Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i świetnie. Czym będzie większa konkurencja w kraju tym to będzie się przekładać na rywalizację w Europie. No przynajmniej taką mam nadzieję.:)

Nie wiem dla czego co poniektórzy boją się wystartować w zawodach choćby takich jak w Nachodzie. Koszty są porównywalne z kosztami w Jaworze. Myśmy z Tomkiem spali w kwaterze za 45 zł od osoby za noc. Starowe i wyżywienie to grosze. Kwestia dojazdu, ale we dwóch nawet jak będzie to z 500km to wychodzi rozsądnie. Teraz Gdańsk robi się miastem z którego wszędzie jest blisko. :);)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cZyNo napisał:

ale niestety pamiętajcie o jednym...Tarnów, Stalowa i flanka wschodnia zanabyła nowoczesne modele. A to modelarscy killerzy.... ? A jeszcze wielu z nich nie zanabyło ?

 

I to są kolejne dobre wieści dla Trenera Kadry Narodowej. Przed nami Mistrzostwa Europy i Świata, trochę czasu na przygotowania i jak to mówią anglosasi "show time!" Uważam, że od początku założenia tego wątku dla F5J idzie dobry czas wysokiego poziomu, zdrowej konkurencji i przede wszystkim dobrej zabawy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tak lubię przyjechać, spotkać się z Wami i niczym się nie przejmować. Nie muszę nikogo gonić, nie muszę przed nikim uciekać. Po prostu boska nirwana! A Maxa mi w tym bardzo pomaga ?

Zawody to nie musi być wynik. Czasami wystarczy być. I to też sprawia wielką satysfakcję. Nawet gdy sie jest na ostatnim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cZyNo napisał:

Zawody to nie musi być wynik. Czasami wystarczy być. I to też sprawia wielką satysfakcję. Nawet gdy sie jest na ostatnim miejscu

Jestem tego dobitnym przykładem. To jest oderwanie od rzeczywistości dla mnie. Jak we czwartek nie zapisze sobie co mam zrobić w poniedziałek to po przyjeździe mam tak łeb zresetowany że o niczym co było nie pamiętam. Dla mnie jest to niesamowita odskocznia i wypoczynek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, kolejne zawody blisko granicy PL,

Ćeska Trebowa/Lanskroun, CZ, liczba dostępych miejsc 200, teraz zajęte 32, zapisy do 02 sierpnia 2021

https://stoupak.cz/souteze/kalendar-soutezi/detailudalosti/388/-/mistrovstvi-ceske-republiky

Ciekawa miejscówka + Mistrzostwa Czeskiej Republiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę mały problem po spojrzeniu w tzw. propozycje jest napisane:

Podmínka účasti: Startovat mohou pouze soutěžící, kteří v letech 2019 až 2021se zúčastnili minimálně jedné soutěže zapsané do Kalendáře soutěží KLeM a mají vylepenou známku na r. 2021 v Členském průkazu SMČR.

Warunki uczestnictwa: Wystartować mogą tylko zawodnicy, którzy brali udział w co najmniej jednym konkursie wpisanym do Kalendarza zawodów KLeM w latach 2019-2021 i posiadają pieczątkę 2021 w Karcie SMČR Membership.

Ja np. nie posiadam karty SMCR nie wiem jak inni ;) 

Może ktoś naświetlić temat może ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zawodach F5J i przy okazji zgrupowaniu Kadry Narodowej.

 

Z punktu widzenia organizatora mogę powiedzieć, że poza paroma incydentami pogodowymi, lalo w piątek do 13.15 oraz w sobotę od 18.30 to pogoda dopisała.

O dziwo w piątek lataliśmy do 21.15 i to na czas bez pisania tak aby sobie przypomnieć jak to jest. W sobotę po ulewie chłopaki ponoć latali do nocy a że noc w te dni przychodzi po 22 to latania było mnóstwo. Ja osobiście wylatany jestem na maksa.

