze dużo bardziej wymagające i selektywne. I ja bardziej takowe lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ powołano się na mnie, jako przykład, chciałbym sprostować pewne nieprawdy :)

Po pierwsze ja nie organizuje żadnych imprez. Za tym stoi rzesza ludzi, działających lokalnie, ale nie ja! Ja ewentualnie im trochę pomagam kibicując, ewentualnie dając "dobrą radę". To wszystko bazuje tylko i wyłącznie na dobrej woli i pozytywnym zakręceniu ludzi, którzy chcą robić coś dobrego dla innych. Raz jedni robią imprezę u siebie i wszyscy do nich zjeżdżają, drugi raz inni rewanżują się, robiąc kolejną imprezę u siebie. I mam nadzieję, że właśnie robi się z tego efekt kuli śniegowej. Im nas będzie więcej, im więcej będzie imprez i fajniejsza atmosfera między nami, tym więcej chętnych dołączy do naszej społeczności. Ale mam na myśli grupę lokalną, w obrębie kraju, bo nikt przecież nie będzie jechał zagranicę, żeby spróbować zawodów. Musi być seria imprez rozsianych po kraju, żeby każdy niewielkim kosztem, w spokojnej, skromnej atmosferze mógł spróbować i  się oswoić. Na większe i droższe imprezy z międzynarodowym towarzystwem niech każdy dojrzewa w swoim tempie.

Po drugie nie ma żadnego bagna. Nie powinno nas to kompletnie obchodzić. My chcemy latać? My chcemy realizować się i rozwijać? Integrować się i rosnąć w siłę? To róbmy to, a maruderzy niech zostaną z tyłu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadacie, że nIe będzie w Polsce zawodów.... , a terminarzu AP jedne zawody są już zapisane. Pozostałe terminy,  .... chyba jednak nie będzie.

W Europie będą napewno. Już chyba nawet można się zapisywać https://f5j-hu.webnode.hu/  (Korona Cup, 4-5KWI'2020) - ktoś się wybiera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie uważam że F5J to pępek świata, nie uważam również że F3J to pępek świata. Uważam iż każda klasa jest tak samo ważna. Na jakie gotowe przyszliśmy??? To że zorganizowałeś MP w F5J (niezgodnie z zasadami organizacji imprez modelarskich – MP mogą być organizowane jak w rok MP są co najmniej 3 imprezy ogólnopolskie http://komisjamodelarskaap.pl/wp-content/uploads/2017/01/2018_Zasady-organizacji-zawod%C3%B3w_Rev1.pdf – punkt 7)

Tak jestem idealistą, romantykiem i realistą jednocześnie – czy to dobrze czy źle, nie wiem taki jestem.

W lekkiej atletyce w takim kraju co nazywa się USA są takie zasady kwalifikacji na MŚ czy olimpiadę – są eliminacje krajowe jedne zawody, zwycięzca jedzie na MŚ lub IO, bez znaczenia jest tu fakt że ktoś inny wygrał wszystkie mitingi przed i po tych kwalifikacja, jak zajął 2 miejsce nie jedzie. Tam są zdecydowanie większe pieniądze, presja, naciski niż w jakimś tam modelarskie w Polsce i się daje!!! Czy to znaczy że tak ma być u nas – nie, czy to najlepszy system pewnie nie. To po prostu przykład że da się idea wcielić w życie w bardzo czystej postaci.

Wymiana negocjatorów powiadasz. No ja nie upieram się że to ja mam walczyć o te zmiany, ba z wielką chęcią zajmę się tym co sprawia mi największa frajdę – lataniem modelami. Masz jakiś chętnych do tego zadania??? Ty też niewiele w tej kwestii zmieniłeś. Nazywając moje zapytania do KM , czy też pisma podpisane przez 17 zawodników negocjacjami dopuszczasz się sporej nadinterpretacji. Śmieszna wojenka – rozumiem że zdanie wyrobiłeś sobie po wnikliwej analizie korespondencji jaką wymieniłem z KM, ATKN, TKN, biurem AP, czy może jak ostatnio po relacji jednej strony? Wiesiu bardzo trafnie a jednocześnie z dystansem i poczuciem humoru to ujął. System zdaje się nie zauważać że aktywował funkcję autozagłady.

