Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy każdej tego typu dyskusji szybko wychodzi jak mało wiemy o świecie zaklętym w paragrafach. Zderzenie z nimi powoduje często frustrację lub marazm. 

Tak to jest niestety prawda. To co nam się wydaje a to co jest zapisane w paragrafach często się bardzo rozmija.

 

 

Poza związkiem można robić co się chce i jak chce nawet zaprosić na zawody eskimosów i pigmejów. Jest tylko jedno "ale", robimy to na swoim podwórku i i poza strukturami Światowej Organizacji Sportów Lotniczych jaką jest FAI. 

Jeśli chodzi o PP to taka sytuacja bardzo mi odpowiada i chętnie bym się w to zaangażował na zasadach proponowanych przez Romana post wyżej. Zakładamy Stowarzyszenie F5J i w ramach tej organizacji robimy zawody.

AP nie daje jak już wczoraj pisałem złamanej złotówki na organizację, nie bierze wyników z PP do żadnej klasyfikacji więc nadal sądzę, że jest nam AP do niczego nie potrzebna.

Przy MP OK jest to dla mnie jasne zwłaszcza że to AP jak pisałem deleguje kadrę na ME czy MŚ.

Niestety FAI rozmawia tylko z narodowymi organizacjami i tu AP trzyma nas za nabiał.

 

 

Podoba mi się też ten Wojtka pomysł:

... lub zebrać się do kupy aby je dostosować do naszych oczekiwań.. 

Wynika z tego, że jest konieczność zebrania się zainteresowanych i przedyskutowania tego problemu. Jeśli to ma nam pomóc to jestem jak najbardziej za i deklaruje swoją pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dostosować do naszych oczekiwań" - piękne, naprawdę piękne!!!

mała dygresja - wybory przewodniczących komisji specjalnościowych AP, mają kilka etapów itp. i itd. jest i głosowanie uprawionych podmiotów z określoną liczbą głosów zależnych od ilości licencji itp. i itd. i teraz po dym długawym i nudnawym wstępnie najciekawsze. Wyniki głosowania nie muszą być upublicznianie, wyboru przewodniczącego dokonuje w myśl regulaminu zarząd (tak było ważne słówko - wyboru). Brak jakiejkolwiek zależności wyników głosowania na wybór przewodniczącego sekcji specjalnościowej. Może się tak zdążyć iż kandydat który otrzyma najwięcej głosów zostanie przypadkowo wybrany, ale może też zostać wybrany kandydat z zerową (0) ilością głosów. "dostosować na naszych oczekiwań" - piękne, naprawdę piękne

frustracja, marazm - powiadasz Nie "kasa misiu, kasa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie po swojemu. To ma być zabawa. MP zgodnie z regulaminem. PP ... najwyżej wyniki nie zostaną uznane...niestety jeśli ktoś złoży oficjalny donos. Ale taka osoba to..... (ja bym dał coś na h lub ch w zależności id wieku). Tak się tym martwicie? PP to jak napisałem po pierwsze zabawa i trening na własnym podwórku. Praktycznie nią ma żadnego przełożenia na wyniki uzyskiwane w pucharze świata. Wiec jak to koledzy z Niemiec powiedzieli ... who cares about it.

Albo latamy albo psujemy trzymając się ślepo paragrafów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dostosować do naszych oczekiwań" - piękne, naprawdę piękne!!!

mała dygresja - wybory przewodniczących komisji specjalnościowych AP, mają kilka etapów itp. i itd. jest i głosowanie uprawionych podmiotów z określoną liczbą głosów zależnych od ilości licencji itp. i itd. i teraz po dym długawym i nudnawym wstępnie najciekawsze. Wyniki głosowania nie muszą być upublicznianie, wyboru przewodniczącego dokonuje w myśl regulaminu zarząd (tak było ważne słówko - wyboru). Brak jakiejkolwiek zależności wyników głosowania na wybór przewodniczącego sekcji specjalnościowej. Może się tak zdążyć iż kandydat który otrzyma najwięcej głosów zostanie przypadkowo wybrany, ale może też zostać wybrany kandydat z zerową (0) ilością głosów. "dostosować na naszych oczekiwań" - piękne, naprawdę piękne

frustracja, marazm - powiadasz Nie "kasa misiu, kasa"

 No to mamy w AP przysłowiową "pancerną brzozę", nowa teoria spiskowa :ph34r: . Jak łatwo się tłumaczymy że nie chce się nam nic z tym zrobić :wacko: A jeżeli chodzi o pomówienia to powiem sprawdzam: gdzie te pieniądze są i kto je ma? Karty na stół.