 

No ale od początku. Praktycznie 90% pilotów stawiła się już w piątek, tylko Michał z Brunonem tradycyjnie stawili się z samego rana w sobotę i o dziwo Jurek zdążył również na swoją kolejkę w sobotę.;):)

 

W sobotę zaczęliśmy od szybkich dwóch kolejek dla samej Kadry. Stawiła się cała Kadra seniorska i połowa juniorskiej. O dziwo i ku ogromnej mojej radości przyjechała Emilia z ekipą z Mielca. Mega sympatyczni ludzie i bardzo się cieszę, że miałem zaszczyt ich poznać. Natychmiast nawiązaliśmy wspólny język  i natychmiast pojawiła się propozycja. Ale o tym na końcu.

Teraz trochę poplotkuję o Emilii ponieważ jest to raz rodzynek wśród naszej starszej młodzieży jaki i tej młodszej również:). To że jest sympatyczna to już napisałem ale kurde powiem wam, że jak na pierwsze zawody oraz chyba jedne z pierwszych lotów 4m modelem to szczena opada. My jak zaczynaliśmy bawić się w F5j to minimalnym pułapem było 200m a bardzo często grubo ponad te 200m i tylko lot w dół. Tu Emilia pokazała kilka lotów rewelacyjnych, patrzyłem i naprawdę oczom nie wierzyłem. Raz, że umiała się utrzymać w termice to do tego świetne krążenia pokazywała. Oczywiście mówimy tu o baaaardzoo młodziutkiej osobie trzymającej model do F5J, jak pisałem od bardzo niedawna, więc zdarzały się też potknięcia i niedolatane loty. Ale część tych błędów można przypisać bardzo trudnemu lotnisku. Dodam że Wojtek i Tomek F. zaliczyli zerka i to nie jedne.:) Nie wiem tego jeszcze dokładnie bo nie wprowadziłem wszystkich z dziś wyników do systemu ale za 7 wczorajszych lotów to Emilia nalatała ojca. 

Zawody były zacięte. Wszyscy dawali z siebie ile tylko mogli, i jak już napisałem w wątku obok, rywalizacja była tak zacięta, że chłopaki latali prawie i po drzewach. Doświadczył tego Tomek M. zdjęcie jest już wstawione przez Jurka. Na szczęście i dzięki Władkowi (Władek ogromne podziękowania od organizatora) udało się błyskawicznie sprowadzić podnośnik koszowy i ściągnąć model z wierzchołka. Wejście na to drzewo było niemożliwe. W obwodzie przy ziemi miało ponad 4m a pierwsze piętro gałęzi ponad 2m obwodu. Chyba największe jakie tam rośnie.

 

Niedziela była upalna i parna. Niedziele też zaczęliśmy od szybkich dwóch lotów Kardy. Potem w zawodach OPEN fajnie się latało choć kilku pilotom w tym oczywiście i mi nie wyszło wszystko jak chcieliśmy. Tam jest (mowa o lotnisku) naprawdę bardzo specyficzna termika. Pisałem to już w zeszłym roku, że ściana drzewa robi swoje znaczy się mocno miesza.

Wczoraj deszcz nie pozwolił nam rozegrać zaplanowanych 8 rund ale dziś udało nam się nadrobić i zaplanowane przez organizatora 12 rund na zawody zostało wylatane. 

Posłuchałem głosów po ubiegłorocznej edycji i w tym roku rozdzieliłem zawody na trzy grupy po sześciu pilotów w grupie. To pozwoliło na odpoczynek a dwa nie było takiego tempa jak w zeszłym roku. I to moim zdaniem był bardzo dobry pomysł który się sprawdził i będzie powielany w przyszłych edycjach.

 

Dalej napiszę, że jest kliku pilotów którzy zrobili ogromne, ale to naprawdę ogromne postępy. Teraz nie będę się jeszcze na ten temat rozpisywał, zrobię to jak opublikuje wyniki.

