Skocz do zawartości

szybkirc12 - kolejny oszust na forum :(


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Krótko i na temat , wyleczyłem się już z przelewaniem na konto osobom prywatnym , chyba ze jest to Firma :D to co innego.

Zawsze biorę pod uwagę kupienie danej rzeczy "ZA POBRANIEM '' wtedy oszczędzam sam sobie rozczarowań i zbędnego czekania na przesyłkę.

 

Jeżeli Ktoś nie zgadza się za Pobraniem , rezygnuje z kupienia szkoda mojego czasu . 

I nie kieruje się wiekiem w profilu , bo kto wie kto za kogo się podaje , takie czasy nawet własnemu bratu się nie wierzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że przesyłka za pobraniem nie gwarantuje otrzymania tego co się zamawiało. Jedynie wymaga od ewentualnego oszusta nieco więcej wysiłku, bo musi coś zapakować i wysłać. Poza tym w zasadzie nic się nie zmienia. Nie wiem czy jakiś kurier zgodzi się na rozpakowanie przesyłki przed zapłatą. I trudniej jest dochodzić swoich praw, bo trzeba udowodnić, że otrzymało się "cegłę" zamiast zamawianego towaru. Natomiast w przypadku wpłaty i nieotrzymania przesyłki sprawa jest prosta - to oszust musi udowodnić, że wysłał paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś czytałem że przy odbiorze za pobraniem można kurierowi powiedzieć że coś się nie zgadza z wielkością paczki lub wagą i wtedy musi chwilkę poczekać, nawet raz to wykorzystałem jak kupowałem amortyzator do roweru i faktycznie poczekał bez słowa (oczywiście byłem też przygotowany z nożykiem do tapet aby szybko rozciąć paczkę). Ale niby to tylko dotyczy poczty polskiej i czy faktycznie to działa? nie wiem, może poprostu mi się udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Mimo pobrania też się im udaje oszukiwać.

Więcej. Już druga rozprawa będzie w tym miesiącu w sprawie która do sądu skierowała prokuratura gdzie jestem poszkodowanym.

Co więcej sprawa oczywiście z zarzutami w warunkach recydywy.

Przy oszustwach internetowych (bodajże art 286 kk) nie ma kwoty minimalnej.

 

 

Już chyba tylko bobranie dpd z płatnością kartą ratuje dupkę. Potem charge back..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szybki odezwał się na pw. Zdeklarował się niezwłocznie wysłać fanty. Zobaczymy jak się sprawa potoczy. Jeśli nie, będę musiał odwiedzić KPP :/

 

Edit 04.08.18

 

No i nic. Mimo deklaracji znów zero informacji o wysyłce i brak zwrotu kasy :/  Będę musiał jednak przejść się na komendę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, dwa miesiące czekania na sterownik do gimbala. Sprawa skończyła się na Policji, konto klienta zostało usunięte z OLX-tam zero wsparcia, na Allegro pracują nad takimi sprawami prawnicy. Tam kupuje. Co do sprzedawania-kupowania na forum nie widzę problemu, jeżeli kolo zamieszcza dane swoje, zgodne z miejscem zamieszkania, i takie same dane powiązane z kontem bankowym. Inne dane-dziękuję. Co do reszty, to przeczucie, lub po części zaufanie do kolegów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilk aspraw do ogarnięcia, min. w urzędzie, ale w tym tygodniu zrobię zgłoszenie.

Poniżej dalsza część rozmowy PW, paczka miała wyjść w piątek, później w poniedziałek... Szkoda słów  :mellow:

szybkirc12 Wysłano 02 sierpień 2018 - 15:39

Dzien dobry powiem prawde nie wyslalem ladowarki bo bylem za granica wrocilem jutro wysle
zalesvw Wysłano 02 sierpień 2018 - 15:46

Nie wierzę, ale jeszcze poczekam troszkę albo na ładowarkę, silnik, regler i pakiet 3s, albo na moje 135zł. Dane jak wyżej.

zalesvw Wysłano 02 sierpień 2018 - 15:52

Zresztą mogłeś od razu tak napisać, nie miał bys obciachu na forum i w sumie to może się i przejdę w tej sprawie na policję... No bo czemu by nie? 

szybkirc12 Wysłano 02 sierpień 2018 - 16:26
Ta decyzja nalezy do Pabq , ale nie chcial bym miec problemow na policji o 135zl.wysle towar i Panu nr sledzenia
zalesvw Wysłano 02 sierpień 2018 - 16:32

W takim razie jeszcze kilka dni poczekam..