 

A kto komu broni założyć nowy związek sportowy i wyłuskać modelarzy z AP - tak zrobili nasi południowi sąsiedzi. Trzeba tylko się skrzyknąć i wspólnie ustalić kierunek działań, następnie zacząć pracować aby dojść do celu.  Fajny i ładny plan? I tak się dzieje od dziesięcioleci co pewien czas przerabiamy to od nowa. Nie do zrealizowania, bo w punkcie "wspólnie ustalić kierunek działań" Polacy zaczynają się kłócić i każdy idzie w swoją stronę. Więc patrząc na nasze narodowe doświadczenia to już szybciej będzie nauczyć się obecnych przepisów i żyć z nimi w zgodzie.

 

 

Róbcie po swojemu. To ma być zabawa. MP zgodnie z regulaminem. PP ... najwyżej wyniki nie zostaną uznane...niestety jeśli ktoś złoży oficjalny donos. Ale taka osoba to..... (ja bym dał coś na h lub ch w zależności id wieku). Tak się tym martwicie? PP to jak napisałem po pierwsze zabawa i trening na własnym podwórku. Praktycznie nią ma żadnego przełożenia na wyniki uzyskiwane w pucharze świata. Wiec jak to koledzy z Niemiec powiedzieli ... who cares about it.

Albo latamy albo psujemy trzymając się ślepo paragrafów.

 

Ja takich zawodów nie sędziowałbym. To sprawa zasad jak są łamane to regulaminy nie mają sensu i funkcja Sędziego jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest bicie piany, zostało wyjaśnione że AP  ma prawa do 

1 organizacji MP na zasadzie wyłączności ale może dopuścić stowarzyszenie do zorganizowania na bazie wytycznych i regulaminów FIA.

 Powoływania kadry Narodowej jako członek oficjalny FAI. W związku z marazmem jaki trwa i jak się broni AP może już niedługo dojść do utraty praw organizacyjnych na Bazie Polskiego Związku Sportowego bo jak wiemy AP nie jest Polskim związkiem Sportowym z wszelkimi tego konsekwencjami. Bo jak wiemy AP działa na bazie statutu stowarzyszenia z ograniczonym prawem Polskiego związku sportowego dotyczy to modelarstwa. W innych kategoriach na pewno ma prawa większe ,w Szybownictwie spadochroniarstwie ale modelarstwo nie jest uznane jako sport wyczynowy w przez Ministerstwo sportu i koło się zamyka tak samo ma LOK i to dużo gorzej bo całkowicie stracił wszelkie prawa do związku sportowego .

 

Jest ogromna różnica miedzy Polskim Związkiem sportowym a Związkiem sportowym i tu jest diabeł pogrzebany, APmu  trudno jest pozyskać środki finansowe dla modelarzy nawet w przypadku organizacji MŚ jak i ME. A jako organizator tych Mistrzostw ostatnio dokładnie przerabiałem ten temat Kasa zależy od widzi mi się   Ministerstwa Sportu i dobrych układów .

 

 

Konrad mamy Dolnośląskie Stowarzyszenie Modelarzy w którego regulaminie nie ma ani słowa dla jakich klas zostało powołane więc już mamy osobowość Prawna i możliwość działania na rzecz klasy F5J  jako podmiot uprawniony do takich działań jak PP jaki Jana # Sobieskiego wiec robimy i nie oglądamy się na innych a AP niech się skupi na MP bo to ich obowiązki ,nie wspomnę o oficjalnych eliminacjach które wedle rozsądku PP powinni uznać jako jedną z eliminacji do MP.a zawodnicy jak najbardziej to popierać bo mają dodatkową imprezę w której będą przestrzegane Przepisy  FIA obowiązujące dla tej Klasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na jeden szczegół. W regulaminie AP, jest zapis, że zawody rangi MP będą rozgrywane tylko w dyscyplinach,w których są robione przynajmniej 3 PP w roku.

Oczywiście ponieważ "wszyscy są równi wobec prawa", istnieją konkurencje w których są robione MP, a nie ma 3 PP :D Tylko czy F5J również ma do nich należeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuję coś zmienić mino te że pancerne brzozy mają się dobrze - pokazuję tylko że AP z jednej strony wymaga i nie daje żadnych szans na kompromis a z drugiej sam łamanie te regulaminy. Jak Czarek zauważył 3 PP żeby były MP. Niestety F5J już tam jest np. w zeszłym roku i tak dalej.

