Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat z podłączeniem AltisaV4+. Obecnie zasilam model przez BEC 5A z JETI SPIN PRO 55, tj. odbiornik i serwa - nie mam uwag do tego sposobu - jeszcze mnie nie zawiódł.

 

Podłączenie Altisa za pośrednictwem BEC wiąże się z tym, że cały płatowiec jest prądowo zależny od Altisa, który umożliwia takie podłączenie, ale producent "nie zaleca". Z pewnością jest dużo pilotów, którzy nie patrzą na to tylko łączą Altisa bez dodatkowego zasilania zew. BEC, latają i nic złego się nie dzieje.

 

Nie tak dawno temu miałem interesującą konwersacją z jednym z doświadczonych modelarzy z południowej Polski, który wszczepił mi pewien pomysł szybkiego obejścia Altisa nie zakładając jednak wprowadzenia na pokład dodatkowego akumulatora.

 

załączam uproszczony schemat tego połączenia, przy czym mam wątpliwość co do pozostawienia kabla sygnału - zaznaczonego "?"

 

W połączeniu planuję użycie kabla Y ze złączami zamienionymi (męskie na żeńskie), Wszystko zapowiada się lekko, Altis ma zapewniosny syngał do i regulatora i zasilanie z odbiornika. Odbiornik jest zasilany z BEC jak przed wprowadzeniem Altisa.

 

Prośba o kontrolę, uwagi co do połączenia.

 

 

post-9515-0-96515900-1479754095.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

A po co ? Ten kabelek ma tylko zasilić odbiornik i pozostałe serwa. Sygnał do regulatora (prawidłowo) musi być przez Altisa.

-------------------

Chociaż osobiście przerwałbym "+" pomiedzy odbiornikiem i Altisem pozostawiając zasilanie Altisa bezpośrednio  z BEC-a. Ale to taki zabieg kosmetyczny, moje zboczenie...

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na umieszczenie zawodów MP F5J w kalendarzu AP, podobno dokumenty utknęły gdzieś po drodze.

Klasa F3E jest w tzw. Sport Powszechny więc jeżeli będą chętni to zawsze jeszcze można zgłosić zawody do kalędarza AP, nawet w maju. Tutaj nie ma takich sztywnych terminów jak w klasach Mistrzowskich. Koszt zgłoszenia to 50 zł. Taką kwotę zawsze zbierze się ze startowego.

W grudniu jest posiedzenie FAI Aeromodelling Commission (CIAM) w Lozannie, gdzie podany zostanie termin (rok) pierwszych Mistrzostw Świata F5J. 

CIAM 2016 December Bureau meeting - Agenda issue 1 (2).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesiecy temu obiecalem Konradowi ze wysle program do prowadzenia I punktacji

Zawodow F5J, ktory my uzywany w Australi.

Poniej link do pobrania:

 

http://www.gliderscore.com/CompF5J.aspx

 

Dodatkowo link do MP3 http://www.aefanet.com/images/stories/F5J/FAI-F5J

 

Oczywiscie potrzebny laptop i PM system 100W

 

Przepraszam za Moja super polszczyzne ale poniewaz w F5j latam kupe lat chetnie pomoge.

Ostatnie 3 miesiace latalem w pieciu zawodach.

 

Pozdrawiam

Stan - kangur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że już konkretny termin jest ustawiony. Na jakiej platformie mamy poszukiwać potwierdzenia? W tym wątku dacie znać z wyprzedzeniem.?

Dość daleko mamy do Was, rezerwacje na spanko też musimy przewidzieć.

Co prawda, jeszcze sporo czasu zostało, ale w maju też w Czechach mają być zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mocno komunijny ten termin. Z noclegami gdzieś blisko może być niewielki problem jeśli będziemy rezerwować w ostatniej chwili. Gdyby tak do końca lutego był termin potwierdzony to spokojnie sobie poradzimy, zwłaszcza że próbuje z niemiec znajomego Piotra namówić na przyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wpis w kalendarzu AP.  Mistrzostwa Polski F5J odbędą się w pod lubelskim Radawcu. Termin to 20.05.2017 ale... zamieszać mogą nam terminy komunii :o. Może być lekkie przesunięcie. Więc: Stay tuned  :)

Wojtku a czy w tych zawodach może wystartować Polak posiadający niemiecką licencję i ubezpieczenie?

Konkretnie chodzi mi o znajomego, który mieszka w Monachium, jest zrzeszony w ichnim aeroklubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.