Skocz do zawartości

PZL 38 Wilk - Tylko dla cierpliwych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, 302_Osh napisał:

Trzeba było takiego zrobić, zamiana cholery na dżumę. 

02.jpg

 

Myslalem o czyms takim ale bardzo krotko, nie wiecej jak 3/4 sekundy 😄.

 

Tu jest wiecej Amerykanskich wersji ale czerwona jest najlatwiejsza do malowania:

3194627_orig.jpg.f87b8d57acce2f5de261c51cd4ef9b92.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

i zrobilem to co obiecywalem sobie, ze nigdy nie zrobię

Myślałem że chociaż jedn nie straci cnoty, a tu masz .... 😉

Ale jak mów klasyk - nikt nie jest idealny...

13 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

Model poddalem procesowi denazifikacji

... to mnie uspokoiło i mogłem czytać dalej. W końcu to zdobycz wojenna.

Może to dziwnie zabrzmieć, ale .... mając  w pamięci niedawny obraz  Bieszczadów, pokrytych pierwszym śniegiem, z niecierpliwością  czekam na ......  Wilka.

Powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RobRoy napisał:

...

Może to dziwnie zabrzmieć, ale .... mając  w pamięci niedawny obraz  Bieszczadów, pokrytych pierwszym śniegiem, z niecierpliwością  czekam na ......  Wilka.

Powodzenia.

 

Ja tez, ale musialem troche od niego odpoczac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Andrzej Klos napisał:

Modelarz sprzedawal FW190, 10 letni ale nowy, jeszcze w pudelku, A$250.

 

Czyli zostales nazista za A$250?

Eh, gdyby tak Adolf wiedzial, ze cena "znaziolenia" jest tak niska to nie sialby ideologii, tylko zwyczajnie zaplacil ludziom i WSZYSCY Niemcy (a nie 96%) byliby z nim 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwotnie FW 190 nadano nazwę Wurger - dzierzba. Ale bardziej znane jest określenie aliantów Butcherbird - ptak rzeźnik. Co oznacza zresztą ten sam gatunek ptaków. Alianckie określenie prawdopodobnie przyjęło się po dużych stratach jakie ponieśli na przełomie 1941/42 roku nad kanałem i Francją w spotkaniach z FW 190 i BF 109F. Około 1 do 4 na korzyść Luftwaffe.

Było też staroniemieckie imię ADALWULF - szlachetny wilk. Ale sam Wulf to nazwisko jednego z założycieli fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Te australijskie wilki podobnie jak  polskie niedźwiedzie - zapadają w sen . Tylko że niedźwiedzie w sen zimowy, a wilki w sen letni. Ale widocznie lato w Australii się kończy, temperatury zelżały , to wilki zaczynają wychodzić ze swoich jam .... 😉

My się wilków nie boimy, chętnie wilka zobaczymy ...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RobRoy napisał:

Te australijskie wilki podobnie jak  polskie niedźwiedzie - zapadają w sen . Tylko że niedźwiedzie w sen zimowy, a wilki w sen letni. Ale widocznie lato w Australii się kończy, temperatury zelżały , to wilki zaczynają wychodzić ze swoich jam .... 😉

My się wilków nie boimy, chętnie wilka zobaczymy ...

 

Dziekuje za mile slowa.  Obecnie robie drobiazki jak zawieszanie sterow w statcznikach, kolko ogonowe etc wiec nie ma specjalnie co pokazywac.  Mysle, ze model bedzie gotowy za 3-4 tygodnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2024 o 13:19, zbjanik napisał:

Wulf to u nich wilk...

 

W dniu 10.01.2024 o 23:33, pietrku napisał:

Było też staroniemieckie imię ADALWULF - szlachetny wilk

 

Znaczeniowo Adal nie ma nic wspolnego ze szlachta, a Wulf nie ma nic wspolnego z wilkiem. Szlachta to Adel, natomiast Wilk to Wolf, jak juz Jurek wczesniej napisal. Te roznice sa istotne.

To tak samo, jak z Harz i Herc. Przypominasz sobie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o znaczenie słów oddzielnie. W internetach wyczytałem, że ADALWULF razem to szlachetny wilk po staroniemiecku. Ale językoznawcą nie jestem więc o to kruszył kopii nie będę. Jedynie co mogę to podesłać stronkę z której to wyczytałem ( bodajże stąd http://wspolistnienie.eco.pl/wolf.php?id=19 ).

Sorki za OT w temacie o polskim Wilku 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2024 o 16:10, pietrku napisał:

ADALWULF razem to szlachetny wilk po staroniemiecku

 

W kazdymm razie z Focke-Wulfem ma mniej wiecej tyle wspolnego, co kon z koniakiem. Po prostu, zgodnie z narzucona przez RLM owczesna konwencja nazewnicza, nazwa maszyny pochodzila od nazwy Producenta, u ktorego ja skonstruowano (nie koniecznie produkowano, co wyraznie objawia sie na przykladzie Bf 109).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.