Skocz do zawartości

Serwo lotek


Therapy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale po kiego grzyba kombinujcie??? Nie prościej odwrócić jedno serwo jak pisałem? Zero jakichkolwiek zmian, przeróbek czy lutowan! Wszystko pasuje od razu. Czy modelarz musi sobie utrudniać życie? I po co?

Żal D.. ściska jak czyta się takie porady. Ma być prosto i skutecznie. W sam raz dla tego prostego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy podpinając jedno serwo raz z lewej i raz z prawej strony, będzie wyhylało się w tą samą stronę, bo sytuacja jest na prawdę dziwna. Powinno być bez kombinowania, wkładasz serwa tek jak zaprojektował to producent i na Y wyhylają lotki naprzemiennie. Co prawda lepiej by było podpiąć lotki pod osobne kanały, wtedy taki problem jak ma kolega to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązaniem przekraczając serwo tak, że obydwa serwa zwrócone są w tą samą stronę. Musiałem zrezygnować z obudowy serwa bo teraz nie pasuje. Należałoby przyelutować bieguny w serwie wtedy zachowalbym oryginalny wyglad ale na urlop nie zabieram zwykle lutownicy. Jest zrobiony na patęcie serwo wklejone odwrotnie. Co i tak nie wyjasnia przyczyny. Dodam, ze zamianialem serwa z kazdej strony i nie ma mozliwosci zamontowania ich onaczej niz przewidział producent.Przy okazji wymieniłem regulator bo na fabrycznym model piszczał i nie uruchomiał napędu. Wyjałem z SkySerfa. Cały zakup był pechowy model przyszedł z oderwaną lotką kierunku i pogiętym statecznikiem. Jadę na pierwszy oblot. Kadłub okleiłem taśmą w razie W. Przez to trochę przybył ale latam kilka miesięcy więc wolę się przygotować. Dziękuję wszystkim za porady każda wniosła jakieś rozwiązanie.

Rozwiązanie tymczasowe

post-22042-0-23974600-1562927145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Cały zakup był pechowy model przyszedł z oderwaną lotką kierunku i pogiętym statecznikiem.

...

 

Jak piszesz jesteś początkującym modelarzem więc pozwolę sobie napisać, że nie ma lotek kierunku, jest ster kierunku oraz ster/y wysokości.

Lotki mogą być w skrzydłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie czytam i nie rozumiem. Ten Orion to gotowy zestaw z dołączoną aparaturą. Chyba taki: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Kompletne-zestawy/RPL-ORION-RTF-MODE-1.html 

Więc gdzie jest problem? W tym radiu jest mixer i są rewersy serw. To nie można tego ustawić w nadajniku?

Chyba, że tu jest pisane o innym Orionie i innym radiu. Ale teraz prawie wszystkie , radia mają choć jeden prosty mixer, a już rewersy na 100%.

Coś mi się zdaje, że Kolega niedokładnie przeczytał instrukcję.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pierdoła i tyle idiotycznych propozycji rozwiązań !

 

Rozwiązanie banalne post #21

 

 

Wy te modele to sami budujecie, czy tylko czytacie na forum jak je zbudować ? Śrubokręt, nożyk i kombinerki wszyscy potrafią trzymać, czy tylko się przechwalają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pierdoła i tyle idiotycznych propozycji rozwiązań !

 

Rozwiązanie banalne post #21

 

 

Wy te modele to sami budujecie, czy tylko czytacie na forum jak je zbudować ? Śrubokręt, nożyk i kombinerki wszyscy potrafią trzymać, czy tylko się przechwalają ?

 

Proponuję odwróć sobie serwo tyłem do przodu i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.