Może czas na wyjęcie artylerii do rozmów z drugą stroną – niestety artyleria razi w zdecydowanie mniej precyzyjna sposób iż precyzyjne uderzenia. Byłeś świadkiem słów o Żarciu – uważasz że z takimi ludźmi da się negocjować, racjonalnie rozmawiać, że to politycy. Ja uważąme żę to bardziej trzoda któa dorwała się do koryta i nie chce się oderwać od niego

Ja nigdy nie pisałem i nie twierdziłem  że nie jesteś Sędziom Klasy Mistrzowskiej. Ja pisałem i twierdziłem i dalej tak twierdzę że nie jesteś sędzią klasy mistrzowskiej w F5J. Ba twierdzę że nie ma żadnego takiego sędziego w Polsce jak na razie

Wojtku już raz udowodniłem Ci (przed MP w Wrocławiu w 2018) że nie koniecznie znasz regulamin F5J (kwestia co jak zawodnik przelata czas startowy o 15s, 30s), teraz też mógłbym to pociągnąć przez kilka postów aż ktoś ( w tedy Wiesław) nie wytrzyma i wstawi regulamin.

Jakie 2 lata, jakie kursy??? Uprawnienie jak piszesz posiadasz od 2010. Obecny  Regulamin w sprawie warunków i trybu przyznawania i pozbawiania licencji sędziego sportowego Aeroklubu Polskiego – polskiego związku sportowego i FAI w modelarstwie lotniczym i kosmicznym pochodzi z 2007 – powinieneś go znać jako sędzia klasy Mistrzowskiej. Co w nim jest? A no w punkcie 20 napisano .” Jeśli przerwa w czynnej pracy sędziego była dłuższa niż 5 lat, uprawnienia wygasają”- skąd zatem te 2 lata, skąd odświeżenie uprawnień na kursie???? Jest jakiś inny regulamin??? Ten co ja cytuje jest na BIP AP tu link http://bip.aeroklub-polski.pl/files/2014/01/Regulamin-licencji-s%C3%84%E2%84%A2dziego-w-modelarstwie-lotn.pdf

 Jak wynika z dat od 2007 regulamin się nie zmienił. Skąd zatem taka interpretacja „ że niejako z automatu” jesteś sędziom takiej a nie innych klas??? Może ustalenia na nieformalnym spotkaniu z wierchuszką i legendarne poklepanie po pleckach???? A co z klasą F9, też jesteś jej sędzią??? To nie jest klasa subiektywna, też nie było jej w regulaminie???? 

Kilkukrotnie byłem świadkiem jak nie miałeś zielonego pojęcia co o danej sytuacji mówi regulamin klasy F5J i pytałeś swojego syna jak to interpretują na Conteście – bardzo słuszne i właściwe podejście, tylko często Tomek był żywo zainteresowany interpretacją, a Ty nie miałeś nawet wydrukowanego regulaminu klasy F5J. F5J ma swoje korzenie w F3J, niejako z tego się wywodzi. Niestety różnice w regulaminie są spore, niuansów dużo. Zawodnicy którzy z powodzeniem startowali w MŚ w F3J popełniali śmieszne błędy regulaminowe w F5J – sądząc że jest tak samo jak w F3J.

Tu kolejny Twój mit że regulamin klasy tylko po angielsku. Lubisz odsyłać do czeluści Internetu – poszukaj niektóre kraje mają zatwierdzone regulaminy niektórych klas w języku narodowym – da się to zrobić!!!! CZy nam to jest potrzebne - nie wiem

Tłumaczenie niektórych niuansów regulaminu F5J zajęło troszkę wyjazdów. Niektóre pomysły Tomka zostały porzucone z tego powodu. A pomysł był bardzo ciekawy i obiecujący – niestety jak się okazało niezgodny z regulaminem.