Jak jeszcze było na stronie AP kolegium sędziowskie na 2017 nie było nikogo od F5J - a to punkt 9,1 regulaminu który podał Wojtek jest jednoznaczny - na tej podstawie pisałem że nie mamy sędziów w F5J. Być może było gdzieś inne kolegium sędziów, inna lista tylko nie opublikowane - tego nie wiem

Jurek trafnie to podsumował PP jak nam pasuje, MP po papiesku

Nowa organizacja to jest fajny pomysł, ja jestem za. Największym zagrożeniem w tym pomyśle  jest to co Wojtek opisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Wiesiu chetnie bym tez do was przyjechal na zawody. Ale pisalem do waszego Papcia F5J  tego co dobrze zna regulamin.AP.

On jasno napisal mi:                                                                                                                                                                                                                                                               ,,Niestety nie możemy przyjąć na listę startową nikogo kto posiada zagraniczną licencję FAI" !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Bardzo mi jest przykro :unsure: z tego powodu ,jak rowniez Konradowi w PP F5j Wroclaw (28-29.04) chcialem zasponsorowac Puchary oraz Nagrody dla zawodnikow

Teraz duzo sie dzieje w Polsce czy naprawde odgradzacie sie od Europy i reszty Swiata  :(  :o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIULETYN

PUCHARU POLSKI

Modeli Motoszybowców RC w kategorii F5J

 

 

  • Termin zawodów: 29.04.2018
  • Organizator Pucharu Polski F5J: Aeroklub Wrocławski,
  • Miejsce zawodów: Wrocław, Lotnisko Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie, położenie geograficzne 51°12’21″ N  16°59’53″ E,
  • Osoba odpowiedzialna - Konrad Piwowarski kontakt@f5j.pl ,
  • Mapki dojazdu: http://www.aeroklub.wroc.pl/web/ (na samym dole strony),
  • Sędzia główny zawodów: zostanie podany przed zawodami,
  • Opłata startowa: seniorzy – 50 zł(15Euro), junior – 25 zł(7Euro), junior młodszy – bezpłatnie;
  • Opłaty startowe muszą być zarejestrowane na koncie Aeroklubu do dnia 20.04.2018,
  • Wpłaty proszę kierować na konto Aeroklubu Wrocławskiego
    nr konta: PLN 23 1090 1522 0000 0000 5201 9096, EUR 60 1090 1522 0000 0001 3214 0333
    w opisie przelewu proszę o podanie „Puchar Polski F5J” oraz Imię i Nazwisko,
  • Rejestracja zawodników: elektroniczna do dnia 22.04.2018 poprzez stronę www.f5j.pl ,
  • W przypadku zbyt małej liczby zawodników wpisowe zostanie zwrócone na konto,
  • Dodatkowe zgłoszenia do zawodów do dnia 25.04.2018 z podaniem imienia i nazwiska zawodnika, aktualny numer Licencji, przynależności klubowej i minimum 2 numerów kwarców poprzez adres mailowy: kontakt@f5j.pl ,
  • Zakwaterowanie we własnym zakresie.
  • Wyżywienie w formie cateringu płatne dodatkowo około 10-12PLN (3Euro).

 

PROGRAM ZAWODÓW

 

Sobota: 28 Kwiecień                     ZAWODY OPEN F5J i F3K

09.30- 9.45                        ROZPOCZĘCIE TRENINGÓW F5J/F3K

09.45-14.45                       POKAZY TECHNIK LATANIA ORAZ LOTY KONKURSOWE F5J/F3K

14.45-15.30                       PRZERWA OBIADOWA

15.30-18.30                       LOTY KONKURSOWE F5J/F3K

19.00                                 PLANOWANE ZAKOŃCZENIE PIERRWSZEGO DNIA

 

Niedziela: 29 Kwiecień                 PUCHAR POLSKI F5J

09.00- 9.45                        REJESTRACJA ZAWODNIKÓW DO PUCHARU POLSKI F5J

09.45-14.45                       LOTY KONKURSOWE

14.45-15.30                       PRZERWA OBIADOWA

15.30-16.30                       LOTY KONKURSOWE W TYM FINAŁY

17.30                                 OGŁOSZENIE WYNIKÓW ORAZ ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW

 

Regulamin zawodów:

  1. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z aktualnym regulaminem dla klasy modeli F5J.
  2. Do udziału w zawodach uprawnia ważna Licencja Sportowa FAI - Modelarstwo Lotnicze i Kosmiczne oraz ważne modelarskie ubezpieczenie OC.
  3. Sędzia Główny zawodów może zmniejszyć ilość kolejek lub przełożyć kolejkę ze względu na niekorzystne warunki pogodowe lub inne zdarzenia losowe uniemożliwiające sprawne przeprowadzenie zawodów.
  4. Organizator nie odpowiada za jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu i mieniu Uczestników lub Widzów wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności w czasie zawodów oraz z nie zastosowania się do poleceń Organizatora lub Sędziego Głównego.
  5. Zabronione jest latanie wszelkimi modelami RC po godzinie rozpoczęcia zawodów.
  6. Nie zapoznanie się z regulaminem zawodów nie zwalnia zawodnika od odpowiedzialności.
  7. Zawodnicy mogą składać protesty na piśmie na ręce Sędziego Głównego zawodów wraz z wadium w wysokości 100 zł. Wadium zostaje zwrócone, jeśli protest zostanie uznany za słuszny, w przeciwnym wypadku kwota ta zostanie wpłacona na konto organizatora.
  8. Jeżeli do dnia 20.04.2018 na liście zarejestrowanych zawodników będzie mniej niż
    6-ciu zawodników z opłaconą składką startową to zawody zostaną odwołane
  9. Do kierowania modeli zostaną dopuszczone tylko nadajniki pracujące w zakresie częstotliwości dozwolonych do stosowania na terytorium RP.
  10. Aktualny regulamin klasy na stronie :     http://www.fai.org/ciam-documents
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować moje wcześniejsze wpisy dotyczące udziału zagranicznych zawodników w zawodach organizowanych przez AP.

 

Skonsultowałem problem z władzą najwyższą i zostałem przeszkolony pod kątem najnowszych wytycznych i zmian w regulaminach.Tak więc pokrótce:

1. Obcokrajowcy mogą brać udział w zawodach organizowanych przez AP ale z dwoma zastrzeżeniami:

     -  muszą mieć ważną międzynarodową licencje FAI wydaną dla kraju swojego zamieszkania (podają swoje ID nadane przez FAI) - licencja do pobrania przez stronę www.fai.org

     -  Nie mogą brać udziału w MP, które będą dofinansowane ze środków AP (z kasy Ministerstwa Sportu)

2. Podczas zawodów trzeba prowadzić podwójną klasyfikację, z i bez obcokrajowców.

3. Jeżeli obcokrajowiec wejdzie do finału zawodów to robimy dwa finały. Jeden dla zawodów z obcokrajowcami drugi dla MP/PP tylko z Polakami.

4. Nagrody sportowe wręczamy zwycięzcom zawodów klasyfikacji z zawodnikami zagranicznymi bez brania pod uwagę wyniku finału tylko dla Polaków.

5. W zawodach nie będących MP lub PP tworzymy jedną listę, wspólną dla wszystkich, wyniki końcowe także bez podziału na dwie grupy.

6. Organizator decyduje czy przyjmuje zawodników z zagranicy.

 

Więc innymi słowy namieszałem ale teraz prostuję. Wszystkim zafundowałem szybkie szkolenie i trochę adrenaliny.  

 

Licencję można pobrać na stronie http://old.fai.org/about-fai/fai-sporting-licences Trzeba wpisać adres mailowy podany we wniosku o licencję, kliknąć submit i czekać aż druczek przyjdzie na skrzynkę. Tam będzie wszystko łącznie z ID. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, bo wici poszły zagranicę i hordy napaleńców F5J zmierzają już do Polski...

    www.f5j.pl Rodacy ruszaja z zagranicy slyszalem ze i Slowacy i Czesi sie szykuja 

   A mnie dzis wywalili z listy startowej PP F5J Bielsko-Biala ,ja wiem czyja to sprawka  :ph34r:

   Do Wroclawia przyjade i Szczecina na zawody F5j   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie.

Takie podejście jest jak najbardziej prawidłowe. Nie mniej czy władza wyższa pozwoliłaby czy nie ale we Wrocławiu dokładnie na takich zasadach mały być i będą rozgrywane zawody PP. 

Będą dwie klasyfikacje, generalna oraz dla zawodników z licencją POL-xxxx. To że powinny być dwa finały to ważne info i pewnie tak właśnie zrobimy. 

Generalnie na pewno będzie fajnie a jak widać będzie z kim polatać.

Tylko coś chętnych na sobotę w kwestii F3K nie widać. Tylko jeden Czarek zapisany. Cóż przekabacimy Czarka na F5J i też polata. :D

Z drugiej strony to czyżby zawodników z zagranicy mało być więcej niż naszych? Hmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.