Powiem wam, że jestem tak mega zadowolony, że mogłem w końcu zobaczyć po prawie półtora rocznej przerwie klika osób, że gęga cieszy mi się od ucha do ucha. Serdeczne i gorące jak zwykle pozdrowienia dla jednej z najsympatyczniejszych osób w naszym gronie czyli dla Brunona. Michał jesteś wielki, że pomimo rekonwalescencji przywiozłeś Brunona na zawody.  

 

A co do wyników to nie będę publikował szczegółowych, cząstkowych wyników oficjalnie. Będzie tylko lista nazwisk z zajętymi miejscami. Poza jedną osobą wszyscy piloci mogą napisać do mnie prośbę o szczegółowe wyniki i ja je im udostępnię. Ponieważ jeden pilot nie chciał udostępnić nam swoich wyników my po prostu nie udostępnimy jemu naszych wyników, Nie wiem w co pogrywa ta osoba, ale jako organizator mogę powiedzieć w imieniu całej naszej społeczności F5J że jesteśmy zbulwersowani jego zachowaniem i postawą. 

 

Wracając do przyjemnych spraw napiszę to co wyżej już zasygnalizowałem. Będzie jeszcze jedno zgrupowanie Kadry Narodowej z zawodami typu OPEN w tym roku. Padła propozycja zorganizowania tych zawodów w Mielcu. Wojtek (tata Emilii) zaproponował zorganizowanie zawodów w Mielcu. Raz, że mają świetne lotnisko z bardzo dobrą infrastrukturą to do tego są technicznie całkowicie przygotowani. Brakuje im tylko doświadczenia i kogoś do poprowadzenia takiej imprezy. A, że to żaden problem więc jest duże prawdopodobieństwo, że na przełomie lipca i sierpnia zawody odbędą się w Mielcu.

W tej chwili wchodzą w grę tylko dwa terminy czyli weekend 30, 31lipiec i 1 sierpień lub następny weekend czyli 6, 7, 8 sierpień.

 

Wena mnie odeszła więc kończę. 

Resztę napiszę jak pisałem przy opublikowaniu listy z zajętymi miejscami. Ale wpierw się rozluźnię myszowatą coby ta wena co odeszła dziś tak szybko mnie nie opuściła.:)

 

PS

A co do wyników to już teraz mogę podać oczywiście kto zajął pierwsze miejsce bo to jest oczywista oczywistość, że ORGANIZATOR. Walka jest tylko i wyłącznie o drugi i trzeci stopień podium.:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była super imprezka! I fajnie was wszystkich było zobaczyć (cześć po wielu miesiącach) i poznać tych których nie znałem. :D
Dzisiejszego dnia wam zazdroszczę. Warun wyglądał na zacny. Niestety cały dzień siedzę przy kompie. I jeszcze nie skończyłem ?

 

ps…to nie wygrałem? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad! Nie rozpędzaj się tak. Chyba, że już jesteś Przewodniczącym Komisji Modelarskej albo i całą KM. Nigdy i nigdzie nie deklarowałem, że będą kolejne konsultacje Kadry połączone z zawodami typu open. Mówiłem, że jeśli będzie tak jak jest to możemy spróbować zgłosić kolejne konsultacje do kalendarza. Na pewno nie miesiąc po pierwszych konsultacjach.

 

Konsultacje Kadry to impreza z KALENDARZA AP (różnica pomiędzy treningiem kadry a konsultacjami jest tylko jedna - trening trwa 7 lub więcej dni. Reszta to konsultacje). Trzeba sporo starań żeby takową imprezę wstawić w kalendarz i jeszcze więcej starań, żeby dostać na to kasę. 

