Skocz do zawartości

PZL 38 Wilk - Tylko dla cierpliwych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy koledzy uwazaja, ze sterowane kolko ogonowe jest absolutnie konieczne.

 

20230529_113102.thumb.jpg.76a8fba2e8ca0195632ef00b4d7ac2e8.jpg

 

Oczywiscie zrezygnowalem z plozy.  Kolko trzeba bedzie przesunac do przodu bo inaczej trudno bedzie zamontowac sterowanie.  Mozna by zrobic integralne z servo ale moze byc troche ciezkie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Bylem na wakacjach w Polsce a takze Hiszpani i Portugalii.  Wreszcie udalo mi sie kupic w Polsce srubki/gniazda takie jakie potrzebuje.  Ciekawe, ze zaden z dwoch sklepow w Polsce nie chcial wyslac ich do Australii; w koncu place za przesylke.  Malo tego, nawet nie odpowiedzieli na moje emaile.  No coz, moze maja dosc pieniedzy.

 

20231013_103649.thumb.jpg.b22dfe7e142180730332dc3015d4a267.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na fotkach ten drugi plan to jak w bajce. Fajna sceneria. Nawet palmy rosną koło domu. Wracając do modelu. Ładnie i schludnie jest robiony. Jestem bardzo ciekawy jak poradzisz sobie z ciężarem do lotu. Optycznie to wygląda to trochę ciężkawo przy tej wielkości. Mogę się jednak mylić. Sadzę ,że latać wolno on nie będzie. Adrenalina murowana. Powodzenia w dalszej budowie.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Australia jest bardzo ladna i musze przynac, ze dbaja o zielen nawet az za bardzo.  Ostatnio, obok naszego lotniska modelarskiego wycieli kilka starych drzew ale za to chcieli posadzic >50 nowych, wysokich eukaliptusow.  Zadzwonilem do zarzadu zieleni w Brisbane a potem spotkalem sie z nimi na "lotnisku".  Nie chcieli nic zmienic.  Napisalem do miejscowego polityka, tez fige zrobil.  Napisalem wiec do Burmistrza Brisbane i opisujac waznosc takiego hobby dla starszych i mlodszych obywateli etc etc.  Burmistrz kazal im wszytko zmeinic tak aby rosliny nie przeszkadzaly nam w lataniu!  Oprawie sobie jego list w ramki.

 

Wracajac do modelu; tak wyjdzie ciezszy od zakladanych 2.5kg, mam nadzieje troche mniej niz 3kg.  Powinno to dac obciazenie ~80g/dm2.  Moj P38 Lightning ma ponad 100kg/dm2 i lata bardzo dobrze.  Nie mozna tylko latac nim zbyt wolno.  Koledzy z Chin nie zrobili zwichrzenia i niedawno zwalil mi sie w 4 zakrecie w korek.  Doslownie polecial tylem do przodu!  Ale udalo sie wyprowadzic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zrobilem:

- Wkleilem wszystkie gniazda tzn do silnikow, skrzydla i podwozia

- Wkleilem zamocowania podwozia

- Zamocowalem probnie podwozie i Wilk moze juz stac na wlasnych lapach 😀

- Zrobilem wiercenia do zamocowania statecznika poziomego.

 

Juz powoli widze swiatlo w tunelu😁.  Dla Mirka wiecej widokow z palmami.

 

20231102_143819.thumb.jpg.93486350a0930f0c7ffcf78382c13aa3.jpg

 

 

20231102_155139.thumb.jpg.801625375e79e09bb6fac5d9ffea61bd.jpg

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.