Skocz do zawartości

IŁ-28 Beagle EDF


Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest "technologia Armin"?

Co do winy to na to wino to mogę wpaść jak będę w okolicy ;)

Robert- Armin to jest to zwijane skrzydło z depronu wcześniej oklejone- czyli dalej Twój ulubiony Mały Modelarz, ale nie jak chodzi o kadłuby, tylko skrzydła właśnie. Co do wina, to zapraszam Cię oczywiście do Bukowa (nie jest aż tak bardzo daleko).

post-3566-0-29033700-1522578582_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Robert jak osobiście zgadzam się z Piotrkiem SC do poprawy lub zamocowanie aku w kadłubie bo jak go RZUCASZ to zmienia SC modelu i robisz pętle przy starcie . Co do lotu jak już ZŁAPIESZ DOBRY SC to model lata na krawędzi PRZECIĄGNIĘCIA tak na RZĘSACH jak rasowy akrobat a to definitywnie wskazuje na złe kąty zaklinowania statecznika poziomego . Taki model bardzo szybko WCHODZI w korkociąg co świetnie  widać na twoim filmie zdjąłeś gaz model zwolnił i zamiast szybować to się od razu ZWALIŁ na skrzydło . Mały pułap niska prędkość i złe kąty - Nie miałeś SZANS ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, nie jest tak, że całe wyposażenie znajduje się blisko SC? Jeżeli tak, to zastosowałbym do zasilania dwa pakiety umiejscowione po przeciwnych stronach kadłuba (przód - tył), zyskałbyś większą stateczność. Co sądzisz? Model jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kto wie, ten wie, kto nie to informuję. :)

Oględnie mówiąc, zakończyłem projekt IŁ-28.

Ił lata już bardzo dobrze i przewidywalnie. Nie testowałem jeszcze klap, ale co się odwlecze to nie uciecze.

Jest trochę wrażliwy na podmuchy wiatru, ale dziwne nie jest bo jest dość lekki. Gdy wyjeżdżałem na "moje lotnisko" był lekki wiaterek, ale potem wiatr się wzmógł,co było widać w gładkości lotu.

 

 

Chcę podziękować wszystkimi, którzy mi pomogli swoimi radami i obserwacjami udzielanymi w wątku jak i poza nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Wszystko w sumie było powiedziane wcześniej, ale podsumowując w jednym poście:

1. Usztywniłem skrzydła - wkleiłem dodatkowy dźwigar z rurki kwadratowej,

2. Powiększyłem lotki - zrobiłem o stałej szerokości przez całą swoja długość,

3. Przesunąłem środek ciężkości o 1 cm do przodu, wymagało to przesunięcia pakietu o15mm plus 20g na nosie.

4. Poprawiłem kąt statecznika poziomego, teraz jest równoległy do skrzydła i biorąc poprawkę na niedokładność kątów w depronie oba mają ok +1,5stopnia w stosunku do kadłuba. Ta poprawka jest w sumie najciekawsza, bo miałem sporo obiekcji co do tych katów ale wyniki otrzymane z programu potwierdzone zostały empirycznie poprawnym stabilnym lotem. Więc dla mnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzyśku. Obecnie nic konkretnego nie chodzi mi po głowie poza myślą, że ostatnio robię za duże modele.

Czas na coś bardziej poręcznego.

 

Moze malutki Pond Racer Burta Rutana? 

55072997769fa428492cd2ed59752cfa.jpg

 

Albo spróbować ulotnić coś  mega dojechanego rodem z Deviantart?

https://thexhs.deviantart.com/gallery/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hmm -_-  Co by Tobie Robercie teraz wyprorokować?

 

Klika dni temu przejeżdżając przez Witkowo zrobiłem rundę honorową wokół stojącego jako pomnik IŁ-28 - wygląda prawie jak Twój model  w większej skali. Twojemu modelowi brakuje tylko dwóch zielonych gondoli pod kadłubem.Zrobisz je?

 

A jak wygląda w modelu tylna kabinka strzelca i działka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.