 

Osobiście niespecjalnie widzą sens robienia Konsultacji Kadry za miesiąc. Mam zasadnicze wątpliwości czy w takowych konsultacjach zawody typu open są sensowne, Jedne w roku zawody w celu reklamy i propagowania F5J, spotkania się, pogadania i wspólnego latania - zwłaszcza po tak długiej przerwie - pewnie tak. Czy na pewno więcej zawodów w tej formule przynosi jakąkolwiek korzyść kadrowiczom? Trochę wątpię. AP jest w tym względzie nieubłagane - zawody muszą być w kalendarzu i mogą startować tylko ludzie z licencjami. Konsultacje kadry też. Kropka.

 

Prawda jest jaka jest. O tej porze roku, kiedy nie ma nic w Kalendarzu AP to można organizować zawody o czapkę śliwek. Też kropka.

 

EDIT: Po mojemu duży minus dla organizatora za brak wyników na koniec. Ale ja tylko tak narzekam - jak zwykle.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cZyNo napisał:

ps…to nie wygrałem? ?

Nie miałeś szans.:D

 

Założenia tej edycji zawodów były od samego początku jasne i klarowne, takie że organizator mając fajne modele, co jest i było absolutnie nieistotne, tak czy siak wygra bo siedzi przy klawiaturze i wprowadza wyniki więc nikt nie ma najmniejszych szans w rywalizacji z nim.

Z tym po prostu wszyscy muszą się pogodzi a co najważniejsze zaakceptować.

W Jaworze gra idzie tylko i wyłącznie o drugie i trzecie miejsce.

 

Ku.... w końcu kiedyś do chusteczki muszę wygrać.:D

 

 

Dopisane.

24 minuty temu, Wiesiek1952 napisał:

Konrad! Nie rozpędzaj się tak.

Rozmawialiśmy wczoraj inaczej więc pozwoliłem sobie na zaczęcie rozmów z organizatorem. Napisałem Wiesławie "prawdopodobnie" bo jestem świadom. Wojtkowi też powiedziałem, że będą tylko i wyłącznie wtedy gdy wszystkie cegiełki uda się poukładać. Jak coś nie zatrybi to jest oczywiste że konsultacje kadry się nie odbędą. 

Wierze w Ciebie że uda ci się przepchnąć w AP kolejny termin.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Konrad_P napisał:

 

Rozmawialiśmy wczoraj inaczej więc pozwoliłem sobie na zaczęcie rozmów z organizatorem...

 

 

Konrad! Wieczorne rozmowy ze wspomaganiem wody ognistej to nie są ustalenia - ode mnie nic więcej nie usłyszysz bo to nie tak ma wyglądać. Muszę powiedzieć, że poczułem się bardzo ale to bardzo dziwnie jak na końcowym briefiengu oznajmiłeś wszystkim, że spotkanie będzie i ustaliłeś już termin, miejsce i uczestników. Hmmmmmmm... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesławie tak rozmawialiśmy. Naprawdę nie muszą to być konsultację. Mi bardziej chodzi o zawody. Jak się uda zorganizować również konsultacie będzie świetnie.

Ja znam swoje miejsce w szeregu i jak poczułeś że wyszedłem przed szereg to sorry nie miałem takiego zamiaru. Być może to jeszcze efekt adrenaliny i entuzjazmu jaki się toczy we mnie lub złego zrozumienia wczorajszej rozmowy. Zawody a przede wszystkim termin pasują  dużej części kadrowiczów i powiem Ci, że to jedyne terminy do akceptacji. Jeśli nie uda Ci się w tak krótkim czasie wynegocjować w AP takich terminów to ja ze swej strony spróbuję zrobić zwykłe OPEN zawody a konsultacje i ich termin zostawiam Tobie. Być może nie uda się zorganizować tylu zawodników w podanym czasie i nawet zawody mogą się nie odbyć z powodu zbyt niskiej ich liczby.

To są tylko publiczne przymiarki ale tylko przymiarki. A będzie co będzie a decyzja co do konsultacji absolutnie podlega Tobie.

 

Jeszcze raz sorry jeśli wyszedłem przed szereg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.