Pytasz gdzie możesz się zapisać na MP w F5J w roku 2020. W bazie licencji sportowych na rok 2020 (oraz w 2019) nie widzę Twojego imienia i nazwiska – jako sędzia klasy Mistrzowskiej powinieneś widzieć że startować w MP mogą tylko licencjonowani zawodnicy. Uzyskaj licencję zawodnika i w tedy pytaj o zawody.

Ja się cieszę że poruszyłeś ten temat i szersze grono osób dowie się o pewnych regulaminowych problemach, zwyczajach panujących w AP i atmosferze tam panującej. Odnoszę niestety wrażenie że Twoje wpisy są niejako „ na zamówienie” wierchuszki, może to błędne wrażenie ale takie właśnie odnoszę. Odnoszę również wrażenia że jesteś bezinteresownie zainteresowany F5J – przeczesz tak nie jest. Wojtku jak Twój syn startował w F3J to się tym interesowałeś i działeś w tej klasie. Teraz Tomek startuje w F5J – to Twoje zainteresowanie przerzuciło się na F5J – to zupełnie naturalne i zrozumiałe. Chcesz się zapisać na PP lub MP – zorganizuje je. W czym problem??? W 2018 zorganizowałeś przecież  PP, z którego ja się osobiście bardzo cieszyłem bo były to 4 zawody PP w danym roku (a do klasyfikacji końcowej liczy się 3 najlepsze starty) i zawodnicy mogli sobie wybrać gdzie pojechać i startować (kwestia finansów na dojazd często jest naprawdę istotna w takiej decyzji). Czy zniechęciła Cię liczba 6 startujących zawodników, brak wsparcia czy inne czynniki???

Tu kolejna ciekawostka regulaminowa. W F5J w PP punkty są za miejsca. I zawodnik który w Radawcu w PP zajął 6 miejsce (czyli ostatnie) ma tyle samo punktów co zawodnik z zawodów PP w we Wrocławiu, Szczecinie czy Bielsku Białej który był na 6 miejscu – ale w tych 3 rudach PP było po 20 zawodników (czyli 6 zawodnik pokonał kilku, lub kilkunastu innych). To oczywiście nie wina ani zawodników, ani organizatora.

Ja zabrałem się za organizację zawodów F5J głównie z powodu o którym pisze Czarek – jeździłem na zawody do innych, chciałem też takie zrobić nie jako w ramach rewanżu. Nikt mnie do tego jednak nie zmuszał i nie wytykał mi że robię takiej a nie innej rangi zawody. Zawody organizujemy razem z około 30 modelarzami z Szczecina i okolicy bez ich olbrzymiego wsparcia i pomocy nie dalibyśmy rady tego zrobić. Otwartość z jaką przyjmowali nas na zawodach zagranicznych zainspirowała żeby robić Eurotury. Organizator tego cyklu podpowiedział i zachęcił do wpisania imprezy do PŚ. I tak to się potoczyło. Pakujemy w to sporo swojego czasu i niestety kasy. Zawsze można zrobić coś lepiej i coś poprawić i pracujemy nad tym. Ja tak jak pisałem już wcześniej nie jestem zainteresowany robieniem czegoś dla nygusów którzy do stołków przerośli i nic nie robią bo mają na głowie „modelarstwo całego kraju” – stąd rezygnacja z PP.

Jak rozważasz zorganizowanie imprezy uważaj bo ktoś może mieć do ciebie pretensje że robisz nie takie zawody jak on uważa!!!

Mnie najbardziej kręci latanie modelem, jeżdżę na zawody nie po miejsca czy wygrywanie, a to po żeby lepiej latać, poznawać nowych  ludzi, rozwijać się

 

 

Czarku ja też chcę latać, i robić to coraz lepiej. To jest to co mnie kręci.