szybkirc12 Wysłano 02 sierpień 2018 - 16:34
Z mojej strony chcial bym przeprosic za zaistniala sytuacje .
zalesvw Wysłano 02 sierpień 2018 - 16:43

Zapomnimy o sprawie kiedy dotrze w pełni sprawny towar lub kasa na konto.

zalesvw Wysłano 03 sierpień 2018 - 20:37

Znów brak jakiejkolwiek informacji o wysyłce czy zwrotu kasy na koncie... W przyszłym tygodniu zgłaszam sprawę na komendzie.

szbkirc12 Wysłano 04 sierpień 2018 - 20:50
W poniedzialek bedzie wyslane .
zalesvw Wysłano 04 sierpień 2018 - 21:15

weź nie pierdol, już z pięć razy wysyłałeś... nie wierzę ci w ogóle. będzie taki finał ze zgłoszę sprawę gdzie trzeba i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do wątku - szybkirc12 to rzeczywiście dziwny przypadek, chociaż chyba nie oszust. Raczej człowiek młody i nieodpowiedzialny. Pewnie w końcu wyśle to, co kupiłeś. Ja kupiłem od niego aparaturę i mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie chciał się zgodzić na wysyłkę za pobraniem - zaklinał się, że jest uczciwy, ale ja miałem wątpliwości. Stanęło na tym, że zrobiłem przedpłatę na koszty przesyłki, a on przyśle za pobraniem. Tyle, że wysłał na koszt odbiorcy - zatem dwa razy zapłaciłem za wysyłkę. Tłumaczył, że paczkę wysyłała jego babcia i źle nadała - OK, odpuściłem te 23zł za wysyłkę. Ale aparatura była źle spakowana i doszło do ułamania antenki. Poza tym według opisu miał być mode 2, a był mode 1. Po namyśle i to odpuściłem - antenkę skleiłem, a mode zmieniłem. Jednak ogólne wrażenie z transakcji i z rozmów telefonicznych z nim mam takie, że jest to dość dziwny człowiek, który ma problemy z ogarnięciem transakcji i nie przejmuje się "szczegółami" takimi, jak dokładny opis czy dobre zabezpieczenie przesyłki. Myślę, że w końcu wyśle Ci to, co kupiłeś - chociaż jeśli chcesz zgłosić sprawę na policji to może byś to dla niego dobra lekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i moim zdaniem Darek niepotrzebnie ciągniesz tą korespondencję. Miałem podobnie ale z ciuchami replik za większe pieniądze i z Anglii. Po terminie jaki sobie wyznaczyli krótkie zapytanie i od razu żądanie natychmiastowej wysyłki. Sam się dziwiłem , że poskutkowało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do wątku - szybkirc12 to rzeczywiście dziwny przypadek, chociaż chyba nie oszust. Raczej człowiek młody i nieodpowiedzialny. Pewnie w końcu wyśle to, co kupiłeś. Ja kupiłem od niego aparaturę i mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie chciał się zgodzić na wysyłkę za pobraniem - zaklinał się, że jest uczciwy, ale ja miałem wątpliwości. Stanęło na tym, że zrobiłem przedpłatę na koszty przesyłki, a on przyśle za pobraniem. Tyle, że wysłał na koszt odbiorcy - zatem dwa razy zapłaciłem za wysyłkę. Tłumaczył, że paczkę wysyłała jego babcia i źle nadała - OK, odpuściłem te 23zł za wysyłkę. Ale aparatura była źle spakowana i doszło do ułamania antenki. Poza tym według opisu miał być mode 2, a był mode 1. Po namyśle i to odpuściłem - antenkę skleiłem, a mode zmieniłem. Jednak ogólne wrażenie z transakcji i z rozmów telefonicznych z nim mam takie, że jest to dość dziwny człowiek, który ma problemy z ogarnięciem transakcji i nie przejmuje się "szczegółami" takimi, jak dokładny opis czy dobre zabezpieczenie przesyłki. Myślę, że w końcu wyśle Ci to, co kupiłeś - chociaż jeśli chcesz zgłosić sprawę na policji to może byś to dla niego dobra lekcja.

czyżby to było dx7 z tego tematu?

http://pfmrc.eu/index.php/topic/74332-z-mode-1-na-mode-2/

 

bo wtedy dobrze wiedział co ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no raczej ugodowy ze mnie facet i chcę dać szansę każdemu. Nie lubię zgłoszeń, sądów i w ogóle, ale chyba inaczej nie da się zakończyć tej sprawy :/ Mam cały czas nadzieję że szybki się jednak ogarnie... Moja cierpliwość też ma granice i jak znajdę chwilę czasu to zgłoszenie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.