Skocz do zawartości

EM-10 Bielik


pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał. To jest projekt Przemka, ja jedynie zachęciłem go do podjęcia wyzwania i od czasu do czasu konsultuję z nim różne szczegóły.  Wszystkie odpowiedzi masz w całym wątku. Wystarczy poczytać ?. Natomiast jednocześnie zrobiłem mniejszego Bielika z depronu, który w zasadzie nie ma tylko wtyczki do aku. Na dniach może uda się oblot zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla obserwujących temat donoszę, że prace nad Bielikiem trwają.

Trochę zwolniły, bo ostatnie 2 tygodnie miałem intensywne: treningi i zawody ESA, szycie flag i wyścigi dronów :D

Poprawki do projektu wprowadzone wg uwag Piotra. Została ostatnia sekcja i mozna montowac i robic instrukcje.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Panowie. Szacunek należy się przede wszystkim Przemkowi. To on robi główną robotę. Ja potem tylko ogarnę instrukcję i  konstrukcję . Oczywiście oblot też. Wszystko po kolei. Na razie  sobie mogę przypisac tylko to, że udało mi się namówić Przemka na podjęcie wyzwania i dzięki jego ogromnej pracy powstanie  model opisujący kawałek  historii polskiego lotnictwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AKocjan napisał:

Bielik ma na skrzydłach wyłącznie klapy - praktycznie na całej rozpiętości ;) 

 

Owszem - ale model przeszedł proces optymalizacji aby był lotny, bo oryginał nie latał podobno rewelacyjnie. 

Nie ma też opuszczanych klap nosowych. Jest sporo odstępstw od oryginału. Model statyczny już mam i szkoda czasu i plastiku na model tego rozmiaru, który może nie polecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, japim napisał:

 

Owszem - ale model przeszedł proces optymalizacji aby był lotny, bo oryginał nie latał podobno rewelacyjnie. 

Nie ma też opuszczanych klap nosowych. Jest sporo odstępstw od oryginału. Model statyczny już mam i szkoda czasu i plastiku na model tego rozmiaru, który może nie polecieć.

a to spoko, skoro to zamierzone działanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Oglądałem. Odcinek o Bieliku nawet kilkukrotnie.

 

Sekcja 14 praaaawie skończona. Druga połówka się właśnie drukuje. Skończy się za ok 2 godziny. Wybrałem się dzisiaj na rower, a że jestem totalnym amatorem to po zrobieniu 87km właśnie dogorywam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem. A co mi tam. 

 

Dokonało się. Drukarka wypluła ostatnią połówkę sekcji 14. Teraz zostały już jakieś małe elementy i można składać to cacko do kupy. Czy będzie latać to się oczywiście jeszcze okaże.

 

Fotka ostatniego segmentu oraz na sucho zestawione klocki Lego tylnych 8 połòwek. Gdyby drukarka miała 330x330 to można by drukować w całości. Takkw podzielenie na pół ma też oczywiście pewne wady jak i zalety.

20200705_222612.jpg

20200705_222723.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swoim stoję. Zamówiłem rolki na x i y  i czekam na dostawę. Niestety ale zniekształcenia wydruku spowodowane jajowatymi rolkami  są nieakceptowalne.  Musze to ogarnąć i wrócę do tematu.  Biały filament dojechał.  Nie wiem czy uda mi się zrobić mojego Bielika edf  do pikniku w Radawcu  ?. Depronowy już gotowy do oblotu. Zostało tylko coś podmalować coby był cudny :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drukowany Bielik powoli się składa. Idzie wolno bo zanim położę krople kleju musze się upewnić ze o niczym nie zapomniałem. 

 

Np do klejenia środkowych segmentów kadłuba wnktorych osadzone będą skrzydła musze upewnić się ze odległości między rurami będzie idealna bo inaczej skrzydła się nie nasuną na przekoszone lub przesunięte rury.

 

I tak powstał specjalny drukowany tooling do pozycjonowania.

 

Bielik dostał tez dziobakowy (żeby nie powiedzieć kaczy) nosek. Teraz wygląda dużo lepiej.

 

Niestety na piknik w Radawcu się nie wyrobię :(

20200716_010130.jpg

20200716_010050.jpg

20200716_232633.jpg

20200716_232650.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 15:34, robertus napisał:

Coś tu masz bardzo nie tak. 1200kV to dla 6S bardziej sie nadaje niż 4S

 

Malowanie cudowne!

fakt. Rąbłem się-  to KV jest chyba 2200 , nie pamiętam a turbina już zabudowane. Na gazie na maxa  model stoi  niemal na wyfuku, czyli ma sporo ciungu. Niestety do oblotu nie doszło, bo w namiocie ktoś przydudił jeden ze sterów wysokości i złamało się ciut. Jutro dorobię nowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.