Niestety jest bagno i nie zgadzam się z tym żeby zamiatać tą smutną i przykrą rzeczywistość pod dywan. Powinno nas to obchodzić, ktoś te zawody musi zorganizować żebyśmy mogli latać. Jak nie będzie nas to obchodzić za chwile stwierdzimy że nie ma nas, są tylko poszczególne mniejsze lub większe grupki pozytywnie zakręconych ludzi z jakimiś tam modelikami – jeśli już tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochłoń. Pisz trochę zwięźlej bo internet to nie papier i trudno później to wszystko złożyć do kupy, tyle wątków. Tekst na zamówienie - czy nie za dużo oglądasz TVP1?

Wyjaśnijmy na początek podstawy. A priori:

1889632130_252309-82.jpgmod.jpg.0d007082bf9eeaca3fa19f9c61698afa.jpg 1170012443_252309-82-b.jpgmod.jpg.671e783f2065f3838da50736751571bf.jpg kto szuka to czasem zbłądzi. Nowa jeszcze nie przyszła.

 

     Czy rozumiesz zasadę prawną "raz nabytych praw nie tracimy" ? Jeżeli nie to cóż, pora zapytać prawnika.

Ok. moja wina oparłem się o stary regulamin, podnieśli ten okres. Moja wina. Przytaczasz punkt 20 regulaminu a przeczytałeś 30.4. "odmowy lub zaprzestania uczestnictwa w szkoleniu i podnoszeniu kwalifikacji sędziowskich"  w pkt. 30 nie ma żadnego okresu sic.

    I tak przechodzimy do sędziowania. Nie mam uprawnień. Jeżeli tak to zapytaj dział sportu biura AP nie komisję ale organ nadrzędny. Oficjalnie, na papierze. Każdy gadać sobie może.

Miałeś problem na MP to czemu nie zgłosiłeś protestu? Zobaczyłbyś wtedy mój regulamin :) I to pewnie po angielsku, bo nie miałem oficjalnego tłumaczenia na polski.

    Co do reszty nie będę się powtarzał. Raz napisałem i takie jest moje zdanie. Jeżeli miałbyś czas to prześledź historię z Kamyczka F3F. Jest ... ciekawa i można z niej zaczerpnąć kilka pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnacja z organizowania imprez krajowych, żeby zrobić na złość Aeroklubowi to bardzo krótkowzroczne działanie. Bardzo.

Już jesteście wyizolowaną, mała grupką, a pewnie będziecie jeszcze mniejszą. Nie wróżyłbym, że przybędzie w F5J nowych zawodników, natomiast na pewno kilku ubędzie. Bo co roku ubywa ich wszędzie i szczęściem jest, żeby przynajmniej tyle samo znajdowało się nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale chyba Konrad próbujesz wprowadzić cenzurę prewencyjną. Po to istnieją fora aby wymieniać między ich użytkownikami ich spostrzeżenia, przemyślenia, sądy... Czy ktoś tu kogoś obraził lub ubliżył? Jeżeli twierdzisz, że posiadanie innego zdania niż skostniałe jądro F5J  to propagowanie wrogiej propagandy...  To gdzie my jesteśmy? czy z chichotem nie wraca PRL?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek oczywiście że nie wprowadzam cenzury ale ten wątek jest o F5J a nie o problemach związanych z AP. Jeśli chcecie sobie podyskutować o sprawach związanych z AP to proszę sobie założyć osobny wątek i tam dyskutować a nie łączyć tego z F5J bo to jest ogólna dyskusja i niekoniecznie ma związek z tą dyscypliną. Wasze posty nie są usunięte tylko schowane. Jeśli jest waszą wolą dalej dyskutować to przeniosę je do innego wątku i tam hulaj dusza.

 

Jeszcze raz wyraźnie podkreślę,  nie chcę aby dyskusja o AP i jej skostnieniu oraz KM była kojarzona bezpośrednio z F5J 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.